X-btf

Moderator: DJ Die

User avatar
Peckoslav
Posts: 144
Joined: Thu, 31. Mar 05, 11:19
x3ap

X-btf

Post by Peckoslav » Sun, 3. Apr 05, 17:58

Hojda,

protože čekám až mi přijde z UK origoš X2:the Threat, tak jsem si řekl, že zahraju opět X-BTF, ale nechci to teď moc pařit, zkrátka jen tak si lítat, vydělat chechtáky, postavit pár továren a tak. No a chtěl jsem se zeptat, jestli byste mi mohli dát tip na nějaké dobré web stránky kde je např. mapa vesmíru, seznam stanic, no zkrátka dobrý info, abych si to všechno zase nemusel ručně zapisovat systémem tužka-papír :wink:

Díky za pomoc 8)

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Re: X-btf

Post by DJ Die » Sun, 3. Apr 05, 19:42

Peckoslav wrote:Hojda,

protože čekám až mi přijde z UK origoš X2:the Threat, tak jsem si řekl, že zahraju opět X-BTF, ale nechci to teď moc pařit, zkrátka jen tak si lítat, vydělat chechtáky, postavit pár továren a tak. No a chtěl jsem se zeptat, jestli byste mi mohli dát tip na nějaké dobré web stránky kde je např. mapa vesmíru, seznam stanic, no zkrátka dobrý info, abych si to všechno zase nemusel ručně zapisovat systémem tužka-papír :wink:

Díky za pomoc 8)
pokud umis anglicky zkus argonopedia.ppcis.org

User avatar
Peckoslav
Posts: 144
Joined: Thu, 31. Mar 05, 11:19
x3ap

Post by Peckoslav » Mon, 4. Apr 05, 13:02

Jj dobrej odkaz, jen problém je s mým připojením - mám hodně pomalej net, zkoušel jsem to stáhnout offline a nějak se mi to nezadařilo. :?

Co takhle nějakej offline prográmek - stačí mi jen mapa sektorů+stanice který v nich jsou :twisted:

User avatar
robacz][
Posts: 90
Joined: Thu, 18. Mar 04, 16:31
x3tc

Post by robacz][ » Mon, 4. Apr 05, 13:06

Ten web má ochranu proti stahování pro offline. Zkus tohle:
http://www.nappefugl.dk/index/xbtf/X-maps.zip
I am invisible.

x_based
Posts: 5
Joined: Sun, 20. Mar 05, 20:04

Xbtf

Post by x_based » Wed, 6. Apr 05, 16:35

Já mám XBTF už dlouho ale mám s ním velké problémy, už jsem si zvyk že musí být nastavena kompatibilita s w98 pod XP.

Ve hře mám problémy s penězmy, sami ubývají a kamsi mizí
při nakupování se také chovají po dokončení nákupu se odečte požadovaná suma ale pak zase peníze přibudou, testoval jsem to pod W98 a je to to samé. používám verzi 1.96 ale ostatní je to to samé, originální hra je ve verzi 1.8, jediné co funguje je německej exáč
ale ten po hodině hraní padá

Nevíte co s tím?

User avatar
robacz][
Posts: 90
Joined: Thu, 18. Mar 04, 16:31
x3tc

Post by robacz][ » Wed, 6. Apr 05, 23:22

Já jsem X BTF nikdy nehrál tak nevím, možná bude vědět Peckoslav....
I am invisible.

User avatar
Peckoslav
Posts: 144
Joined: Thu, 31. Mar 05, 11:19
x3ap

Post by Peckoslav » Thu, 7. Apr 05, 00:33

robacz][ wrote:Já jsem X BTF nikdy nehrál tak nevím, možná bude vědět Peckoslav....
Já to dříve hrával na W98 a tam to bylo v poho, teď mám nový komp a pod XP to běhá taky v pohodě, ale občas se mi stane, že se zničehonic "zblázní ovládání" (loď začne šíleně rotovat, otáčet se, nefunguje ovládání - celé to trvá cca 5-7 vteřin a pak je to zase ok, dost dobře to nechápu). JInak mám verzi 1,8, stáhl jsem si tu patch, ale z nějakého důvodu nešel nainstalovat (údajně mi chybí nějaké soubory či co..., mno originál to zrovna není.. :wink: , ten bude až X2 8) )

x_based
Posts: 5
Joined: Sun, 20. Mar 05, 20:04

X2 the threat

Post by x_based » Thu, 7. Apr 05, 13:25

Všem doporučuji originál X2
jelikož v cracku na X2 je nějaká chyba která způsobuje že se nemění kokpit uvnitř lodi mezi stejnými třídami lodi.
Jedná se o verzi 1.4

Jediná možnost je sehnat si CD key což je úplně nemožné.

