[X2] X2+1.4pl+bonuspack+MWM

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

nairamkai
Posts: 66
Joined: Thu, 19. Feb 04, 17:36
x4

Post by nairamkai » Fri, 18. Feb 05, 13:52

no to jeszcze tylko jakis miesiac-poltora gry, wsiade w swojego M1 abu M2 - i JUZ bede mogl przejmowac porozrzucane przez debili z wywiadu M5...
wysalby ktos z was M5 do sektora khaakow?

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Fri, 18. Feb 05, 14:10

Jeśli dobrze pamiętam to tam siedzą sami "zawałowcy" . Piloci są w statkach ale martwi. Jest to chyba wypisane w komunikacie wyskakującym po naprawie statku.
Co do wyprawy po m5 dużym sprzętem myślę, że może to być dość nieopłacalne. Ciężko uciec np tytanem od KM2 zaś lotniskowcem można stracić trochę maszyn. :(
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Fri, 18. Feb 05, 14:26

nairamkai wrote:wysalby ktos z was M5 do sektora khaakow?
No wiec wyobrazcie sobie, ze mnie sie kiedys udalo, i to wlasnie w boronskim M5!

Udalo mi sie to zrobic, odciagajac poscig od wraku. Odlecialem w drugi koniec mapy, a WSZYSTKIE Khaaki za mna. Potem ukrylem sie w jednym z tych wielkich asteroidow i czekalem (z Khaakami bezradnie latajacymi wokol skaly), az statek opusci sektor.

Jest tylko jedno "ale"... :P

Bylo to w wersji 1.3, w czasach, kiedy pierwszy raz interesowalismy sie MWM. A wlasnie po zachowaniu Khaakow mozna poznac roznice miedzy 1.3 a 1.4 :twisted: Juz nie wszystkie leca za mna, juz nie wszystkie lataja bezradnie, sa o wiele inteligentniejsze i jesli moga, niszcza wszystko, co nalezy do gracza. Takze mozemy o tym sposobie zapomniec :(

Poza tym to dziala tylko w nielicznych sektorach Khaakow, ktore bezposrednio granicza z jakas cywiliacja. W tych warunkach jedynym teoretycznym sposobem jest szybkie przerzucenie do ratowanego M4 lub M3 napedu skokowego i kilku ogniw.

Mnie sie jeszcze nie udalo.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 18. Feb 05, 16:01

A właśnie, tak a'propos tych 'wielkich asteroidów': da się - będąc wewnątrz - wykonać skok do bramy? I drugie pyt. a'propos samych skoków: da się wykonać skok do sektora w którym się aktualnie jest?
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Fri, 18. Feb 05, 16:06

W obu przypadkach odpowiedz brzmi TAK. Gdy wybierzesz sektor, w ktorym aktualnie jestes, ladujesz przed wybrana przez Ciebie brama.
Nie korzystales z tego jeszcze?

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 21. Feb 05, 10:25

Nie, jeszcze nie :) Jakoś nie musiałem :P
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 21. Feb 05, 11:28

Black-Templar wrote:Nie wiem czy tylko u mnie występuje to zjawisko ale w stoczniach nie ma do kupienia stacji handlowych i doków zaopatrzeniowych :( a salvage insurance jest zamienione nazwami z dopalaczem silnika.
Niestety, musze to potwierdzic.

Uwaga, wykryto pierwszy zgrzyt i niekompatybilnosc w massive miksie - w stoczniech NIE MOZNA kupic wlasnych dokow i stacji handlowych, mimo innych zalet patcha 1.4

Jesli ktos wie, z czego moze to wynikac lub jak to mozna naprawic, niech da znac :(

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 21. Feb 05, 13:14

Może to jest właśnie jedna z przyczyn, dla których Massive nie jest i nie będzie pewnie autoryzowany (podpisany) przez Egosoft. Z powodu wątpliwej kompatybilności z 1.4 i problemów jakie powoduje.
Trudno powiedzieć, czy to da się naprawić, autor Massive'a nie jest często spotykany na forum :wink:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 21. Feb 05, 14:08

Szkoda, naprawde szkoda, bo wlasny dok ulatwial namierzenie transportow z personelem wojskowym.
Trudno, trzeba cieszyc sie ruchomymy bazami. Moja w miksie to w tej chwili wypasiony bojowo Albatros :twisted:

Dzieki niemu udalo mi sie uratowac dwa mysliwce za jednym przelotem w sektorach khaackich! Albatros jest na tyle szybki (z pirackim dopalaczem), mocarny w tarcze i wyposazony w GFU alfa + WMP, ze pogon mysliwcow Khaakow rzadko moze mu zaszkodzic. Pierwszym uratowanym byl Odkrywca, ktoremu po prostu kazalem zadokowac do Albatrosa (Gunnery Crews byla niezastapiona, bo kontynuowala ostrzal wroga, jednoczesnie uwazajac, by nie zranic mysliwca). Potem podlecialem do Barakudy, ktorej szybko przetransportowalem kilka ogniw, naped skokowy i oprogramowanie nawigacyjne - i wyslalem do bezpiecznego sektora. Udalo sie, choc jakas khaacka rakieta zniszczyla jej troche kadlub.

