[X3] Pare pytan poczatkujacego

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Allen18
Posts: 44
Joined: Thu, 5. Feb 09, 18:04

Post by Allen18 » Wed, 25. Feb 09, 12:06

Acha to sami przylatują a jest możliwość by mój Merkury sprzedawał nadwyżke ?? żeby nie było sytuacji że wziął wszystkie ogniwa i kompleks nie może produkować dalej :P.

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Wed, 25. Feb 09, 12:23

Jak napisałem kompleks jest samowystarczalny, zatem nawet jeżeli pozbędziesz się całego towaru pociągnie dalej. Zresztą trudno jest pozbyć się wszystkich 305 000 ogniw w bardzo krótkim czasie :D.
Merkury może sam sprzedawać Twoje nadwyżki. Wystarczy, że przypiszesz go do kompleksu i w menu "handlowe" wydasz polecenie "sprzedaj po najlepszej cenie" wybierając mu towar do wypchnięcia.

User avatar
Allen18
Posts: 44
Joined: Thu, 5. Feb 09, 18:04

Post by Allen18 » Wed, 25. Feb 09, 12:36

No masz racje tak tez zrobię dzięki za pomoc ;)


Warto wynająć Przedstawiciela Handlowego w kompleksie ?? czy wystarczy dać polecenie Sprzedaj za najlepszą cene ?

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Wed, 25. Feb 09, 13:49

Przedstawiciela handlowego zawsze warto wynająć żeby zarabiał dla Ciebie, niekoniecznie, a nawet wcale przypisany do jakiejkolwiek stacji czy kompleksu.
Po prostu wystarczy wydać polecenie w menu statku bez obsadzania przedstawicielem. Poradzi sobie.

Hiroshi_Sakura
Posts: 15
Joined: Mon, 6. Nov 06, 11:12
x3ap

Post by Hiroshi_Sakura » Thu, 26. Feb 09, 07:34

Hiroshi_Sakura wrote:Hej
Ja mam pytanie z innej beczki
Ostatnio sciagnalem pare skryptow typu ComplexCleaner2, Stevio..., i stweirdzilem ze zniknely mi z mapy wszystkie shipyardy wlacznie z Military...
Probowalem wywalic skrypty - jak wywalilem to tez nie ma Stoczni, jak zainstalowalem skrypty z powrotem to sie pojawily a po loadzie nastepnego dnia znowu znikly - cholender jasny....
Czy ktos z was mial podobne objawy i wie jak temu zaradzic?

Pozdrawiam
Moze ktos ma jakis pomysl ???
Hiroshi

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 26. Feb 09, 07:42

Zacznij nową grę, dla testów, sprawdź czy stocznie są, zapisz grę, załaduj znów sprawdź czy są stocznie. Jeśli będą, nie masz wyjścia, masz skopane savy i musisz zacząć nową grę. Jeśli problem się powtórzy w nowej grze, tylko reinstalacja gry ci pomoże.
Następnym razem przed instalacją skryptów/modów zrób sobie backup savów i całego katalogu gry. Kiedy skrypt nie będzie ci odpowiadał i go odinstalujesz to w razie problemów po deinstalacji kopiujesz wszystko z backupu i grasz dalej.

PS. To pytanie średnio nadaje się do tego tematu, choć temat pytania początkującego to dość pojemny worek. Ja na Twoim miejscu założyłbym osobny temat na ten problem.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Allen18
Posts: 44
Joined: Thu, 5. Feb 09, 18:04

Post by Allen18 » Thu, 26. Feb 09, 13:50

Czy Warsztat kupiony u Otas idzie zainstalować w statkach i czy idzie w Hyperionie czy można zainstalować tylko w stacji ?

Hiroshi_Sakura
Posts: 15
Joined: Mon, 6. Nov 06, 11:12
x3ap

Post by Hiroshi_Sakura » Thu, 26. Feb 09, 14:07

Yacek wrote:Zacznij nową grę, dla testów, sprawdź czy stocznie są, zapisz grę, załaduj znów sprawdź czy są stocznie. Jeśli będą, nie masz wyjścia, masz skopane savy i musisz zacząć nową grę. Jeśli problem się powtórzy w nowej grze, tylko reinstalacja gry ci pomoże.
Następnym razem przed instalacją skryptów/modów zrób sobie backup savów i całego katalogu gry. Kiedy skrypt nie będzie ci odpowiadał i go odinstalujesz to w razie problemów po deinstalacji kopiujesz wszystko z backupu i grasz dalej.

