[X3:TC] Modyfikacja parametrów produkcji

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 9. Jan 12, 15:31

LizardCor wrote:
Yacek wrote:
LizardCor wrote:Możliwe, ale za magazyn służy mi HUB, a stocznia produkuje statki. Niczego więcej mi nie potrzeba.
A plany statków? Jeśli mnie się okaże, że w stoczni nie można przerabiać statków na plany?
Jak nie można, jak można :/
To były pytanie, nie stwierdzenie. Ostatni raz stocznię Cadiusa miałem ponad pół roku temu, więc nie pamiętałem dokładnie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Mon, 9. Jan 12, 15:45

Ale jego statki jak i stacje są teraz częścią X3 Rebalance mod. Owszem HQ wygląda fajnie i z chęcią bym zatrzymał owe HQ gdybym mógł opracować plany ciężkiego myśliwca jakim jest Xshuttle.
Ten myśliwiec jest dla mnie bardzo ważny, z tego względu, że posiada bardzo mocne osłony. Jak na ci9ezkiego myśliwca. W CODEA mamy pilotów, których musimy szkolić dość długo i raczej nie chcę by zginęli w przeciągu 5 minut w trakcie pierwzsej bitwy od ognia nieprzyjacielskich fregat. To tylko AI i nie patrzy na to, czy w pobliżu wrogiego myśliwca znajduje się fregata lub statek klasy M1 lub M2. A CODEA jest genialnym skryptem dla lotniskowców i fregat ADS jest idealny dla moich stacji i Gildii Piratów.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 9. Jan 12, 16:28

LizardCor wrote:Ale jego statki jak i stacje są teraz częścią X3 Rebalance mod. Owszem HQ wygląda fajnie i z chęcią bym zatrzymał owe HQ gdybym mógł opracować plany ciężkiego myśliwca jakim jest Xshuttle.
Tak, wiem, pisałem o tym. Ale ostatnio stawiałem Placówki Obronne.
Na Mamucie dostępny jest kod MD Wszystkie statki w stoczniach, dodający statki do stoczni (nie tylko te z AP), w tym X-shuttle. Kod napisany dla AP, ale w TC z XRM też zadziała.

LizardCor wrote: ADS jest idealny dla moich stacji i Gildii Piratów.
ADS został napisany dla Gildii Piratów.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

skrzacik
Posts: 54
Joined: Mon, 30. Mar 09, 02:41

Post by skrzacik » Fri, 13. Jan 12, 00:24

przepraszam ze sie wtracam ale co to jest ten hub i phq?
pytam bo nie wiem a wstydze sie bo byc moze powinienem :P

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 13. Jan 12, 01:07

Hub jest to stacja kosmiczna, którą otrzymujemy za wykoanie fabuły Borońskiej. Aby przystąpić do tej fabuły musisz mieć rangę u Boron Rycerz Króla. Gdy mamy takową, to w Kingdom End za południową bramą pojawia się statek Wzmocniony Delfin. Po nawiązaniu łaczności otrzymamy zadanie.

PHQ to też fabuła składająca się z kilku misji. Aby przystąpić do PHQ musisz ukończyć fabułę HUB i odczekać 1-2 godziny. Za wykonanie jtej fabuły dostaniemy Statek klasy TL orka, a na jego pokładzie znajduje sie HQ. Stacja kosmiczna, którą po postawieniu w wybranym przez nas systemie możemy opracować plany statków, a następnie przystąpic do ich produkcji. O ile mamy surowce.
W HQ możemy też przemalować nasze statki. Generalnei warto robić fabuły w grze. Zawsze jeste z tego profit.
Najłatwiejszą fabułą jest fabuła terrańska.

Wykonanie fabuły HUB zajmuje kilka dni ostrego grania, gdzie skupiamy się tylko na misjach związanych z HUB. Wykonanie tej fabuły może zająć nawet kilka tygodni.

skrzacik
Posts: 54
Joined: Mon, 30. Mar 09, 02:41

Post by skrzacik » Fri, 13. Jan 12, 19:20

wszytsko pieknie ale czy ta fabula albo czy obie sa dostepne w Albionie?
bo ja zakupilem w steami pack i mam wszystkie x gry ale czy musze grac w jaks konkretna aby skorzystac z huba i phq?

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 13. Jan 12, 19:38

Fabuły HUB i PHQ są dostępne tylko w TC. W AP nie ma dostępu do fabuł TC.

Jeśli chcesz mieć PHQ w AP to zobacz na Mamuta (link w mojej stopce), jest tam dostępny mały skrypt dodający PHQ do stoczni OTAS (koszt PHQ to 198 milionów kredytów).
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 13. Jan 12, 20:29

Yacek wrote: (koszt PHQ to 198 milionów kredytów).
Można też ściągnąć Cheat Package, który doda HQ i każdaą inną stację jak i statek do każdej stoczni po zwyczajnej cenie. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie. MOżna też dodawać towary i produkty jak i ulepszenia do statków za pomocą tego Cheat Package, który również działa doskonale pod AP ;)

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 13. Jan 12, 20:37

Te 194 miliony (pomyłka w kwocie) to normalna cena, określona w parametrach oryginalnego pliku TFactory.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 13. Jan 12, 20:40

Cziterzii!!!11



:lol:

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 13. Jan 12, 20:48

bufi wrote:Cziterzii!!!11



:lol:

