[X3TC] Skok rozproszony

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

pawel123515025x
Posts: 109
Joined: Wed, 9. May 12, 14:49
x3tc

[X3TC] Skok rozproszony

Post by pawel123515025x » Fri, 3. Aug 12, 12:54

Właśnie ukończyłem fabułę Gonerów i dostałem do jednego z moich statków skok rozproszony. Zacząłem Nowy Dom, muszę kupić jakiegoś TM i zadokować do niego myśliwiec w którym mam ten skok rozproszony. Czy da się ten "gadzet" przenieść z jednego statku na drugi?
Bo statek, w którym jest ten napęd, nie może zadokować do żadnego statku TM.
Ten statek to Springblossom.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 3. Aug 12, 15:21

Rozproszony Hipernapęd nie jest przypisany do konkretnego statku, tylko do gracza, więc można go użyć na dowolnym statku jakim lecimy osobiście (pod warunkiem posiadania ogniw energetycznych).
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Tue, 2. Jul 13, 11:34

Znów odgrzewam, ale z powodu problemu - wykonałem właśnie fabułę Gonerów, wszystko pięknie, podziękowania, cutscenka (o ile da się to tak nazwać) wskazali mi świątynię, że jest ukończona, nawet tam zadokowałem - a napędu rozproszonego jak nie było tak nie ma. Ktoś wie gdzie tego szukać ? - może po porostu przeoczyłem, ale w opcjach nawigacji nie mam nic takiego jak "skok rozproszony", a właściwie to nic się tam nie zmieniło :/ . W razie czego save z przed zakończenia misji jest .

Edit:

No dobra, trochę spanikowałem - sprawa już ogarnięta, znalazłem rozwiązanie o tu: http://www.egosoft.com/support/faq/faq_ ... answer=810
Po prostu jest to dość nieintuicyjnie umieszczone (logika każe szukać tego w konsoli poleceń)

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 2. Jul 13, 18:03

SourVenom wrote:Po prostu jest to dość nieintuicyjnie umieszczone (logika każe szukać tego w konsoli poleceń)
Nie koniecznie. Każdy statek może mieć inne polecenia w tym menu, zależne od tego czy w jego ładowni są Polecenia Nawigacyjne, czy też nie. Rozproszony Hipernapęd nie jest wyposażeniem statku, tylko gracza. Skok Rozproszony można wykonać, będąc w każdym swoim statku, warunkiem jest tylko posiadanie w nim Napędu Skokowego i odpowiedniej ilości ogniw.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 6. Jul 13, 18:14

A więc tak ... ogarnąłem skok rozproszony i po 2-3 skoku postanowiłem poszukać czegoś ciekawego w tych sektorach. Zacząłem od skanowania asteroid - okazało się, że w co drugim sektorze są złoża Nividium. Wyposażyłem więc mojego Ciężkiego Centaura w Mobilny System Wiertniczy i wziąłem się za wydobywanie tej cennej rudy. Po kilku podejściach (ładownia centaura nie należy do największych) zebrałem w jednym z moich frachtowców 408 jednostek. Dałem sobie z tym spokój na jakiś czas - miałem co prawda Mamuta, ale nie pasuje mi nim latać bo jest za wolny. Gdy dostałem Gryfa z jednej z misji w głowie od razu zaświtał mi diaboliczny pomysł - zadokowałem więc do niego myśliwca i wio w nieznane. Skończyło się tym, że musiałem powyrzucać zbędne 1200 ogniw z ładowni żeby zrobić miejsce na cenniejszy ładunek. Wróciłem do bazy z 753 jednostkami Nividium czyli w przeliczeniu średniej ceny (16.000 x 753) bogatszy o 12.048.000. Całkiem niezły interes :)

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 6. Jul 13, 18:19

... ale nie sprzedam zdobytego Nividium z powodu wykonywania miasji z HUB-em, podobno później jest potrzebne. A jak już ją zrobię, to z czegoś statki w HQ trzeba budować nieprawdaż ;) ?

