Hojny Kha'ak? [X3:TC]

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Hojny Kha'ak? [X3:TC]

Post by KeyboardWarriorPL » Sat, 22. Feb 14, 19:23

Lecąc moim statkiem Vidar (z fabuły Terran) w sektorze Unholy Descent niedaleko leciał sobie samotny Kha'ak Myśliwiec, co już trochę mnie zaskoczyło, ponieważ zwykle są to klastery lub grupa statków. Zaatakowałem go uszkodziłem kadłub do 26% po czym nie był już wrogiem i mogłem go przejąć, a nawet wsiąść i lecieć.
Ładownia była pusta i dodam, że nie używam żadnych skryptów.
Nie wiem czy to bug, czy mam takie szczęście.
Last edited by KeyboardWarriorPL on Sun, 23. Feb 14, 14:47, edited 1 time in total.
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 22. Feb 14, 20:44

Gratuluje, przejales M3 Khaak. Mimo to masz problem z zakupem don uzbrojenia. Jedynie co to czekac, az cos wypadnie ze zniszczonego w walce podobnego statku, choc to rzadkosc. Proponuje podpicowac kadlub i go zwyczajnie sprzedac w porcie.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Post by KeyboardWarriorPL » Sun, 23. Feb 14, 10:38

Dzięki nie wiedziałem czy to jest wogóle możliwe, ale uzbrojenie takie zdobyłem na starym profilu po zniszczeniu Niszczyciela Kha'ak, które można spotkać w <del>Scale Plate Green</del> Spaceweed Grove, tylko tam się chyba nie będą się tam spawnowały nowe. Na pewno będzie ciekawie strzelać emiterem kyonowym, który nie wymaga brania poprawki na kierunek i prędkość celu. :)

PS: HTML nie działa, ale chodziło mi o Spaceweed Grove.
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 23. Feb 14, 21:36

Ja też raz przejąłem statek Kha'ak ... po 2 minutach zginąłem :( . Było to podczas Samobójczego rajdu na sektor Kha'ak. Ahh to była piękna batalia, a jakież satysfakcjonujące zwycięstwo :) . A co do uzbrojenia krzaków ... mam tego dość trochę (jak na rzadkość tego towaru) rozlokowane między 3-4 statkami wypełnionymi uzbrojeniem. Bodajże z 4-5 emiterów Kyonowych alfa i 1-2 beta oraz z15 rakiet typu Igła - podam dokładną odpowiedź jak uda mi się sprawdzić.

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Post by KeyboardWarriorPL » Mon, 24. Feb 14, 12:43

Ja za FF jeszcze się nie zabrałem, bo wolałbym mieć gotowego do walki Sprigblossoma, żeby jakoś to wyszło (jakby było tego mało to w sektorze Aldrin oczywiście nie można kupić napędu skokowego). Postaram się zdobyć to uzbrojenie, być może poszczęści mi się w tym sektorze Khaak i zbiorę 3 emitery beta (zapewne skończy się tym, że będę miał flotę "krzaków" bez ani jednego kyonika ;).
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 24. Feb 14, 17:02

Kyony beta robia robote, ale same parametry M3 nie sa jakos powalajace. Stetek jest powolny i brakuje mu tylnej wiezyczki, a moskita nie zaintsalujesz. Takze solidny kopniak z rakiety thunderbolt raczej zakonczy twoja przygoe w tym statku :P
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Post by KeyboardWarriorPL » Mon, 24. Feb 14, 19:09

Sorkvild wrote:Kyony beta robia robote, ale same parametry M3 nie sa jakos powalajace. Stetek jest powolny i brakuje mu tylnej wiezyczki, a moskita nie zaintsalujesz
Jego prędkość to 153 m/s faktycznie szału nie ma, ale na pewno nie będę go używał specjalnie, raczej będzie skuteczny przeciw TP i TS, z M3 i M4 też powinien sobie radzić, ale już widzę popadanie w depresję w walce z M5, który pędzi 360 m/s.
Z rakietami problemu nie będzie bo sam używam jako obrony, gdy prawie zbiją mi osłony.
Bez tylnej wieżyczki trzeba sobie jakoś radzić ;)
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 25. Feb 14, 08:26

Beta kyony w Khaak M3 z łatwością poradzą sobie z dowolnym M5, niezależnie od prędkości. Z rakietami też nie powinno być problemów, no może z rojowymi troszkę i z szerszeniem wystrzelonym z bliskiej odległości, co lubią robić xenońskie L-ki. Oczywiście mowa o pojedynku 1 na 1, względnie 1 na 2.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Post by KeyboardWarriorPL » Tue, 25. Feb 14, 14:13

Sauron11 wrote:Beta kyony w Khaak M3 z łatwością poradzą sobie z dowolnym M5, niezależnie od prędkości.
Owszem, ale pod warunkiem, że będą w zasięgu.
Jeśli chodzi o strzelanie rakietami z bliskiej odległości to mam przy tym często ubaw, ponieważ sam latam blisko celu i w większości sytuacji niszczę wrogą rakietę tak szybko, że sama niszczy swojego właściciela :D
Dodam, że ja rzadko kiedy widuję rakiety rojowe.
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 25. Feb 14, 14:51

Dlaczego nie miałyby być w zasięgu? Każdy atakujący M5 jest przez chwilę w zasięgu :). A rakiety rojowe, nie korzystałeś z Os (wasp) na myśliwce lub tajfunów na niszczyciele?

