[X3] Pare pytan poczatkujacego

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 5. Sep 11, 21:01

luk00i wrote:Witam ponownie. X3 Reunion

Wracam z paroma pytaniami.
Postawiłem sobie fabrykę jakiś czas temu. Teraz bym chciał coś do niej dołączyć i tu się pojawił problem. Znaczy technicznie wiem jak to zrobić ale przydało by mi się parę trików...

Jak kontrolować wynajęty statek stawiający fabrykę, żeby ją postawił tak jak ja chcę? Jest mapa na której mogę sobie ją postawić. Ale jak ustawić wysokość? Pierwszą postawiłem na pałę trochę, ale w sumie nie szkodzi. Problem jest z kolejnymi.
Żeby complex construction kit zadział to fabryki muszą być blisko. Jak na razie nie mam pomysłu jak je postawić, żeby się to udało. Oczywiście mogę użyć promienia holowniczego, ale do tego jest potrzebny chyba TL a tego nie mam (jeszcze).

Kolejne pytanko. Czym robicie standardowo zaopatrzenie fabryk. Mam BoGas factory. Początkowo wyasygnowałem do zaopatrzenia w ECellsy 1 TM Mercury. Gołego - czyli ładownia 3k. I okazało się, że to mało. Dodałem drugiego i jest lepiej... Czy to norma?
Do zaopatrzenia pojedynczych fabryk w ogniwa najlepszy bedzie statek z wielka ladownia np. Delfin SF (superfrachtowiec) czy Sep SF. Sa dosc wolne, ale jeden ich kurs potrafi dobrze nasycic fabryke.

Uzywasz oficjalnego Bonus Packa ? http://www.egosoft.com/download/x3/bonus_pl.php Tam sa min. swietne dodatki pozwalajace sprawnie i dokladniej zarzadzac dostawami. Polecam

Budowa kompleksu ? Zrzucasz pierwsza fabryke gdzie chcesz, rotujesz na klawiaturze numerycznej (klawisz Insert odpowiada za zmiane osi X-Y. Aby dostawic dobrze drugi modul, po wyborze gdzie TL ma zrzucic fabryke najedz na ta pierwsza postawiona i na klawiaturze num. ustaw sobie zadana orientacje i gotowe, potem zrzucasz wezel kompleksu i ustawiasz jego orientacje. Przed budowa warto sobie zrobic zapis gry by w razie nieudanego rozstawu, wczytac i sprobowac ponownie. To co napisalem przeczytaj sobie jeszcze raz w instrukcji na stronie 40.

Grunt to dobrze sie bawic - myslac i planujac, handlowac, budowac i walczyc. O to w tej grze chodzi :) Ta gra wymaga czegos wiecej i w pewnym stopniu obrazuje pewne zasady ekonomii panujace w realnym swiecie (oczywiscie z wyl. pewnych czynnikow pobocznych o ktorych nie bede sie juz rozpisywal;) )
Warto zainteresowac sie tez dodatkami do tej gry, a w szczególności modem X-Tended - w razie co pytaj na forum.

Ps. Juz nie jestes pocztakujacym i zacznij zakldac tematy na forum, dzieki czemu nowi gracze z tym samym pytaniem latwiej znajda je w odrebnym temacie niz w tym misz-maszu ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

luk00i
Posts: 16
Joined: Tue, 16. Aug 11, 11:22
x3ap

Post by luk00i » Tue, 27. Sep 11, 09:07

Hej raz jeszcze. Znów i ciągle X3Reunion.

Pytanie dnia:
Jak przerzucić towary między statkami? Zakładając, że mnie NIE ma w żadnym statku i nie wywalamy wszystkiego w przestrzeń żeby potem pozbierać. Da się to w ogóle?


@Sorkvild
Przyznam szczerze, że cały czas się czuję jako nowicjusz i pytania też w większości mam z raczej podstawowego interface'u gry. Także pozwalam sobie znów tu napisać. ;)

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 27. Sep 11, 16:48

luk00i wrote:Hej raz jeszcze. Znów i ciągle X3Reunion.

Pytanie dnia:
Jak przerzucić towary między statkami? Zakładając, że mnie NIE ma w żadnym statku i nie wywalamy wszystkiego w przestrzeń żeby potem pozbierać. Da się to w ogóle?

1. Zadokować oba statki w tej samej stacji - użyć opcji wymiany ładunku.
2. Zakupić Teleporter (wystarczy do jednego z tych statków) ustawić statki w przestrzeni blisko siebie i wymienić towar poprzez komendę wymiany ładunku (będzie dostępna z poziomu statku, który ma teleporter).
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

luk00i
Posts: 16
Joined: Tue, 16. Aug 11, 11:22
x3ap

Post by luk00i » Wed, 28. Sep 11, 00:19

Yacek wrote:
luk00i wrote:Hej raz jeszcze. Znów i ciągle X3Reunion.