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 6. Jul 13, 18:52

SourVenom wrote:A więc tak ... ogarnąłem skok rozproszony i po 2-3 skoku postanowiłem poszukać czegoś ciekawego w tych sektorach.
To jest jeden sektor, dynamicznie zmienia się tylko w trakcie każdego skoku.

Poszukaj sobie w sektorze Arana. Ale trzeba mieć dobre oko y go wypatrzyć, bo jest niewidoczny na mapie sektora.
SourVenom wrote:... ale nie sprzedam zdobytego Nividium z powodu wykonywania miasji z HUB-em, podobno później jest potrzebne. A jak już ją zrobię, to z czegoś statki w HQ trzeba budować nieprawdaż ;) ?
Do budowy statków w HQ Nividium jest potrzebne tylko dla udowania statków Kha'ak.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 6. Jul 13, 19:27

Ja myślałem, że gra zawsze go generuje - że za każdym razem trafiasz w inne miejsce w galaktyce (wszechświecie ?)...
A da się jakoś zdobyć plany tych statków??? Oczywiście poza osławioną inżynierią wsteczną - na całą moją grę raz udało mi się zdobyć ich myśliwca, jednak zanim wróciłem do centaura zajęły się mną inne Kha'ak :/

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 6. Jul 13, 19:33

1. Mapa Scorpa ujawnia prawdę, to jest jeden sektor.
2. Nie. Tylko inżynieria wsteczna.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 6. Jul 13, 20:03

Mapy Scorpa nie używam - gram w czystą grę, bez modów. Właściwie to nie wiem dlaczego, tak jakoś nie widzę X3 TC z modami - podobno jest więcej wszystkiego, do tego pomocne skrypty itd. ale jakoś nie mogę się przełamać np.: do Obliviona wrzuciłem mody zaraz po ukończeniu samouczka. Swoją drogą o Aranie już czytałem - myślałem tylko że jest bardzo rzadko generowany, a tu okazuje się, że on ciągle gdzieś tam jest.
Swoją drogą tyle gram w X3 a przed chwilą dowiedziałem się, że w sektorze Nyana's Hideout przez który przelatuje średnio co 5 minut od samego początku gry był Habitat Piratów - po prostu na tle kosmosu był niewidoczny... Czyli szanse na znalezienie rzeczonego Arana są nikłe :/ .
Trzeba go zdobyć przez abordaż czy tylko przejąć ? To ważne, bo muszę wiedzieć czy brać na niego Krakena czy Jaguara.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 6. Jul 13, 20:10

Dobrze czytałeś. Skoczyć i znaleźć Arana to trzeba mieć farta, gram od 5 lat i tylko raz go spotkałem w nieznanym. Inna sprawa, że skoczyłem tam może 15 razy :)
Aran jest opuszczony, przejmuje się go (chyba, bo ja już nie pamiętam co to czysta gra)

Habitaty w TC nie maja stałych lokalizacji (są wyjątki), więc mógł pojawić ci w się tym sektorze w trakcie gry.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 6. Jul 13, 20:24

Piraci od początku co jakiś czas się tam pojawiali (wiem bo w Omicron Lyrae ulokowałem swój pierwszy kompleks) a o bazie dowiedziałem się zaglądając do szczegółów misji transportowej ... Habitatu zresztą już niema - zlikwidowałem go od razu. Teraz się przymierzam do następnego skoku w nieznane. Skoro wystarczy go przejąć to wezmę piekielnie szybkiego Jaguara i oblecę jak największy kawał sektora w nadziei, że go znajdę - inna sprawa, że większe statki trzeba by porzucić w tym sektorze żeby się wydostać Aranem (tak czytałem). A wracając jeszcze do merituum - jak duży jest ten sektor ? Tak jak Aldrin czy kilka razy większy ?

PS.: Za każdym skokiem do tego sektora mam inne tło - raz takie jak w Legend's Home, raz same gwiazdy, a ostatnio wyglądało jakbym miał widok z góry na całą Drogę Mleczą (czasami są też różnokolorowe mgławice). Właśnie przez to myślałem że to różne sektory...

