Nie ma fabuły! [X3:TC]

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Nie ma fabuły! [X3:TC]

Post by KeyboardWarriorPL » Fri, 7. Feb 14, 19:24

Cześć wszystkim, całkiem dawno kupiłem pudełkową wersję gry X3: Terran Conflict i grałem tak dłuższy czas na profilu skromnego handlowca, nie robiąc dotąd żadnych głównych misji poza losowo generowanymi i aktualizowałem grę do wersji 3.2 (grałem tylko na wersji 2.0 i 3.2). Jednak grę reinstalowałem po próbie instalacji X-Tended (ponieważ zostały usunięte Loading Screen'y) i zainstalowałem grę na Steam i mam teraz wersję 3.2c. Zbadałem większość Wszechświata X i chciałem zrobić fabuły, których nie mogłem nigdzie znaleźć, nawet przy pomocy poradnika, między innymi (chyba, że źle szukam) w sektorze Elysium of Light nigdzie nie ma statku Goner Ozias, jest tylko parę stacji i na tym koniec. Próbowałem naprawić ten problem instalując skrypt pozwalający resetować fabuły (Resetplots), wszystko zdawało się działać, ale wciąż nie mogłem znaleźć żadnej z głównych misji. Dodam, że za pomocą skryptu dodałem sobie parę "drobniaków", ale poza tym nic więcej w skrypcie nie majstrowałem. Liczyłbym na rozwiązanie bez zaczynania nowej gry, ale chciałbym chociaż wiedzieć, czy można to inaczej naprawić. Z góry dzięki za pomoc.
Last edited by KeyboardWarriorPL on Wed, 26. Feb 14, 23:21, edited 3 times in total.
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 7. Feb 14, 20:46

Po reinstalacji gry rozpocząłeś nowa grę, czy nadal grasz w starą?
Skrypt ResetPlots resetuje już wykonane fabuły.
Fabuła terran dostępna jest tylko na profilu terrańskim.
Pozostałe fabuły wymagają osiągnięcia odpowiedniej reputacji u danej rasy i np. w przypadku fabuły FF również odpowiedniej reputacji bojowej.
Fabuła Gonerów dostępna jest po osiągnięciu odpowiedniej reputacji u Gonerów, dopiero wtedy pojawia się Gonerski Ozjasz.
Wszystkie fabuły są opisane (również wymagania do ich rozpoczęcia) na forum XUDB, link masz w moim podpisie.

Co do Loading Screenów i XTC, to po prawidłowej instalacji powinny zostać dodane nowe, przygotowane przez zespól X-Tendend, jeśli nie miałeś żadnych to skopałeś instalację.

I tak na marginesie, nikt już nie czyta regulaminu forum i tego posta: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 68#1841668 ?
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Post by KeyboardWarriorPL » Sat, 8. Feb 14, 08:32

Po reinstalacji wciąż gram na starym profilu, Resetplots zainstalowałem, myśląc, że przez przypadek namieszałem coś w skrypcie i wszystkie były już wykonane. Wielkie, dzięki za pomoc i informacje jak to wszystko działa. Jeśli chodzi o X-Tended to raczej zrąbałem deinstalacje, bo wszystko działało poza wczytywaniem starego zapisu gry(nie spodziewałem się, że wczyta, ale spróbować można). Reputację mam u każdej rasy wystarczającą, żeby nie mieć ograniczeń przy zakupie statków(za wyjątkiem nieszczęsnych Gonerów, gdzie moja reputacja jest na poziomie wyznawca), bojową reputację mam na poziomie kontradmirał.
PS: Sorka za ten błąd regulamin przeleciałem na szybko, błąd poprawiłem.
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 8. Feb 14, 22:15

Instalacja dużych modów, zmieniających całkowicie wiele aspektów gry (XTC, XRM, DDTC, TOTT i inne) wymaga rozpoczęcia nowej gry.
Stare zapisy gry, po jej reinstalacji, powinny działać, ale również bezpieczniej jest rozpocząć nową grę.
Przeleć się do sektora Omicron Lyrae. Jeśli nie spotkasz tam statku Exterminator, który zaprosi cię do fabuły FF, to niestety musisz rozpocząć nową grę.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Post by KeyboardWarriorPL » Sun, 9. Feb 14, 13:26

Sektor Omicron Lyrae nie różni się niczym od innych argońskich sektorów, ani śladu po Exterminatorze, ale dzięki za pomoc, może zostawię sobie ten zapis jako sandbox.
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”