Pytanie dnia:
Jak przerzucić towary między statkami? Zakładając, że mnie NIE ma w żadnym statku i nie wywalamy wszystkiego w przestrzeń żeby potem pozbierać. Da się to w ogóle?

1. Zadokować oba statki w tej samej stacji - użyć opcji wymiany ładunku.
Podejrzewałem, że coś takiego powinno się dać, ale JAK to zrobić? Nie będąc na stacji mam tylko dostęp do konsoli statków a tam tego nie znalazłem...

Edit:

Heh, znalazłem coś tu:
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 882a6994f1
Nie za bardzo wiem co to "zaawansowane" ale poszukam
zdecydowanie NOOB :D

luk00i
Posts: 16
Joined: Tue, 16. Aug 11, 11:22
x3ap

Post by luk00i » Fri, 30. Sep 11, 09:00

To znowu ja. Na wstępie przepraszam za spam, ale :evil:

Wiem, że niekumaty jestem ale za diabła nie idzie mi to przerzucanie ładunku. A bez tego jest bardzo trudno. Nie mogę znaleźć tych "zaawansowanych".

Wejść na stację > "L" i tu mam listę moich statków. I zero menu. I żadnych "zaawansowanych". Mogę wejść w jakiś statek i dać handluj ze stacją itd. Ale nigdzie nie widzę opcji wymiany miedzy statkami! :(

Ze zacytuję:
Help me, Obi-Wan Kenobi. You're my only hope. :(

Instrukcja też mi powiedziała tyle ile wiedziałem
P.: Jak przenosić ładunek między statkami?
O.: W Świątyni Gonerów możesz zdobyć odpowiednie urządzenie (teleporter), umożliwiające przesyłanie towarów z ładowni do ładowni. Jeśli nie dysponujesz takim urządzeniem, możesz nakazać jednemu statkowi wyrzucić ładunek, który następnie zostanie zebrany przez otwarcie wrót ładowni. Kolejnym sposobem jest zadokowanie na stacji obu statków i przekazanie ładunku na drugi statek za pośrednictwem menu stacji.
Ja chcę tą trzecią opcję!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 30. Sep 11, 15:41

To co cytujesz (zaawansowane) to polecenia z TC. Jeśli dobrze pamiętam to w X3R takich nie ma. Do wymiany towarów służy Teleporter lub Skrypt Bulk transporter upgrade.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sat, 1. Oct 11, 06:14

luk00i wrote:Wejść na stację > "L" i tu mam listę moich statków. I zero menu. I żadnych "zaawansowanych". Mogę wejść w jakiś statek i dać handluj ze stacją itd. Ale nigdzie nie widzę opcji wymiany miedzy statkami! :(
Najpierw "L", potem wybierz statek. Wtedy pokazuje się menu z informacją, handlowaniem i też "zaawansowane" (chyba piąte z góry). Wybierz to i pokazuje się sub menu, gdzie możesz wymieniać towar miedzy statkami.

klarix [ external image ]

luk00i
Posts: 16
Joined: Tue, 16. Aug 11, 11:22
x3ap

Post by luk00i » Sat, 1. Oct 11, 08:29

Wydaje mi się, że Yacek ma rację. Co prawda cytat pochodzi z instrukcji X3R ale podetzewam, że to błąd. Niestety. Zaawansowanych brak. Z tego co wyszukałem, to musze zainstalowac któryś ze skryptów:
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... highlight=
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... highlight=

Tu widać przewagę TC nad R. Dziś wypróbuję te skrypty.

Canaris_PL
Posts: 9
Joined: Sat, 18. Sep 10, 13:32

Post by Canaris_PL » Thu, 22. Dec 11, 21:47

Jest w TC opcja żeby okienko z widokiem celu pojawiało sie automatycznie po wzieciu statku na cel ( Jka w Reunion ) czy za kazdym razem trzeba klikać ???

edit @down
Dzieki wielkie ;)
Last edited by Canaris_PL on Thu, 22. Dec 11, 22:43, edited 1 time in total.
\m/=^__^=\m/

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 22. Dec 11, 22:09

Jest. Ustawia się to w Rozgrywce (pasek boczny, pierwsza od dołu opcja, Rozgrywka), osobno dla lewego i prawego okna. Możliwe opcje to Tryb autowyboru celu (to jest to o co pytasz)i Tryb autowyboru rakiet (śledzi ostatnia wystrzeloną przez ciebie rakietę)
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Return to “Polskie / Polish X-Forum”