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 6. Jul 13, 20:31

A tak z innej beczki: jak przeczytałem w poradniku że można znaleźć porzucone statki to od razu moim oczom ukazał się ten piękny obraz jak podlatuję w skafandrze i przejmuję swojego pierwszego Niszczyciela (byłem wtedy na etapie pierwszej fabryki i latania niewyposażoną Szablą)... Teraz wiem że to niemożliwe, ale jet Aran - który kosztuje więcej niż jakikolwiek M2 w pełni zaspokoi moje potrzeby :P .

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 6. Jul 13, 20:32

Aby wykonać skok musisz mieć napęd skokowy, Aran po przejęciu takiego nie ma więc musisz mu dac se swojego dużego statku, wtedy on nie ma napędu skokowego. Ale nie ma potrzeby zostawiania tamtego statku, do Arana zadokować można wszystkim (nawet M1 i M2). Więc trzeba zadokować statkiem do Arana, przenieść z ładowni napęd i ogniwa i można wrócić z Aranem i statkiem, którym skoczyliśmy. Proste, tylko trzeba myśleć.

Tło, asteroidy (ich ilość wielkość oraz zasoby), oraz wrogie statki (albo xenoni lub kha'ak) generowane są losowo podczas skoku.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 6. Jul 13, 20:43

Aaaa ... tego że można dokować wszystkimi statkami to nie wiedziałem. Całe szczęście, że mam forum ciągle włączone na innej karcie, bo właśnie szukałem najszybszego statku z ładownią M - w Jaguarze niemożna zainstalować napędu skokowego :/ . Ale skoro sprawa się sama rozwiązała po prostu skoczę Gryfem i się przesiądę, podczas gdy on będzie sam zbierał Rudę lub Krzem (bo Nividium się nie da wybrać w konsoli poleceń) ja polatam trochę i poszukam Arana :) . Dam cynk jak mi poszło.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 7. Jul 13, 10:37

Skoczyłem raz i nic - przywiozłem ze sobą 1006 Nividium.
Skoczyłem drugi raz i stacja Xenonów - wróciłem.
Skoczyłem trzeci raz i stacja Kha'ak - wróciłem.
Skoczyłem czwarty i ... TO http://i.imgur.com/5pTcz4a.png , http://i.imgur.com/0X0dFTm.png - problem polega na tym, że nawet jak jestem 100 metrów od niego, tak że prawie go dotykam dziobem ni cholery nie mogę go namierzyć - nawet nie mam go na mapie :/ ... I co teraz ? Nie można takiej okazji zmarnować. Da się coś zrobić, czy mam już zacząć rozpaczać ?

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 7. Jul 13, 11:34

X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 7. Jul 13, 11:38

W takim razie mam jakąś szansę, że jeszcze go spotkam? - tylko tak, żebym mógł go zdobyć ... Aha, jeszcze jedna sprawa - pomimo tego, że do Gryfa załadowałem 11 Marines nie mam Pirackich poleceń w konsoli.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 7. Jul 13, 11:55

A jak się nie da to na osłodę zamiast "Ship control tranfered" usłyszę "Ca ca ca cargo ca ca cargo bay ca ca cargo bay now contains Nividium"(bo mniej więcej tak to brzmi jak własnoręcznie je zbieram) . Ale i tak szkoda mi tego Arana ... tak dryfuje tam samotny ... nikt się nim nie zaopiekuje ...

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 7. Jul 13, 17:06

SourVenom wrote:W takim razie mam jakąś szansę, że jeszcze go spotkam?
Tak, Arana niezdobytego mozna spotykac w nieskończoność.
- tylko tak, żebym mógł go zdobyć ... Aha, jeszcze jedna sprawa - pomimo tego, że do Gryfa załadowałem 11 Marines nie mam Pirackich poleceń w konsoli.
Pirackie sa tylko w TP, M6 no i w M7M z kapsułami.

P.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”