PS. To pytanie średnio nadaje się do tego tematu, choć temat pytania początkującego to dość pojemny worek. Ja na Twoim miejscu założyłbym osobny temat na ten problem.
Witam
Dzieki za szybka i zwieazla odpowiedz.
Wczoraj zrobilem reinstal razem ze wszystkimi patchami i bonusem. Uzywam tylko skryptow, mod chyba to jest Compleks Cleaner ale nie jestem pewien - w kazdym razie tylko ten jeden"mod".
Skryptow uzywam okolo 50 :) - same fajne i malo grzebiacych w plikach ale jednak - chyba w weekend wloze troche czasu i cierpliwosci zeby przetestowac ktory z nich mi bruzdzi. Dzisiaj przegladajac forum wpadlem na jeszcze jeden pomysl zeby zrobic "re-init script caches" - ciekawy estem czy pomoze.
Zauwazylem tez ze moglem zle zainstalowac jakies skrypty ehh za duzo ich - chyba musze zrob ScriptPack jak juz znajde dzialajaca konfiguracje - ciekawy jestem czy jak dodam XTMa hehehe to czy nie wyleci wszystko w powietrze :))
Hiroshi

conrado15
Posts: 31
Joined: Mon, 3. Nov 08, 07:59
x3tc

Post by conrado15 » Thu, 26. Feb 09, 15:16

Abadon jak to zrobiłeś że kupują od ciebie ogniwa! u mnie w fabrykach nikt ode mnie nie kupuje produktów! to trzeba jakiś skrypt do tego, żeby NPC kupowali produkty z moich fabryk?!! mówcie, bo ja widocznie jestem zacofany i się nie znam na tych wszystkich skryptach... (od razu mówię, że ustawiam oczywiście fabryki na handel z innymi rasami.)

skoro jestem przy głosie to zadam takie pytanie:
ściągnąłem kompleks kalkulator. przydatne zwierzątko, ale np. nie ma w nim wytwórni kryształów L a ja widziałem w kilku stoczniach takowe wytwórnie. czy da się jakoś tak "zaktualizować" kompleks kalkulator żeby były w nim fabryki z XTM'a?( i ta wytwórnia kryształów L)

no i mam jeszcze jeden problem.
kiedy jeszcze grałem bez XTM'a to wokół było baardzo dużo statków, dużo kupców i dużo cywili. zainstalowałem XTM'a i to wszystko znikło: wlatuję do Argon Prime a tu ledwie dwóch kupców i Argon One... wtedy było coś skopane z instalacją, zrobiłem reinstalkę i niby trochę się poprawiło, ale niewiele. a teraz, po miesiącu grania, problem najwyraźniej powrócił... znowu wlatuję do Argon Prime a tam same fabryki, zero statków. Dzisiaj zdarzył się wyjątek, bo aż 4 TS'y zauważyłem, ale to wyjątek. da się rozwiązać ten problem bez reinstalki?
pozdrawiam, z góry dzięki za pomoc.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 26. Feb 09, 19:23

Allen18 wrote:Czy Warsztat kupiony u Otas idzie zainstalować w statkach i czy idzie w Hyperionie czy można zainstalować tylko w stacji ?
Czytałeś FAQ? Chyba nie, bo w nim masz odpowiedź: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 07#2628207
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Allen18
Posts: 44
Joined: Thu, 5. Feb 09, 18:04

Post by Allen18 » Fri, 27. Feb 09, 00:48

Szukałem i przepraszam musiałem to jakoś pominąć... może o strone dalej zrobiłem niewiem .

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Fri, 27. Feb 09, 12:09

conrado15 wrote:Abadon jak to zrobiłeś że kupują od ciebie ogniwa! u mnie w fabrykach nikt ode mnie nie kupuje produktów! to trzeba jakiś skrypt do tego, żeby NPC kupowali produkty z moich fabryk?!! mówcie, bo ja widocznie jestem zacofany i się nie znam na tych wszystkich skryptach... (od razu mówię, że ustawiam oczywiście fabryki na handel z innymi rasami.)
Normalnie jakoś to zrobiłem. Nie potrzeba do tego żadnego skryptu. Ustawiasz tylko możliwość handlu z innymi rasami, odpowiednio niską cenę ( rzadko kogo interesuje średnia cena ) i towar sam znika. Zwłaszcza ogniwa energetyczne. Praktycznie każda fabryka potrzebuje ich do produkcji.

