Problem z wewnętrzną logistyką

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Ryba
Posts: 32
Joined: Mon, 26. Sep 11, 11:22
x4

Problem z wewnętrzną logistyką

Post by Ryba » Fri, 19. Oct 12, 19:38

Witam,

Przeczytałem już pół internetu w poszukiwaniu rozwiązania i nadal mam problem.

Sprawa tyczy się wewnętrznej logistyki. W sektorze Unknown posiadam bazę HQ (nakradło się Nvidium... ) oraz 4 kopalnie. Moim celem jest, aby produkty z kopalni były automatycznie transportowane do QH (w cyklu ciągłym). W menu logistyki wewnętrznej ustawiam wszystko tak, jak ma być : Producent : Kopalnia, Odbiorca : HQ, cena : minimalna (HQ jak i kopalnie mają ustawione wszędzie ceny minimalne).

I wszystko fajnie, tylko, że pilot po przycumowaniu do HQ z pełnym załadunkiem nic nie robi. Dokuje i siedzi do usranej śmierci z rudą w ładowni. Co robię źle ?

Posiadam najnowszą wersję gry X3 TC (oryginalna).
Dzięki za pomoc

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: Problem z wewnętrzną logistyką

Post by bufi » Sat, 20. Oct 12, 04:47

Jesli wozisz towar ze swoich fabryk, ceny są nieistotne. Uzywasz funkcji, 'load' 'unload'. Upewnij sie, ze w HQ dodales towar ' ruda' do magazynu i masz tam wystarczajaca ilosc miejsca do rozladunku.

Tak w ogole, pokaz swoje 'waypointy', co po kolei robi pilot.
Najlepiej zrob zrzut ekranu i wystaw gdzies.

P.

Ryba
Posts: 32
Joined: Mon, 26. Sep 11, 11:22
x4

Post by Ryba » Sat, 20. Oct 12, 14:58

Ok, udało mi się uruchomić logistykę, ale nie wewnętrzną tylko zewnętrzną.

A teraz druga i już ostatnia sprawa - nie mogę dać sobie rady z autoskokami. Chcę, aby 2 statki transportowały mi rudę z HQ do węzła Xenońskiego (baza należy do gracza). Ustawiam autoskok na "tak" (z poziomu logistyki oraz dla każdego transportowca), minimalną ilość skoków na 1, każda baza ma max. ilość skoków na max (chyba 50). Waypoint'y są ustawione poprawnie. I wszystko działa, towary są pobierane ale transportowce nie skaczą. Starają się tam dotrzeć bramami (kilkanaście układów do przelecenia). Jak sobie z tym poradzić ? Jak ich zmusić do skoków ?

Tak, są wyposażone w napęd skokowy.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam !

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sat, 20. Oct 12, 15:17

Ryba wrote: Starają się tam dotrzeć bramami (kilkanaście układów do przelecenia). Jak sobie z tym poradzić ? Jak ich zmusić do skoków ?

Tak, są wyposażone w napęd skokowy.
Musisz mieć pilota na poziomie min. Cargo Messenger i dodac do waypointow aby tankował sobie automatycznie paliwo po kazdym kursie (najlepiej jak jest pusty, czyli jak jest w wezle Xenonskim.)

Jak nie masz odpowiedniego pilota to go wyslij do Szkółki Latania.Kup jakis szybki M5 i ustaw mu aby latal miedzy dwiema stacjami handlowymi w sasiednich, malych sektorach.
1. Waypoint -> Flyto 1-sza stacja handlowa
2. Waypoint -> Flyto 2-ga stacja handlowa.

Po 2h pilot powinien byc juz logistykiem.

P.

Ryba
Posts: 32
Joined: Mon, 26. Sep 11, 11:22
x4

Post by Ryba » Sat, 20. Oct 12, 15:31

Rozumiem. Dziękuję Ci serdecznie za pomoc.

Pozdrawiam,

Return to “Polskie / Polish X-Forum”