Lepší je počkat si na červen kdy vyjde x2 v češtině
a doufám že to nebude jako s češtinou od wdk games
kde jsou přeloženy i názvy zbraní, surovin a továren, to je pak maglajz
prý bude i kompletně namluvena

http://www.wdk-games.tk/

čeština na X-BTF co vyšla na levelu 106
s datadiskem X-TENSION

bohužel XBTF čeština je zatím porouchaná
tak jsem tomu trochu pomoh a už se to řeší



pro: Peckoslav

Problém otáčení lodi je vyřešen v patchu 1.9 a 1.96

Pokud ti to nejde patchnout, nainstaluj hru a nedavej tam crack
a pak by to mělo projít, crack ani nepotřebuješ pokud máš hru jako obraz
použij na to alcohol 120 nebo nero a připoj to jako virtualni disk

čekání na x2 v češtině si můžež zkrátit datadiskem k X-TENSION
který ve verzi 2.1 přináší obrovské změny a s XBTF se to nedá srovnávat
nevýhodou oproti x2 je že nelze používat jumpdrive do sektoru kde nemáte vlastní satelit, a TL mohou vézt jen jednu továrnu, a pokud vím nelze vlastnit křižníky

User avatar
Peckoslav
Posts: 144
Joined: Thu, 31. Mar 05, 11:19
x3ap

Re: X2 the threat

Post by Peckoslav » Thu, 7. Apr 05, 14:48

x_based wrote:pro: Peckoslav

Problém otáčení lodi je vyřešen v patchu 1.9 a 1.96

Pokud ti to nejde patchnout, nainstaluj hru a nedavej tam crack
a pak by to mělo projít, crack ani nepotřebuješ pokud máš hru jako obraz
použij na to alcohol 120 nebo nero a připoj to jako virtualni disk
Jestli se nepletu, tak tam nemám žádný crack a stejně mi to funguje, tak nevím jestli je to nějaká nepovedená verze... :?
x_based wrote:čekání na x2 v češtině si můžež zkrátit datadiskem k X-TENSION
který ve verzi 2.1 přináší obrovské změny a s XBTF se to nedá srovnávat
nevýhodou oproti x2 je že nelze používat jumpdrive do sektoru kde nemáte vlastní satelit, a TL mohou vézt jen jednu továrnu, a pokud vím nelze vlastnit křižníky
Jj šel bych do toho, ale nikdo v okolí to nemá, tak si holt musím počkat na X2 až mi to ten kámoš přiveze. Blbý je, že to objednával asi v pátek, dodací lhůtu maj do 24hod a zatím mu to ještě nepřišlo... :x

User avatar
Peckoslav
Posts: 144
Joined: Thu, 31. Mar 05, 11:19
x3ap

Post by Peckoslav » Sun, 10. Apr 05, 12:21

Potřeboval bych menší tip - jak jste v X-btf vydělávali prachy? Popř. na čem? Snažil jsem se tady na foru něco vyhledat, ale otevřelo to mraky odkazů, bohužel vše na X2 (stále kámošovi ještě nepřišel ... :cry: ), tak by mě zajímalo jak co nejlépe v x-btf přijít k penězům :wink: Díkec za tipy (zatím vozím nostrop oil a vydělávám cca 20-30 $/ks což se mi nezdá zase až tak moc výnosný, když uvážím, že jsem zatím upgradoval nákladovej prostor na 100).

Takže zvažuju jestli se mám pustit dál do jinejch než teladianskejch sektorů, nebo jestli postavit nějakou dobře umístěnou továrnu (jestli se nepletu tak v minulosti když jsem to hrál, tak jsem docela vydělával na elektrárně (stačilo jen vozit krystaly :wink: a čas od času si vyzvednout chechtáky :lol: ).

Taky jestli si to dobře pamatuju, tak zásobovací lodě, které se o továrnu měly starat nefungovaly zrovna moc efektivně ačkoliv měly dost peněz. Nakonec to dopadlo tak, že jsem do továrny navozil několik plných nákladů surovin. Nebo máte jinou zkušenost?

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

Post by Abras » Sun, 10. Apr 05, 15:07

uvedomte si ze ste na oficialnim foru, takze probirani temat tipu crack a pod. konci tim, ze budete banned

x_based
Posts: 5
Joined: Sun, 20. Mar 05, 20:04

Post by x_based » Sat, 7. May 05, 19:47

XBTF vydělat prachy a koupit továrnu, někdo říká elektrárnu ale není to dobrý nápad protože ji musíte obsluhovat manuálně.

Lepší je třeba továrna na něakou surovinu která se zrovna v daném sektoru nevyrábí a je zatraceně potřebná.

Co se týče velkého výdělku, nemusí být moc rychlej nevim
je dobá továrna na štíty 25 MW nebo GHEPT ...

Do továren si objednejte lodě budou obchodovat sami a nakupovat za nastavené ceny

elektrárna nemůže mýt transportní lodě

P.S: XBTF jsem si v dnešní době zahrál protože jsem ho měl někdy kolem
roku 1999 a brácha zformátnul HDD, tuhle hru jsem pak nemohl sehnat
dobrejch 5 let až teď, chtěl sem dohrát jen příběhovou linii protože mě ve své době okouzlila a byl jsem největší nadšenec na světě.

Použil jsem hexa cheat asi 10x abych úplně vylepšil loď a naprášil Xenonům

Jak říkám sežeňte si raději X-TENSION V2 tam je obchod daleko propracovanější a v2 dotažen k dokonalosti

Return to “Česky / Czech X-Forum”