Krotko mowiac, da sie zrealizowac misje "odszukaj - nawiaz kontakt - uratuj" :P

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Mon, 21. Feb 05, 17:54

(z pirackim dopalaczem)
a co to za ustrojstwo?
:)

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 21. Feb 05, 18:09

Jest cos takiego w Bonus Packu. Do kupienia u... no nie, chyba nie chcesz, zebym Ci psul zabawe z szukaniem? ;)

nairamkai
Posts: 66
Joined: Thu, 19. Feb 04, 17:36
x4

Post by nairamkai » Tue, 22. Feb 05, 13:37

a warto poszukac, a warto. ;)
Marcy - jak znajdujesz Gunnery Crew bez wlasnej stacji?
Przyzna, ze mam dzika ochote najac paru do tylnej wiezy Novy :P a potem zobaczyc jak sie tam mieszcza :twisted:

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Tue, 22. Feb 05, 13:57

Znajduje wysmienicie! Niestety, trzeba po prostu latac i miec oko (czyt. radar) szeroko otwarty. W tylnej wiezyczce w Iguanie zmiescilo sie dwoch i sa bardzo skuteczni i madrzy :D

Deleted User

Post by Deleted User » Wed, 23. Feb 05, 19:02

Serio? w Iguanie MK2? Ja tam uzbroiłem moje 271 Odysów po zęby , ageis i załoga (całkiem spora społeczność , nie powiem :)) a sam latam silnie strzeżonym Persem (masa inwazji xenonowo-khaackich :wink: )
i rozbudowuje dalej imperuim (czekam ze zniecierpliwieniem na X2 return , a fabryczek przybywa hehe).

PS załogi do tego wszystkiego szukały moje stacje , mi się nie chciało ;)
no i też spore zapasy tych kolesi mam w merkurych w mym Homeworld
(Khaackie sektory , skolonizował to ktoś? bo ja tak :D )

nairamkai
Posts: 66
Joined: Thu, 19. Feb 04, 17:36
x4

Post by nairamkai » Wed, 23. Feb 05, 19:17

a respawnujące khaaki lapiesz splickiem zbieraczem much??

Gargoil
Posts: 148
Joined: Fri, 25. Feb 05, 00:17
x2

Post by Gargoil » Mon, 28. Feb 05, 12:28

powiedziałeś/napisałeś khackie sektoRY RY i nie R jak khacki sektor, jest więcej niż jeden?
Trzeba być na tyle dorosłym aby zrozumieć, że życie nie jest sprawiedliwe. W każdej jednak sytuacji powinniśmy postępować najlepiej jak potrafimy.
There are two secrets to life: 1) Don't tell everything you know...
Z tym numerem telefonu zamiast icq to iście wyborny pomysł

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 28. Feb 05, 12:35

Sobie polataj, to sie dowiesz. To raz - i dotyczy wersji niezmodowanej.

A dwa to to, ze to, co tu, w tym watku, sobie gadamy, to to jest troszki bardziej rozbudowane - takze w ilosci i roznosci sektorow. Na tym wlasnie polega Massive War Mod. Czuwaj i czuj roznice 8)

Gargoil
Posts: 148
Joined: Fri, 25. Feb 05, 00:17
x2

Post by Gargoil » Tue, 1. Mar 05, 00:12

Marcybiskup wrote:Sobie polataj, to sie dowiesz. To raz - i dotyczy wersji niezmodowanej.

A dwa to to, ze to, co tu, w tym watku, sobie gadamy, to to jest troszki bardziej rozbudowane - takze w ilosci i roznosci sektorow. Na tym wlasnie polega Massive War Mod. Czuwaj i czuj roznice 8)
nie należe do czepialskich i upierdliwych ale napisze skrót twojej poprzedniej wypowiedzi

"[...] dotyczy wersjii niezmodowanej[...]Na tym wlasnie polega Massive War Mod[...]"

zapomniałeś dopisać niepotrzebne skreślić :?
Trzeba być na tyle dorosłym aby zrozumieć, że życie nie jest sprawiedliwe. W każdej jednak sytuacji powinniśmy postępować najlepiej jak potrafimy.
There are two secrets to life: 1) Don't tell everything you know...
Z tym numerem telefonu zamiast icq to iście wyborny pomysł

Dormio
Posts: 176
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by Dormio » Tue, 1. Mar 05, 11:10

Dobrze napisał...
Jeśli chcesz sobie popsuć rozgrywkę wersji niezmodowanej to poszukaj na forum informacji o Khaak'ach...

Dodatkowo poinformował, że to co masz w wersji "podstawowej" jest "masywnie" rozbudowane w wersji: Massive War Mod.

Dormio

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Tue, 1. Mar 05, 11:50

gargoil wrote:
Marcybiskup wrote:Sobie polataj, to sie dowiesz. To raz - i dotyczy wersji niezmodowanej.

A dwa to to, ze to, co tu, w tym watku, sobie gadamy, to to jest troszki bardziej rozbudowane - takze w ilosci i roznosci sektorow. Na tym wlasnie polega Massive War Mod. Czuwaj i czuj roznice 8)
nie należe do czepialskich i upierdliwych ale napisze skrót twojej poprzedniej wypowiedzi

"[...] dotyczy wersjii niezmodowanej[...]Na tym wlasnie polega Massive War Mod[...]"
:lol:

Spoks, ja tez sie z czepianiem na narzucam, a obrazam sie tylko przez sen :D Niemniej sprobuje skrocic swoja wypowiedz jeszcze krocej, ale bardziej prawidlowo:
"[...]Raz - dotyczy wersji niezmodowanej[...]Dwa - Massive War Mod[...]"

Wiecej podpowiedzi nie bedzie. Niepotrzebnie skreslac nie trzeba. Howgh!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”