Samobójczy rajd na Sektor Kha'ak

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Samobójczy rajd na Sektor Kha'ak

Post by SourVenom » Thu, 27. Jun 13, 18:53

Witam.
Mam pewien dość irytujący problem - podczas wykonywania ostatniej misji "Operacja Ostateczna Furia" musiałem wycofać się moim Ciężkim Centaurem z Sektora Kha'ak 926 co poskutkowało wybiciem reszty grupy uderzeniowej która de facto i tak już ledwo zipała.
Po powrocie do rzeczonego sektora okazało się iż wszyscy wrogowie się zrespili - oznacza to, że muszę sam zniszczyć 2 Strażników, 3 Stacje (zgodnie z wytycznymi misji), które broni Lotniskowiec, Niszczyciel, 3 Korwety, 7 Myśliwców, 8 Myśliwców Przechwytujących i 12 Zwiadowców (oczywiście wszystkie to jednostki Kha'ak).

Sam posiadam Ciężkiego Centaura, Hadesa, Hydrę, Krakena, 4 Xenon L, trochę drobnicy (m2-m4 około 6 statków) i Mamuta (może się przydać do przyjmowania obrażeń). Transportowców nie wymieniam bo w tej sytuacji są zbyteczne.

Zmierzając do sedna sprawy - puki co nie stać mnie na M2 ani M1, a misję chciałbym wykonać możliwie jak najprędzej. Pytanie kieruję do doświadczonych pilotów - mógłby mi ktoś doradzić jakąś taktykę, lub chociaż ocenić czy w ogóle warto próbować.

Z góry dzięki.

PS.: Od razu mówię, że moja ulubiona taktyka na duże statki czyli chmara dronów i polecenie "Wszystkie Drony: Atakować mój cel" w tym wypadku nie działa - co jak co ale miotacze Kyonowe Kha'ak koszą drony jeden po drugim :/ ...

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: Samobójczy rajd na Sektor Kha'ak

Post by bufi » Thu, 27. Jun 13, 19:22

Te misje przechodzilem w Panterce a osłaniał mnie Boreas wyładowany po kominy ciezkimi działami. Nie ma się co szczypać. Oczywiście znajdą sie zaraz tacy co przechodzili ją w Novie ;) Respect ;)

P.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Thu, 27. Jun 13, 19:44

Tyle że ja zostałem z tym wszystkim sam :/ .
Problem w tym, że zazwyczaj Korwety i drobnica siadają mi na ogonie prując przy tym ze wszystkiego co mają i nawet nie dolatuję do Strażników. A jak mi się już raz udało to w mig zmasakrował mnie pobliski Lotniskowiec - nawet nie chcę myśleć co by było gdyby dopadł mnie niszczyciel. Pamiętam jak 6-cioma Kafarami ubiłem Xenon K (właściwie to posłałem 7 ale jeden przeleciał tylko przez grzyb po wybuchu statku), ale taraz to nic nie da ponieważ:
1.Kha'ak mają Kyony -te lasery którymi co najwyżej metr od ciebie spudłują - a to w zupełności wystarczy do wysadzenia rakiety która ma zasięg rażenia 2km.
2.Mam ich tylko 6 - wszyscy wiedzą, że są trudno dostępne.

PS.: Zapomniałem wcześniej dodać do listy Tropiciela Światła (BTW. Dziwna nazwa jak na statek kosmiczny), i że moje Xen L wraz z resztą małych statków transportuje na front Heliosem (który ma tylko 4 miejsca) więc dostarczenie ich wszystkich trochę trwa - a gdy ostatnie dolecą po pierwszych niema nawet wspomnień.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 30. Jun 13, 19:44

Bardzo trudna misja, naktora dlugo sie szykowalem. Ostatecznie dopiero przeszedlem ja w zeszlym roku podczas gry w mod XRM.
Moje sily byly nastepujace. Fenix jako statek uzbrojony dziala gaussa by mogl razic na daleki zasieg khaackie kapitale oraz flaki przeciwko drobicy + ladownia pelna ciezkich torped i rakiet dla M8. 3xM8. 3x rozne M7. Troche drobnicy i dronow dla dystrakcji. Za ktoryms razem sie udalo przy staratach wlasnych of kors ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 30. Jun 13, 20:17

Do takiej floty to jeszcze mi daleko ... Póki co próbuję w ten sposób:
Wskakuję do sektora Ciężkim Centaurem, wypuszczam 40-50 Dronów MK II (mam ich pod dostatkiem z mojej fabryki), wydaję im polecenie "Zniszczyć wszystkich wrogów", a sam lecę w stronę Strażnika którego mam zniszczyć przez cały czas prując do niego rakietami Jedwabnik mojej własnej produkcji. I nie działa - za mało rakiet a drony giną szybciej niż powinny - popróbuje ten sam plan z pomocą Hadesa i Tropiciela Światła, ale perspektywa jest taka, że będę musiał rozwalać po jednym strażniku lub stacji na raz a potem odwrót i uzupełnienie Rakiet i dronów. Czyli w skrócie - kolorowo nie jest.