Hiroshi_Sakura
Posts: 15
Joined: Mon, 6. Nov 06, 11:12
x3ap

Post by Hiroshi_Sakura » Mon, 2. Mar 09, 10:55

Yacek wrote:...
Następnym razem przed instalacją skryptów/modów zrób sobie backup savów i całego katalogu gry. Kiedy skrypt nie będzie ci odpowiadał i go odinstalujesz to w razie problemów po deinstalacji kopiujesz wszystko z backupu i grasz dalej....
No i znalazlem zrodlo problemu :)
Zaczyna sie po zainstalowaniu ComplexCleaner by Gazz i co najwazniejsze skopiowaniu do katalogu z gra plikow *.dat i *.cat oraz zmianie ich numeracji do kolejnej w katalogu gry - w grze znikaja Shipyardy :(.
Na szczesice skrypt ten czesciowo dziala tez bez tych plikow.

Pozdrawiam
Hiroshi

User avatar
BlackKnight93
Posts: 42
Joined: Tue, 26. Apr 11, 10:14
x4

Tytan,Kolos,Mamut

Post by BlackKnight93 » Tue, 3. May 11, 19:15

Co trzeba zrobić żeby zaopatrzyć te statki np. w ogniwa- czy trzeba za każdym razem wysyłać TSa do elektrowni słonecznej, przenieść się na TSa wyposażonego w teleporter i przesłać ogniwa, wszystko pilnując samemu, czy można to zautomatyzować? Na razie mam przypisany po 1 Merkurym tankowcu do każdego statku- transportują ogniwa za M1,M2,TL.

Edit: Nie dodałem najważniejszej rzeczy: mowa o X3:R :oops:
Last edited by BlackKnight93 on Wed, 4. May 11, 09:59, edited 2 times in total.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 3. May 11, 19:29

Czystym TC to słabo jest rozwiązane. Możesz dokować statkami M1/M2/Tl do Placówek Wojskowych i tam je zaopatrywać w ogniwa. Możesz wysyłać TS po ogniwa, ale musisz mieć Teleporter i ręcznie przenosić Ogniwa z TS-ów do ładowni dużych statków. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup Oprogramowania Dostawa i kilku Droidów Frachtowych. Wydasz na statku M1 polecenie zaopatrzenia w Ogniwa i droidy poleca do najbliższej Elektrowni kupią ogniwa i wrócą na statek M1. Nie podam Ci dokładnie jak to robić, bawiłem się w ten sposób ponad rok temu, musisz sam rozpracować.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
BlackKnight93
Posts: 42
Joined: Tue, 26. Apr 11, 10:14
x4

Asteroidy - jak usunąć szczątki - szybko

Post by BlackKnight93 » Wed, 4. May 11, 13:56

Kolejne pytanie: jak pozbyć się szybko dużej ilości drobnych odłamków asteroid? zbierają je 10 merkury+4tankowce merkure ale aseroid nie ubywa - jakieś propozycje?

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 4. May 11, 17:57

Co rozumiesz przez "pozbyć się"?
Chcesz je wyzbierać, czy usunąć na stałe?

Asteroid nie da się. Te rozwalone przez nas respawnują się po jakimś czasie.

Natomiast wszelki gruz z sektorów usuniesz skryptem Remove Rocks from Universe
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Thu, 5. May 11, 17:39

I znów powstał temat o wszystkim i o niczym. Ciężko się czyta takie wątki.
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Polares
Posts: 1
Joined: Fri, 6. May 11, 19:30

Post by Polares » Thu, 12. May 11, 16:30

Witam,
Pewnie dostane opr ze nie chce mi się szukać ale naprawdę szukałem od 2 dni info i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie A w instrukcji do gry jest to wytłumaczone po łebkach i nic mi to nie dało
Ale do rzeczy chodzi mi o x3 tc
Chodzi o toi ze wybudowałem sobie kopalnie dodałem do niej dwa transportowce ale one i tak nie przywożą do niej ogniw anie nie handlują złożem
W instrukcji jest napisane
"Następnie musisz przypisać
wybrane statki transportowe do fabryki, wskazując ją jako „bazę macierzystą. Po ich
przypisaniu pojawią się dodatkowe opcje poleceń"
Ale żadne dodatkowe opcje mi się nie pojawiły
Czy znajdzie się ktoś kto mi to łopatologicznie wytłumaczy jak krok po kroku założyć i dowodzić kopalnią lub fabryką
Pozdrawiam Polares

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Thu, 12. May 11, 17:30

1. Kup transportowce - check
2. Wyposaż je w Polecenia handlowe MK1 i MK2(nie jestem pewien czy inne bzdety są potrzebne w stylu lokalizatora cen itd...) -
3. Ustaw im baze - check
4. Wejdź do poleceń-> handlowe ->kup po najlepszej cenie/sprzedaj po najlepszej cenie.

5.. profit

Return to “Polskie / Polish X-Forum”