X3: REUNION namísto X2: The Return

Moderator: DJ Die

Myslíte si že je to krok správným směrem?

ANO, je to krok správným směrem
7
78%
Ne, neni
2
22%
 
Total votes: 9

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

X3: REUNION namísto X2: The Return

Post by Abras » Sat, 19. Mar 05, 12:07

Tady vám dávam přibližný překlad bernd-ovho oznámení.
Některé části sem asi nepřeložil úplně správně, tak když tak někdo překontrolujte...

Hello everybody, (tomu snad rozumíte... :wink: )

Dneska múžeme oynámit pomerně velkou změnu v plánu pro budoucnost X universe. Plánované rozšíření X²: The Return bude zrušeno, namísto nové plné hry X³: REUNION, která vyjde v 3.Q 2005.

Většina oznámených znakú X²: The Return bude částí X³: REUNION, ale samozřejmě X³: REUNION bude omnoho ví než jen nové jméno pro staré rozšíření.

Pracovali sme paralelne na dvou produktech. X³ byl vždycky plánovaný jako velký krok po vydání X²: The Return. Nejdúležtejší je, že X³ přinese nový a velmi vylepšený grafický engine a mnoho nových grafických možností. Ale taky hodně možností které nebyli možné s kompatibilitou starých savegame v rozšíření, budou zachráněny pro X³.

Během minulých měsícú se ukazovalo stále evidentnejším, že nejlepší výsledek bude dosáhnutý vydáním jednoho skutečne vynikajícího produktu namísto rozšíření s polovičními možnostmi, a krátce nato vydat novou hru.

Mnoho detailú o X³: REUNION bude oznámeno během několika příštích týdnú, ale nechte mě začít s malým přehledem některých nejdúležitějších oblastí:


Universe dizajn:
X³:REUNION dovolí omnoho víc dramatických změn mapy vesmíru, než by bylo jinak možné. Sektory budou vypadat významně jinak neź jak sme byli zvyklí. Tady v krátkosti víc detailí:

Ekonomika:
Teďka sme již plné schopni předělat ceny a produkční vztahy továren. Nový tím programátorů z devnet-u dal dokopy obrovský koncept pro pozměněnou ekonomiku a teď již múžeme tohle kombinovat s některými inovacemi aby sme velice zlepšili komplexnost X universe ekonomiky. Část tohoto projektu je taky umožnit daleko vetší zmeny ve vesmíru. Válka teď múže zničit továrny a hra automaticky najde kroky k vrácení ekonomiky zpátky k stabilitě....

Grafický engine:
Plánujeme značně zlepšit vzhled X vesmíru. Náš kompletně nový grafický engine založený na Direct X 9 umožní mnhem více detailnejších objektú a využití shader-ů pro speciální efekty.

Uživatelské royhraní:
Uživatelské royhraní je další dúležitý dúvod pro krok k X³:REUNION. Jak ste si již mohli přečíst v několika rozhovorech, experimentovali sme s novými menu a novátorskými zpúsobmi pro ovládaní hry. Avšak mnoho těchto konceptů nebylo možné s X²: The Return. Cokoliv muselo zústat kompatibilní s možnostmi X².


Toto jsou pouze některé z nejdúležtějších možností. Více detailú bude oznámeno v oficiálních oznámeních od Deep Silver a Enlight dneska. Ješte víc bude následovat během příštích týdnů.

Doufáme že rozumíte dúvodúm pro tenhle krok a podpoříte ho.

-Bernd


A jen tak mimochodem, reunion je v překladu shledání, takže o jaké shledání se asi bude jednat?
Last edited by Abras on Tue, 4. Oct 05, 18:26, edited 1 time in total.

User avatar
robacz][
Posts: 90
Joined: Thu, 18. Mar 04, 16:31
x3tc

Post by robacz][ » Sat, 19. Mar 05, 12:40

Mě to moc nepotěšilo, protože jednak to bude trvat déle a druhak to bude stát více, což jsou mimochodem nejspíš dva důvody proč to udělali - nestihli termíny X2TR a vývoj byl příliš nákladný na to aby to prodávali za cenu datadisku... A taky X3 nebude kompatibilní s X2 saves, takže moji skromné impérium upadne s příchodem X3 v zapomnění... :(

No ale zase na druhou stranu to zní opravdu skvěle, pokud se jim podaří udělat vše co tam píšou, budeme všichni potřebovat hóóóóóóóódně dlouhou dovolenou nebo pěkně tučnou výhru v loterii. :P
I am invisible.