Nie cziterzii !!!! tylko tak się robi, jak Ego czego porządnie nie zrobi :D W grze masz Stocznie OTAS, ale do zakupienia masz zaledwie 40% wszystkich statków OTAS. Za pomocą Cheat Package możesz dodać do takiej stoczni OTAS wszystkie ich klasy statków :D Musisz też dopisać za pomocą tego Cheat Package liczbę, czyli dodać towar :D I nie trzeba żadnych skryptów :D Wszystko działa jak powinno :D

Inny przykład. W modyfikaacji XRM rozpocząłem profil Piratem, gdzie dostałem na starcie w pełni uzbrojony statek M6 Carrack - To za łatwy początek. Wiesz co zrobiłem ? Stworzyłem nowy statek M3 A Carracka zniszczyłem. I uwierz mi, że gra jest o wiele ciekawsze. Generalnie można tez modyfikować swoje profile startowe ułatwiając, lub utrudniając sobie rozgrywkę :D Cheat nie znaczy że jest łatwiej. Za pomocą Cheat Package możesz tworzyć dla hecy jak jest nudno chordy flot Kha;kh , Xenon lub piratów :D i walczyć z nimi :D
Ubaw po pachy ;)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 13. Jan 12, 20:59

Owszem mozna tym dodatkiem nawalic se 100 milionow na konto, ale co z tego? Dla mnie to narzedzie sluzy do testowania statkow, dodatkow, modow, innych skryptow.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 13. Jan 12, 21:11

Sorkvild wrote:Owszem mozna tym dodatkiem nawalic se 100 milionow na konto, ale co z tego? Dla mnie to narzedzie sluzy do testowania statkow, dodatkow, modow, innych skryptow.
Bo takie jest przeznaczenie tego skryptu.
Nie polecałbym tego jako skrypt dla zwykłego gracza.

A zarzuca mi się że używam mapy Scorpa, bo to cheat.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 13. Jan 12, 21:28

Ta mapa po czesci to duze ulatwienie, ale zalezy jak na to spojrzec. Jesli ma sluzyc jedynie testom/sprawdzeniu modyfikacji to OK. Jest to zewnetrzna aplikacja, ktora polega na zwinieciu gry do zasobnika by zajrzec do mapy. Szukajka statkow, mimo iz jest dostepna z poziomu gry to smierdzacy czit - niby z jakiej racji mam miec dostep to szczegolowych danych nt. gdzie znajduje sie kazdy statek w grze. Jesli juz to zapakowalbym to w forme osobnego skryptu, gdzie za uzycie tej bazy danych bylyby wysokie oplaty. To cos mniej wiecej jak dostep do bazy danych pojazdow jaka ma policja w swych radiowozach, a trzeba miec niezle chody badz lub byc gliniarzem by z takowej informacji zasiegnac.
W kwestii szukania dobr w swej grze i opuszczonych statkow staram sie bazowac jedynie na: pozostawaniu w grze, systemie satelit, skypcie sewn czy uni. best buys&sells i znajomosci mapy. Mape scorpa juz odpuscilem.

edit: a propos wyszukiwania statkow za oplata, jest takowy skrypcik. jeszcze go nie testowalem, aczkolwiek zaraz go to uczynie
eladi Information Service
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=242685
Last edited by Sorkvild on Fri, 13. Jan 12, 21:46, edited 1 time in total.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 13. Jan 12, 21:40

Yacek wrote:Bo takie jest przeznaczenie tego skryptu.
Nie polecałbym tego jako skrypt dla zwykłego gracza.

A zarzuca mi się że używam mapy Scorpa, bo to cheat.

Kto powiedział, że przeznaczeniem jest dodawanie sobie kasy :D
Jak pisałem wcześniej można modyfikować profile, dodawać statki Otas bez dodawania skryptów i tworzyć wrogie floty :/
Jak pisałem wcześniej jedna osoba użyje cheat by dodać sobie kasy, ja by stworzyć sobie wrogą flotę by się zmierzyć z nią.

Więc nie pajacuj, nie odwracaj kota ogonem i nie interpretuj nieodpowiednio mojej wypowiedzi :/

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 13. Jan 12, 21:58

Jedni wysyłają setki handlarzy dla zbicia kasy.
Inny budują wielkie kompleksy, również w tym celu.
Mnie to nie bawi, handlarzy używam tylko do zaopatrywania w energie moich kilku skromnych kompleksów GW. A przecież muszę mieć jakieś dochody na nowe statki. Bawię się więc w złomiarza i z tego czerpię zyski. Jest to taki sam sposób na grę, jak każdy inny.
Nie podoba ci się, twoja sprawa.

Co do pajacowania, pisz więcej, tak jak ostatnio, setnie się tym bawię.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 13. Jan 12, 22:09

Cieszy mnie to, że oboje się przy tym doskonale bawimy. Nie rozumiem tylko dlaczego tak ciągle usilnie reklamujesz swoje forum :D Jak nie jedno to drugie :D
Przez długi czas w ogóle ciebie tutaj nie było i wiesz co... było tak fajnie :D

Co do ostatniej twojej przedostatniej wypowiedzi. Cheat package nie polecasz zwykłemu graczowi, który może dodać HQ, ale reklamować chcesz swoje forum, gdzie de facto wiesz doskonale, że NIEWOLNO ci tego robić na tym forum. O ile dobrze mniemam, to zostałeś już poinformowany o tym.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 13. Jan 12, 22:28

Tak się składa że skrypt o którym pisałem, jest mojego autorstwa i nigdzie po za Mamutem nie jest dostępny.
Za dużo telewizji oglądasz, że ciągle widzisz reklamy.
Zresztą nie ma sensu się o to spierać, jak ostatnio widzę i bez reklamy się obejdzie :)
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Return to “Polskie / Polish X-Forum”