Z rakietami ja nie mam takiego ubawu, tzn. wprawdzie w Reunion ale to pewnie podobnie co TC - wczoraj próbowałem się, w nowo nabytym pirackim pogromcy z zaledwie 2xLDI Beta i 5xMoskit na pokładzie, z pirackim sokołem w pełnym rynsztunku. Dopiero za 5-tym załadowaniem sejwa udało się cudem uniknąć jego rakiet i zestrzelić, wcześniej salwa z jedwabników skutecznie pozbawiała życia mój statek z ledwo 1 osłoną 5MJ. Niewiele dawało nawet wciąganie go w asteroidy, jak tylko wyskakiwałem zza kamyka, od razu salwował Jedwabniki :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Post by KeyboardWarriorPL » Tue, 25. Feb 14, 18:21

Jedyne rakiety rojowe, jakie używałem to tajfun, ale teraz zamieniłem je na tomahawk, chociaż jeszcze nie używałem ich w walce (na starym save) i porzuciłem rakiety rojowe.
Na nowym save latam na razie tylko terrańskimi statkami i to co znajdę to zainstaluję, a rzadko się to zdarza.

Jak tylko będę miał coś większego to zapoluje na kyony i mam nadzieję dobrze się bawić 8)
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Wed, 26. Feb 14, 06:39

One rzadko wypadają. Masz o wiele większą szansę na zdobycie rakiet typu Igła :/ Podejrzewam jednak że jak odpowiednio długo po siedzisz w jakimś sektorze krzaków to ci się uda :)

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Post by KeyboardWarriorPL » Wed, 26. Feb 14, 07:46

Spróbóję w Spaceweed Grove tak, jak pisałem z tamtejszych niszczycieli może chociaż alfa się trafi. O ile tam jeszcze są bo na tym save nie zdąrzyłem tam zajrzeć.
No z pierwszym lepszym uzbrojeniem i z igłami (;)) poszaleję trochę i napiszę, jak się spisuje.
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Wed, 26. Feb 14, 16:40

Jest jeszcze jeden problem w tego typu walce (gdy nie strzelasz ty), a mianowicie sytuacja gdy z pokonanego statku wyskakuje pilot lub wypada coś ciekawego, jednak strzały wystrzelone wcześniej lub ciągle strzelające wieżyczki/statki niszczą upragnioną zdobycz. W ten sposób już straciłem kilka większych statków (latając boreaszem), kilka mniejszych typu np Xenon LX czy rakiet Kafar których nie da się inaczej zdobyć niż. Tak czy siak tracisz to co przydałoby ci się do użytku lub na handel.

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Post by KeyboardWarriorPL » Wed, 26. Feb 14, 22:32

Święte słowa, ile to ja już M3 (które można drogo sprzedać) straciłem w ten sposób... Szczególnie czuć to w Springbosslomie, bo te fale uderzeniowe radzą sobie bez problemu z rozwalaniem zdobyczy i znajdek :/
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

KeyboardWarriorPL
Posts: 14
Joined: Sat, 4. Jan 14, 15:08
x3tc

Post by KeyboardWarriorPL » Mon, 3. Mar 14, 22:10

Więc wykorzystując mój sandbox postanowiłem nie zwlekać i zrobić parę testów.
Najpierw wziąłem mojego Boreasza i udałem się na odwiedziny kha'ak w ich sektorze 927(chyba, nie lubię numerków w nazwach sektorów), okazało się, że już po zniszczeniu pierwszej chmary statków w przestrzeni dryfował sobie emiterek alfa. Gdyby zrobić więcej takich wypadów powinno się dać ten statek uzbroić.

Następnie siadłem za sterami M3 Kha'ak i szczęśliwie(celowo) natrafiłem na drobnicę xenków i 2 Q . Muszę przyznać, że małą prędkość odczuwa się dość boleśnie, a trafianie celu z odległości ponad 3km nie jest takie do końca proste, najlepiej strzelać, jak typowy khaczek, czyli z przerwami. 3 L i 1 Q okazało się być za dużo jak dla tej maszynki (pisząc Q mam na myśli próbę ucieczki z jego zasięgu rażenia). Niestety zniszczenie przeciwnika zajmuje sporo czasu w porównaniu np. z bułatem.
Dodam, że salwa rakiet, która poszła od L nie stanowiła dużego problemu.

Napisałem 2 post, bo jest dość długi.
Pewien mędrzec (zwykły Polak) kiedyś rzekł: Kto pyta, nie błądzi.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 5. Mar 14, 10:50

A ja wczoraj przetestowałem pirackiego pogromcę wyposażonego w 6xGFU alfa w misji inwazji Kha'ak na jeden z sektorów Argonów. Łącznie przy pomocy skryptu bail extension zanihilowało się na własne życzenie 27 Kha'aków i tyle statków czeka teraz w stacji na przeprowadzenie do stoczni. W tym 4 myśliwce M3, reszta scouty, do tego kilkanaście kyonów, rakiet i osłon. Była też do przejęcia pochwa, pozostawiona przez jakiegoś tchórzliwego pilota ;) , ale nie było czasu na przejmowanie, a w międzyczasie została zniszczona. Na osłodę jeden TS z pełnym ładunkiem, też pozostawiony samopas i parę sokołów pirackich...
Na klastry Kha'ak piracki pogromca jest rewelacyjny, teraz zobaczymy jak wypadnie vs inwazja xenońska i splicki najazd na borońskie włości (dostałem niedawno taką ofertę od Boronów :) ).
Kha'ackim M3 nie zamierzam jednak się zbytnio lansować, bo moim zdaniem nie ma on przewagi wobec GFU i w starciu z kilkoma piratami wyposażonymi w GFU może nie dać rady... Kyony były dobre za czasów X2, niestety to już przestarzałe uzbrojenie, dobre dziś jako ciekawostka.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 12. Mar 14, 12:34

Heh, ja wolałem Nemezis z 8xGFU Beta na froncie, gdzie jedno pierdnięcie załatwiało wiele spraw :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Return to “Polskie / Polish X-Forum”