[X3] Reunion vanilla: UT robie glupie decyzje

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

cyrulos
Posts: 5
Joined: Wed, 6. Mar 13, 10:39

[X3] Reunion vanilla: UT robie glupie decyzje

Post by cyrulos » Sat, 9. Mar 13, 21:40

Hej,

mam takie pytanie, mam UT (lvl 11) w Mercury Tanker, wszystkie upgrady poza Best Sell/Buy, polecialem nim do sektora Paranid Prime i dalem zeby pracowal jako UT.
Niestety jak patrze jakie robi zakupy to przyznam troche jestem zmartwiony, bardzo czesto zdarza sie ze kupuje 5 Ore i potem to sprzedaje, to jest kompletnie bez senus, w takim tempie to on na siebie bedzie zarabial do mojej 50tki. Duzo lepiej mu szlo jako ST w Empires Edge.
Czy ktos sie orinetuje jaka moze byc tego przyczyna ?

Pozdr,
C.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 10. Mar 13, 10:53

Lokalizatory Cen Zakupu/Sprzedaży nie są potrzebne na statku uruchomiony jako UT. Są tylko potrzebne tylko przy zdalnym handlu ręcznym.

Natomiast takie zachowanie UT jest normalne. Skrypt, który odpowiada za jego działanie, rezerwuje sporo przestrzeni ładunkowej na własne potrzeby (Ogniwa Energetyczne, wyposażenie, uzbrojenie itp) więc rzeczywistej wolnej przestrzeni ładunkowej dla handlu pozostaje niewiele. Po drugie, skrypt wyszukuje okazji do maksymalnego zarobku, a to nie oznacza masowego dostarczania towarów (jak np. w przypadku handlu Ogniwami).
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: [X3] Reunion vanilla: UT robie glupie decyzje

Post by bufi » Thu, 14. Mar 13, 17:15

Generalnie powinieneś przesiąść się na Albion Prelude. Wszsytkie te skrypty/polecenia działają dużo lepiej i są bardziej dopracowane.
Reunion to akurat była najmniej udana część serii i bez modów/skryptów jest
tam po prostu nudno i nie wszystko działa jak trzeba na vaniliowej wersji.

P.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”