Fizyka świata X2

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Thu, 3. Feb 05, 10:40

^&^%*&(% elektromagnetyczne znaczy się :rofl: Głowa mnie boli, chory jestm... (jak wszyscy w mym domu)
:)

bartek.bohdan
Posts: 10
Joined: Tue, 4. Jan 05, 21:17
x2

Post by bartek.bohdan » Thu, 17. Feb 05, 20:01

Co do natychmiastowej komunikacji się nie zgodzę, sygnał biegnie przez sektory poprzez bramy skokowe, lub przynajmniej tak podejrzewam. Skoro masz połączenie dwóch odległych sektorów przez bramy, to i sygnał dojdzie szybko.

Podobne rozwiązanie pamiętam z serialu Gwiezdne Wrota. Jak wpuścili sondę przy otwartych wrotach, to po drugiej stronie pokazaywała świat on-line.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 18. Feb 05, 15:53

bartek.bohdan, w StarGate było to trochę naciągane... niby sygnały elektormagnetyczne z sondy mogłeś odbierać 'pod prąd', ale np. promieniowanie już przez wrota nie przechodziło (chyba że coś mi z serialu umknęło, ale właśnie odświeżam sobie SG-1 od początku).
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sun, 20. Feb 05, 19:13

Sygnał naprawdę biegnie przez wrota. Możecie sobie o tym przeczytać
w opowiadankach na końcu mauala x2. Tam jest cały referat Mi Ton'a o tym :P :P :P

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 14. Mar 05, 13:46

Właśnie wpadła mi do głowy pewna myśl. Jeżeli taki kolos jak np. K Xenonów uderza w jakiś wrak (sytuacja autentyczna), to normalnie powinien albo zmiażdżyć taki wrak (rozwalić na drobne części) albo ten wrak powinien 'wgnieść się' w kadłub K. Jednak w grze wrak odbija się od K i przesuwa w przestrzeni, jak piłeczka popychana przez szczeniaka... to byłoby możliwe tylko w sytuacji, gdyby zarówno w K i we wraku były czynne tarcze... O ile w K te tarcze są siłą rzeczy czynne, to z jakiej racji są one czynne również we wraku?!

Ogólnie w przypadku zderzeń modele statków zachowują się jak jednocześciowe bryły. Powinno być jakieś odwzorowanie uszkodzeń kadłuba. Chociażby tylko mapą normali i bump'ów.

PS. Pewnie zgadujecie, że chodzi mi o wrak Tytana w sektorze, w którym mamuśka Khaaków chciała rozp...ruć planetę?
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”