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

Post by Abras » Sat, 19. Mar 05, 15:17

proc myslys ze to bude drahsi, misto toho abys musel kupovat dve hry, koupis jenom jednu, ne? stejne se casem se objevi slevy, odkud mas to o nekompatibilite savegamu?, prave to byl ten odsek, ktery sem nedokazal prelozit

User avatar
robacz][
Posts: 90
Joined: Thu, 18. Mar 04, 16:31
x3tc

Post by robacz][ » Sat, 19. Mar 05, 17:31

Dražší to bude protože většina lidí X2 už má, takže by kupovali jen TR za cenu datadisku, teď to bude X3 za cenu celé hry, tj. 2x tolik. Ale pravda je, že v tomhle případě to je dobrá investice, ne jako některý hry, který za 10 hodin zmákneš a můžeš vyhodit...
We have been working on two products in parallel for quite a while already. X³ was always planned as the larger step to follow the release of X²: The Return. Most importantly X³ would bring a new and largely improved graphics engine and a lot of new graphical content. But also a lot of game features which were not possible inside a savegame compatible expansion product would have been saved for X³.
Tím myslí, že mnoho nových funkcí, které nebylo možné dát do TR kvůli zachování savegame kompatibility plánovali pro X3, takže teď když jedou rovnou na X3 je jasné, že kompatibilita se konat nebude. Možná je to tak lepší...

Co jsem si ale teď všiml je to, že to zase bude vydávat Deep Silver, což znamená StarForce :( sakra...
I am invisible.

User avatar
Lex |cz)
Posts: 66
Joined: Mon, 13. Sep 04, 20:47
x2

Post by Lex |cz) » Sat, 19. Mar 05, 19:50

Sice to byla tak trochu zdrcující správa pro mne mé Imperium ale to že celá hra bude běžet na novým Enginu mě celkem potěšila :).

Zdravíčko Lex

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

Post by Abras » Sat, 19. Mar 05, 20:39

robacz][ wrote:Dražší to bude protože většina lidí X2 už má, takže by kupovali jen TR za cenu datadisku, teď to bude X3 za cenu celé hry, tj. 2x tolik. Ale pravda je, že v tomhle případě to je dobrá investice, ne jako některý hry, který za 10 hodin zmákneš a můžeš vyhodit...
pokud pockas chvilku tak to sezenes za cenu datadisku, ja sem X2 sehnal za polovicni cenu, tak doufam ze s x3 se bude historie opakovat

a cos myslel tim Starforce a deepsilverem?

User avatar
robacz][
Posts: 90
Joined: Thu, 18. Mar 04, 16:31
x3tc

Post by robacz][ » Sun, 20. Mar 05, 02:59

Snad máš s tou cenou pravdu....

StarForce je protipirátská ochrana kterou Deep Silver používá, jedná se o extrémně agresivní ochranu, která bez dovolení instaluje "core" ovladače hardware, znemožňuje chod jiných programů (jako třeba BlindWrite nebo Daemon Tools) a nelze ji odinstalovat spole se hrou.... pěknej hnus :(. Dokonce jsou hnutí za bojkot vydavatelů využívajích této "ochrany".

Podle mě je to celý nesmysl - pirát má hru čistou a bez problémů a legální uživatel si nainstaluje do PC takovejhle sajrajt - pak někomu vysvětluj že kupování originálek je dobrá věc. A neber mě za podporovače pirátění, mě se v policích válí nějakých 30 origoš her, ale tohle mě fakt štve...

No ale tohle je fakt drsnej offtopic, tak sorry....
I am invisible.