PS.:Tak z ciekawości - co dostanę za wykonanie misji ???

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 1. Jul 13, 12:02

Wczoraj intensywnie myślałem nad rozwiązaniem problemu i mam taki oto plan :

Przygotowanie:
Nazbierać do moich M6 dużą ilość Droidów bojowych MK II, wpakować w mojego Mamuta konkretną ilość wież laserowych (20-25) i nazbierać trochę rakiet (najlepiej o działaniu obszarowym)

Atak:
Faza I
[ external image ]
Wskoczyć statkiem do sektora, i ściągnąć na siebie wszystko co w nim jest

Faza II
[ external image ]
Na pełnym gazie lecieć w kierunku ich stacji w celu zebrania wrogich okrętów w jedno miejsce

Faza III
[ external image ]
Dostarczyć do sektora Mamuta i korwety ( i ewentualnie Krakena)

Faza IV
[ external image ]
Wyrzucić wieże z ładowni Mamuta, a gdy osłony Centaura opadną wykonać skok na środek sektora i polecieć w ich stronę. Statki Kha'ak powinny nawrócić za Centaurem.

Faza V
[ external image ]
Wydostać Mamuta z sektora, a gdy wróg znajdzie się w okolicy wieży wysłać na niego chmarę dronów i rakiety. Po tym zabiegu powinny zostać tylko Lotniskowiec i Niszczyciel na które coś się wymyśli.

Później zostaje tylko wybijać wskakującą do sektora drobnicę oraz pozbyć się strażników i stacji.

Jak myślicie - zadziała ???
Last edited by SourVenom on Tue, 2. Jul 13, 09:52, edited 1 time in total.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 1. Jul 13, 12:18

[ external image ]

:D :D :D

Zaopatrz sie tez w spora ilosc rakiet Tajfun, za kazdymi dwiema salwami tajfunow wypuszczalem szerszenia albo pozoge, gdy straznik bedzie zajety niszczeniem tanczacych tajfunow, a w miedzyczasie bedzie lykal spore obrazenia od ciezkich pojedynczych rakiet. Dobrze w tym czasie miec chociaz jedngeo M8 na wsparciu. Grunt to zajac czyms straznika i w miedzyczasie ladowac mu mocniejsze piguly.

Aha, nagroda za ukonczenie fabule jest...
Spoiler
Show
czekajacy w stoczni Argonski Gryf M7
. Po mowie pozegnalnej, sprawdz swoje wlasnosci.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 1. Jul 13, 12:25

"Okręt może szybko dostarczyć dużą ilość robotów bojowych MK II, a następnie odlecieć w bezpieczne miejsce"

:D Ja tak robię już długi, długi czas więc ten okręt jest dla mnie wręcz idealny. I w dodatku można w nim zadokować myśliwce ... Cóż - czuję że po wykonaniu misji przerzucam się na nowy statek.
Last edited by SourVenom on Wed, 3. Jul 13, 19:06, edited 1 time in total.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Wed, 3. Jul 13, 19:05

No więc stało się ... po dłuuugich przygotowaniach ruszyłem w końcu do bitwy, a oto wyniki:

Wykorzystałem taktykę, którą wcześniej opisałem (i rozrysowałem).
W boju wzięły udział:
Hydra - 67 droidów ; 433 rakiety Jedwabnik
Ciężki Centaur - 66 droidów ; 43 rakiety Jedwabnik
Vidar - 118 droidów
Merkury Superfrachtowiec (a nie Mamut) - 30 Wież Laserowych

Całe zapasy poszły od razu. Droidy (184) wspomagane przez wieże puściły się na chmarę Kha'ak, po czym rozwaliły dwóch strażników i powybuchały. Następna chmara (67) zniszczyła strażnika oraz stację stację i broniła oddział podczas drogi do następnej stacji. Po drodze wystrzelałem chyba 3/4 jedwabników w Strażnika co zniszczyło jego osłonę i połowę kadłuba. Później było już nudno - walenie w pozostałych strażników ile fabryka dała, a po opadnięciu osłon w którymkolwiek statku skok na środek sektora i długa droga na front. W między czasie pojawiały się chmary Kha'ak (im póżniej tym większe), w tym 2 lotniskowce i niszczyciel. Po przerobieniu ostatniej stacji na żyletki musiałem nakazać hydrze zadokowanie w moim kompleksie i dostarczenie na front ogniw energetycznych w celu szybkiej ewakuacji.
Całość trwała 1h 25 min.(według czasu zapisów z przed i po akcji)

Misja wykonana - temat można już uznać za zamknięty.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 6. Jul 13, 15:31

A tu jako bonus: Kha'ak Niszczyciel mordowany przez dwadzieścia kilka wież laserowych ... piękny widok (zajęło im to może z 5-6 sekund).
http://i.imgur.com/tP6mp5a.jpg

Return to “Polskie / Polish X-Forum”