ceny fabryk i pare innych pytan

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Gilith
Posts: 4
Joined: Wed, 21. Dec 05, 12:07
x4

ceny fabryk i pare innych pytan

Post by Gilith » Fri, 23. Dec 05, 14:48

Czesc
Dopiero niedawno odkrylem X2, i stwierdzam ze jest rewelacyjne- przypominaja mi sie czasy Frontiera :)

na razie dopiero zaczynam, po kilku misjach dostalem transportowiec, doprowadzilem go do stanu uzywalnosci (naprawa, +speed, itd) i teraz handluje :)
mam kilka pytan:
- czym oplaca sie obracac? zaczynalem od energii, potem polatalem troche z krzemem (ladny zysk, czasem prawie 3-krotna roznica w cenie), i krysztalami przy okazji, ale ten rynek na razie nasycilem... sprzedalem Odkrywce, kupilem za zarobione kredyty Boron Mako, wyposazylem, i chwilowo nie mam pomyslu co dalej.
- jaki mysliwiec m4 polecacie? wzialem Boronski, bo akurat na ich terenie bylem, ale moze jest cos lepszego? na m3 mnie jeszcze nie stac :(
- czy w m4 daje sie juz powalczyc? moj Odkrywca sie rozsypywal po 1 rakiecie, albo po kilku strzalach z lasera, wiec poki co trzymalem sie z daleka od walki.
- ile kredytow tak naprawde trzeba wylozyc na sprawnie dzialajaca fabryke? koszt samej fabryki- wiadomo, ale do tego dochodza koszty dowiezienia jej na miejsce, zakupu i wyposazenia transportowcow, + jakas kasa na start. wie ktos ile to orientacyjnie wychodzi, i po jakim czasie sie zwroci? od jakiej fabryki zaczac?
- jeszcze jedno: jaki jest sens kupowac automat dokujacy, skoro autopilot tez potrafi dokowac?

boto
Posts: 324
Joined: Tue, 25. Jan 05, 19:25
x3tc

Post by boto » Fri, 23. Dec 05, 15:01

Gilith wrote:- jaki mysliwiec m4 polecacie? wzialem Boronski, bo akurat na ich terenie bylem, ale moze jest cos lepszego? na m3 mnie jeszcze nie stac
upoluj sobie pirackiego m4 ;]
Gilith wrote:jeszcze jedno: jaki jest sens kupowac automat dokujacy, skoro autopilot tez potrafi dokowac?
dzięki niemu odrazu cię przenosi do fabryki i nietrzeba ladować

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Re: ceny fabryk i pare innych pytan

Post by Sauron11 » Sat, 24. Dec 05, 01:19

Gilith wrote:Dopiero niedawno odkrylem X2, i stwierdzam ze jest rewelacyjne- przypominaja mi sie czasy Frontiera :)
Witka! Cieszymy się, że do nas dołączyłeś. W czasach gdy światło dzienne widzi już X3, wzmianki o początkach grania w X2 wywołuje uczucie nostalgii :roll:

A w kwestii pytanek to były te zagadnienia dość szczegółowo opisane na forum, jak masz troche czasu przewertuj wcześniejsze wątki i posty.
Ale garść porad zapodam.
- zawsze opłaca się handlować Ogniwami, Rudą i Krzemem. Poza tym pożywieniem i trudno dostępnymi surowcami. To czy towar jest łatwo czy trudnodostępny można oszacować przeglądając stan ładowni stacji w paru sektorach.
- jeśli planujesz wylatać nieco czasu w misjach kupieckich, polecam sprzedać argońskiego transportowca i stopniowo zarabiając zakupić i wyposażyć borońskiego Delfina, najbardziej pojemny statek klasy TS. Wymaksowanie jego ładowni przy małych funduszach zajmuje mnóstwo czasu ale jest warte swej ceny,
- borońskie Mako jest całkiem niezłym statkiem jak na początek. Jest dość finezyjny, zgrabny i ładnie się nim lata. Siła ognia niezbyt duża ale zwrotność i ładowność wystarczająca by początkujący sobie trochę powalczył.
Generalnie najfajnieszym M4 jesli idzie o siłę ognia i bojową sprawność jest bodaj piracki Bajamon (ale trzeba go zdobyć). Potem imo splicki M4, ale on z kolei ma słabe osłony i w walce trzeba zdac się bardziej na refleks, napęd boczny i jednorazowe doskoki, niż niebezpieczną walkę w zwarciu, gdzie przypadkowy strzał z WMP mógłby zbić nam błyskawicznie osłonę.
Całkiem niezłym wyborem jest zakup statku kurierskiego Splitów, który przy podstawowej cenie jak za M4, w porównaniu z nim jest statkiem o wiele bardziej rozwojowym. Tylko sprawdź jakie ma on max. statystyki uzbrojenia/osłon. Iguana jest wszechstronna i może być wykorzystywana do szeregu prostych i trudnych zadań.
- Odkrywca jest całkiem okey na początek tylko trzeba umieć nim latać. Kupując go - wymaksować mu prędkość ale pamiętając przy tym aby NIE maksować sterów, bo statek stanie się nadsterowny i wbrew pozorom trudniej będzie nim manewrować. Kluczem do uzyskania dobrych wyników w walce Odkrywcą są rakiety - przy ich dobrym wykorzystaniu można Odkrywcą z dużej odległości wyeliminować wrogie M5 i M4 oraz klaster M5 Khaaków (bez M3 rzecz jasna). Z drugiej strony mało kto używa Odkrywcy do celów innych jak szpiegostwo, kurierstwo i eksploracja kosmosu (ale do tego lepszy jest Pegaz Paranidian).
- ciężko określić koszty startowe postawienia i uruchomienia fabryki, zależy to od jej typu. Generalnie na początek (i niekoniecznie tylko początek) opłacalne są stacje produkujące Ogniwa, Pszenicę Delaxiańską i wszelkie te fabryki, które do produkcji używają tylko jednego niedrogiego surowca - koszt 100k -200k kredytów. Dodać trzeba statek TS lub TP z podstawową osłoną 1 MW (TP jest szybszy ale ma mniejszą ładowność niż TS) do obsługi - koszt zakupu to ok. 100k kredytów, plus kolejne 100 k kredytów na rozkręcenie interesu (zakup surowców).
- automat dokujący z odległosci mniejszej niż 5 km od stacji wykonuje procedurę automatycznego dokowania z jednoczesnym zagięciem czasoprzestrzeni i przyspieszeniem czasu - w efekcie z odległości poniżej 5 km znajdujemy się po wciśnięciu przycisku u wlotu do stacji.
Autopilot zaś musi przeprowadzic nas na smyczy przez całą procedurę dokowania, co przy n-tym podejściu może byc nieco irytujące..

