[x3AP]Commercial agent

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

72Gandalf72
Posts: 2
Joined: Sat, 16. Feb 13, 14:36

[x3AP]Commercial agent

Post by 72Gandalf72 » Sat, 16. Feb 13, 14:48

witam, nie grałem jakieś 5 lat w tę grę, i jak wchodzę na forum to widzę ze jest jedna wielka porażka, nic nie można odnaleźć, linki do stron ze skryptami nie działają, czy już nikt tego nie aktualizuje?
miałbym prośbę, szukam jak w tytule tego skryptu, ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć, prosiłbym o jakieś wskazówki....jeśli jeszcze ktoś w tę grę gra..............

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 16. Feb 13, 18:45

CAG jest dostępny w Bonus Packu dla AP: http://www.egosoft.com/download/x3ap/bonus_pl.php
Choć lepiej zainstalować nowszą wersję dostępną w temacie o skrypcie (link jest w opisie BP): http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=224352
A jeszcze lepiej z oryginalnej strony autora skryptu: http://www.xuniversum.info/index.php?op ... Itemid=160
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

72Gandalf72
Posts: 2
Joined: Sat, 16. Feb 13, 14:36

Post by 72Gandalf72 » Mon, 18. Feb 13, 12:44

no niestety wszytko sprawdzałem, nic nie daje, nie widać żeby doszły jakieś komendy do stacji....., po zainstalowaniu BP tez nic z komend nie doszło....

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 20. Feb 13, 04:44

Nie używam tego skryptu, ale z tego co pamiętam to nie dodaje on nowych rozkazów do stacji, tylko do statków, które mają tę stację ustawioną jako bazę.
O proszę, opis z drugiego linku, który podałem poprzednio:
Quick Start

Equip a TS Transporter with Navigation Software MK1 and Trade Command Software MK1 and MK2
Assign Homebase
In the Trade command menu, select "Start Commercial Representation."
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 20. Feb 13, 06:36

Yacek wrote:Nie używam tego skryptu, ale z tego co pamiętam to nie dodaje on nowych rozkazów do stacji, tylko do statków, które mają tę stację ustawioną jako bazę.
Nic z tych rzeczy.
Jesli skrypt jest poprawnie zainstalowany, to polecenia te, pojawiaja sie do kupienia w argonskich dokach zaopatrzeniowych i tylko u Argonow mozna to kupic.

P.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 20. Feb 13, 16:56

Naprawdę? A to co autor napisał i zacytowałem, to co znaczy?
CAG nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania, skrypt ten nic takiego nie dodaje.
Oto lista wymaganego wyposażenia na statkach, na których chcemy uruchomić przedstawiciela handlowego (znów cytat autora skryptu):
Ship Equipment

A small class ship (M3, M4, M5, M8, TM, TS or TP) or corvette class (M6)
Fight Command Software MK1 (optional: changes CAG behavior when encountering enemies)
Fight Command Software MK2 (optional: changes CAG behavior when encountering enemies, in addition to Fight Command Software MK1)
Jump Drive (optional: can be used after special training course)
Navigation Command Software MK1
Trade Command Software MK1
Trade Command Software MK2
Specjalnego oprogramowania wymaga skrypt Commodity Logistics Software (również zawarty w BP).
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 20. Feb 13, 17:39

Yacek wrote:Naprawdę?
Czy ja wygladam na kogos kto żartuje?
A to co autor napisał i zacytowałem, to co znaczy?
Wymagania, żeby to w ogóle ruszyło. Wpierw trzeba to kupić w argonskich dokach.
CAG nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania, skrypt ten nic takiego nie dodaje.
Czyżby? Może zainstaluj te skrypty lub BP i wtedy się wypowiadaj.
Oto lista wymaganego wyposażenia na statkach, na których chcemy uruchomić przedstawiciela handlowego (znów cytat autora skryptu):
No właśnie, to tylko wymagania, nic więcej.

P.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 20. Feb 13, 18:14

bufi wrote: Czyżby? Może zainstaluj te skrypty lub BP i wtedy się wypowiadaj.
Zainstalowałem CAG, żadne nowe oprogramowanie nie pojawiło się u Argonów.
Kupiłem fabrykę, kupiłem TS-a, wyposażyłem go tylko w to co było podane jako wymagane, przypisałem do fabryki i uruchomiłem Przedstawiciela Handlowego w rozkazach TS. TS lata i kupuje towary dla stacji.
Coś jeszcze? :P
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 20. Feb 13, 18:34

Yacek wrote:[...] TS lata i kupuje towary dla stacji.
Coś jeszcze? :P
Tak, masz rację. Nie wiem czemu pomyliłem to z poleceniami logistycznymi.
Mea Culpa.

P.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”