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

Post by Abras » Sun, 20. Mar 05, 16:15

o tom co je a co neni offtopic tu zatim rozhoduju ja :wink:
takze to casem mozna uklidim..., i kdyz to se mi zrovna nechce, protoze mistni system phpbb ma taky svoje mouchy


a ted k topicu
nepripomina vam ta modra planeta s tim mesicem v pozadi na druhem screenu Zemi (Reunion-Shledani)

a na prvnim screenu je nejaky stroj od prvnich, aspon to bylo nekde psane, zeby shledani s prvnimi?

x_based
Posts: 5
Joined: Sun, 20. Mar 05, 20:04

Post by x_based » Sun, 20. Mar 05, 20:14

Kdypak bude konecne X ko online hrou :evil:

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Sun, 20. Mar 05, 22:07

pro vetsinu hracu to bude drazsi nez datadisk kdyz jsem videl screeny tak me malem klepla ja nemam na orig natoz na upgrade(no spis novy comp)penize :( :( :evil: :evil: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

User avatar
robacz][
Posts: 90
Joined: Thu, 18. Mar 04, 16:31
x3tc

Post by robacz][ » Mon, 21. Mar 05, 00:25

Abras wrote:a ted k topicu
nepripomina vam ta modra planeta s tim mesicem v pozadi na druhem screenu Zemi (Reunion-Shledani)

a na prvnim screenu je nejaky stroj od prvnich, aspon to bylo nekde psane, zeby shledani s prvnimi?
Jo cetl jsem o tom na eng forech a opravdu to vypda jako Zeme a Mesic. Fakt jsem zvedav co vymysli, zda se, ze tentokrat pribehu pripisuji mnohem vetsi vahu nez v X2, coz je myslim dobre. Hra ma mit silny probeh.
I am invisible.

Missecc
Posts: 3
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3

Post by Missecc » Sun, 27. Mar 05, 21:27

tak neviem, mam original X2 a mam aj Daemon tools a vsetko funguje ok. Ako si to myslel?

Missecc

User avatar
robacz][
Posts: 90
Joined: Thu, 18. Mar 04, 16:31
x3tc

Post by robacz][ » Mon, 28. Mar 05, 00:48

A jakou verzi X2 mas? SF je jen v UK verzi.
I am invisible.

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

Post by Abras » Mon, 28. Mar 05, 19:33

vytvorte si na toto tema novy topic :wink: , jinak vam ho vytvorim ja..... :wink:

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

Post by Abras » Sat, 9. Apr 05, 01:48

Dalsi novinky ohledne X3 si muzete precist na http://www.cgonline.com/content/view/696/2/

User avatar
Lex |cz)
Posts: 66
Joined: Mon, 13. Sep 04, 20:47
x2

Post by Lex |cz) » Sat, 9. Apr 05, 16:45

Zde je všechno v Němčině... http://www.egosoft.com/x2/forum/viewtop ... 431#939431
s angličtinou mi to moc nejde. Maličkost na okraj, nacházím se právě v Německu, takže pokud se tu něco šustne o X3 tak vám dám vědět. :wink:

Zdravíčko Lex.

User avatar
Marcus_de_Tycho
Posts: 176
Joined: Thu, 14. Jul 05, 20:05
x3tc

Post by Marcus_de_Tycho » Wed, 20. Jul 05, 13:48

Ja taky ze zacatku nebyl ze zruseni X2 The Return nadvakrat happy. Jednak kvuli samotneho zruseni, jednak kvuli toho cekani s CZ verzi. Ale kdyz se to vezme kolem a kolem, mozna z toho bude lepsi hra. Ale aby zduvodnili nekompatibilitu ulozenych pozic, tak by se melo hrat za nejakou jinou postavu. Akorat mi neni jasne koho. Ze by najednou nasli sestru/bratra od Juliana? :lol:

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 20. Jul 05, 20:11

Marcus_de_Tycho wrote:Ja taky ze zacatku nebyl ze zruseni X2 The Return nadvakrat happy. Jednak kvuli samotneho zruseni, jednak kvuli toho cekani s CZ verzi. Ale kdyz se to vezme kolem a kolem, mozna z toho bude lepsi hra. Ale aby zduvodnili nekompatibilitu ulozenych pozic, tak by se melo hrat za nejakou jinou postavu. Akorat mi neni jasne koho. Ze by najednou nasli sestru/bratra od Juliana? :lol:
me tim moc nepotesili protoze me stezi jede X2 a X3 o te si muzu nechat jen zdat :cry: :cry: :evil:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

Return to “Česky / Czech X-Forum”