Edit: literówki.
Last edited by Sauron11 on Sun, 25. Dec 05, 00:16, edited 1 time in total.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

adam00
Posts: 333
Joined: Sun, 9. May 04, 12:03
x4

Post by adam00 » Sat, 24. Dec 05, 01:57

Niezły "kit" tu sprzedajesz z tym "automatem dokującym" :) Tak na prawdę w grze nie powinno być czegoś takiego... ale oczywiście sam też to wykorzystywałem - można trochę pooszukiwać w misjach "z wożeniem gostka na czas" :) - i jest praktycznie niezbędne przy dokowaniu dużych statków, ręcznie chyba nie da się ich w ogole zadokować do shipyardu a na autopilocie motają się niesamowicie zanim wreszcie zacumują.

Gdybym dłużej pograł w X2 to miałem już zamiar napisać skrypt dla statków transportowych, który by wykorzystywał zalety "automatu dokującego", no bo niby czemu nie miały by sobie skracać drogi o 5km i oszczędzić sobie motania się przy dokowaniu? :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 25. Dec 05, 00:19

adam00 wrote:Niezły "kit" tu sprzedajesz z tym "automatem dokującym" :)
Ten sympatyczny choć dośc przegięty gadżet aż sie prosi o dorobienia jakiejś zgrabnej i "logicznej inaczej" formułki, tłumaczącej jego niecodzienne właściwości. :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Piqu¶
Posts: 283
Joined: Tue, 8. Jun 04, 21:45
x2

Post by Piqu¶ » Sun, 25. Dec 05, 01:54

Może i Sau kit wciska, ale ma zupełną rację. W opisie dot. automatu dokującego, zapodanym przez komputer pokładowy możemy usłyszeć, ze umożliwia on nakierowywanie statku na nadajnik naprowadzający stacji itp.... w takim razie JAK dokuje zwykły autopilot? ;)
Tak, czy inaczej, ja bym proponował "kit" z niewielkim Napędem Skokowym (o zasięgu do 5km), który "teleportuje" statek bezpośrednio do hangaru stacji - wydaje mi się to bardziej "logiczne" niż SETA, bo w końcu korzystając z automatu lądujesz od razu w hangarze, a nie oglądasz standardowego autopilotowego dokowania na SETA (które i tak można zobaczyć nawet bez AD).
Dodatkowo SETA jest ograniczone do 10x więc nie ma szans na "momentalne" dokowanie. Z drugiej jednak strony AD zawsze było w X'ach, a NS nie... no, chyba że w jakichś prostych wersjach, o max zasięgu 5km. ;)

-Pozdro,
-Piquś
Przeżyłem Incydent Smoka! :D
X2 1.4 + Bonus-Pack PL + MWM (standardowa mapa)
27 Stacji, jakieś 50 TS'ów, 1xM6, 3xM3, 1xM4, 4xM5 i kilka innych badziewi. :)

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Mon, 26. Dec 05, 09:53

Witam Swiatecznie i Wsiego Naj z okazyji tej Wszelakim Rasom badz istotom z nimi wspolpracujacym, jak i szampanskiej zabawy.
Odnosnie tego dokujacego ustrojstwa, Adam00 - wydaje mi sie ze to bylby kolejny Twoj cacy skrypt. Bialej goraczki czasem dostaje, gdy kaze swoim zdobycznym m4 i 5 (zalozmy ze ich z 40) wyladowac na stacji w celu remontu badz sprzedazy. Jesli bys cosik takiego splodzil - podziel sie tym jak zwykle :) Pozdrawiam.
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”