X2 Fabryki

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
Allen18
Posts: 44
Joined: Thu, 5. Feb 09, 18:04

X2 Fabryki

Post by Allen18 » Sun, 8. Feb 09, 00:00

Mam pytanie a mianowicie mam fabryke ogniw i kopalnie rudy w fabryce ogniw mam dwa traspostery jeden ma ustawione kup za najlepszą cene kryształy a drugi sprzedaj za najlepsza cenę ogniwa dałem fabryce 20 tyś na zakupy i czekam juz bardzo długo ale nic nie zarabiam ten co szuka kryształów to lata po całym wszechświecie i nigdzie nic nie kupuje pare razy przyleciał to może miał 4 kryształy... i nic na niej nie zarabiam co mam źle zrobione ?? co zrobić żeby wreszcie tam zarabiać ?? I jeszcze jedno pytanie czy do rudy także ustawić żeby ja sprzedawał za najlepsza cene? i co zrobić zeby te transportery nie latały po całym wsechświecie?



a i mam jeszcze jeno pytanie jak w konsoli poleceń w fabryce ustawie "automatyczny transfer pieniędzy na konto gracza" wpisze tam 20 tys to oznacza to że jeśli fabryka zdobedzie 20 tyś ze sprzedaży ogniw to wtedy przeleje pieniądze na moje konto ?

User avatar
Oviraptor
Posts: 59
Joined: Fri, 31. Oct 08, 16:46

Post by Oviraptor » Sun, 8. Feb 09, 10:34

Co do ostatniego pytania to oznacza, że fabryka przeleje na Twoje konto wszystko co zarobi powyżej 20 tyś.

Żeby ograniczyć TS-om zbyt dalekie wojaże w ustawieniach stacji masz opcję "maksymalna ilość skoków". Jeśli ustawisz to na 1 to Twóje TSy surowców będzą szukały w promieniu jednego sektora (jeśli ust. 2 to będą szukać w prom. 2 itd.)
Co do problemu z zakupem kryształów to być może Twój TS ich nie kupuje bo masz ustaloną zbyt wysoką cenę zakupu. Sprawdz w ustawieniach stacji cene zakupu surowca, lub poprostu zanim doleci do stacji w której chce kupić inni handlarze go wyprzedzą. Jak chcesz naładować magazyn elektrowni kryształami zastosuj pewną sztuczkę: Wydaj TS-owi rozkaz "kup za najlepszą cene" następnie na liście swoich własności sprawdź dokąd leci (będzie tam napisane np.: Merkury kup towar za najlepszą cene - kryształy - Fabryka Kryształów Alfa Herons Nebula) Wsiądż do drugiego TS-a z jumpdrivem skocz do tej fabryki, kup towar i wydaj TS-owi ponownie to polecenie. Znowu sprawdź dokąd leci itd. sztuczka ta działa jak lokalizator cen sprzedaży ale w większej skali. mam nadzieję, że to Ci pomoże.

Pozdrawiam :)
Obrigado pela abertura do fórum, mas nós convidamos você a http://forum.xudb.pl/index.php

Mir[ON]
Posts: 148
Joined: Sun, 8. Aug 04, 07:03
x3tc

Post by Mir[ON] » Sun, 8. Feb 09, 11:12

20 tysiaków to są grosze dla elektrowni.
Za to kupisz ze 12 kryształów czyli nic.
Wrzuć tam 100 tysięcy, do zakupu kryształów zatrudnij borońskiego Mako z max ładownią i full speedem.
Cenę zakupu ustaw na 1 kredyt więcej niż średnia (będzie wówczas kupował w dokach zaopatrzeniowych), zasięg max 3-4 sektory. Oczywiście sprawdziłeś przed postawieniem elektrowni czy w zasięgu są fabryki kryształów?

Pozdrawiam.

User avatar
Oviraptor
Posts: 59
Joined: Fri, 31. Oct 08, 16:46

Post by Oviraptor » Sun, 8. Feb 09, 12:11

Mir[ON] wrote:20 tysiaków to są grosze dla elektrowni.
Za to kupisz ze 12 kryształów czyli nic.
Kolega Mir[ON] ma rację. Przy średniej cenie ok 1648 za kryształ (z tego co pamiętam) 20 tyś to tyle co nic.

Mir[ON] alu tu się pomyliłeś bo boroński Mako nie pomieści kryształów gdyż są w kontenerach XL a Mako mieści tylko kontener M :)
Obrigado pela abertura do fórum, mas nós convidamos você a http://forum.xudb.pl/index.php

Mir[ON]
Posts: 148
Joined: Sun, 8. Aug 04, 07:03
x3tc

Post by Mir[ON] » Sun, 8. Feb 09, 12:22

Oviraptor wrote:Mir[ON] alu tu się pomyliłeś bo boroński Mako nie pomieści kryształów gdyż są w kontenerach XL a Mako mieści tylko kontener M :)
Chyba jednak M :)

http://argonopedia.ppcis.org/ware.php?ware=9

Pozdrawiam.

User avatar
Allen18
Posts: 44
Joined: Thu, 5. Feb 09, 18:04

Post by Allen18 » Sun, 8. Feb 09, 13:01

Wielkie dzięki za pomoc, bardzo mi pomogliście zastosuje się to waszych rad i jeszcze raz dzięki ;)


I sprawdziłem czy są nie daleko fabryki kryształów ;)

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”