[X2] X2+1.4pl+bonuspack+MWM

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

nairamkai
Posts: 66
Joined: Thu, 19. Feb 04, 17:36
x4

Post by nairamkai » Tue, 1. Mar 05, 12:49

Marcy - nie denerwuj sie, bo wypiekow dostaniesz :evil:
napisz lepiej, co tam ciekawego w twoim uniwersum.
u mnie ostatnio pojawilo sie pelno krzakow. po prostu zatrzesinie, gdzie nie splune, jak nie w pirata to krzaka trafie.
i mala porada dla marudzacych na MWM, ze kompa tnie - ja tez mialem spore problemy - do teraz przy wiekszych walkach mam slide-show, ale poprawilo sie znacznie - zamiast budowac fabryki, nalezy ratowac placzacych astronautow, ich statki wysylac do centrali terracorp, poswiecic ten milion i w zmaxowanego wypuscic w kosmos. w tej chwili mam 6x25lvl universe traderow, 2x12lvl i kolejne 10 zmaksowanych delfinow w drodze po jump-drive'y - ktos to gdzies pisal, a ja powtorze - znaczna poprawa wydajnosci gry spowodowana zmniejszeniem wprzestrzeni ilosci statkow zaopatrujacych rozne fabryki zaspokajane (bez skojarzen) przez moich specow. o dochody nie nalezy sie martwic - to naprawde sie oplaca. kosztuje toto mniej wiecej tyle co SPP, a daje nie tylko kredyty, ale i FPS'y.
pozdrawiam.

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Wed, 2. Mar 05, 16:10

No, po dluugiej przerwie ponownie uruchomilem x2 - tym razem juz w 'konfiguracji' zaproponowanej przez Marcego, i... cholercia ! Niezle - wielkosc sektorow daje sie we znaki. Pelne, reczne jego zmapowanie to nie lada klopot. Jak na razie jestem po zarobieniu kilkudziesieciu kawalkow kursami handlowymi, sprzedalem startowego Disco, dorobie reszte na tym 'wraku' Goonerow i kupie cos wiekszego do handlu... :)
Heh, od dawien dawna nie odczuwalem juz tego w stos. do x2 - byleby wreszcie wrocic z pracy do domciu, bo przestrzen wola... :) Trzeba maksymalizowac profffit :D

Do czego to doszlo - zaczynam szanowac Teladian...

Gargoil
Posts: 148
Joined: Fri, 25. Feb 05, 00:17
x2

Post by Gargoil » Thu, 3. Mar 05, 04:22

u la la
a vat niezapłacony, i odsetki rosną jak przyjdzie teladiański fiskus to uuu będzie się działo, a ZUS chłopie za gunisów płacisz? :D
Trzeba być na tyle dorosłym aby zrozumieć, że życie nie jest sprawiedliwe. W każdej jednak sytuacji powinniśmy postępować najlepiej jak potrafimy.
There are two secrets to life: 1) Don't tell everything you know...
Z tym numerem telefonu zamiast icq to iście wyborny pomysł

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Thu, 3. Mar 05, 08:20

Ciiiii... moze tu nie zgladaja... ;)

Tymczasem wczoraj sie ostro wqrzylem - zarobilem ponad 100tysiecy (prawie 2 godziny gry), lece kupic sobie Mercurego, oczywisci ena autopilocie, dokowanie, seta, i... sie debil rozbil na stacji !!! :evil: :evil:
O ile dobrze pamietam, algorytm autopilota mial zostac poprawiony w patchu 1.4 ! A ostatniego save-a mam dopiero z 50kawalkami na koncie... :evil:

nairamkai
Posts: 66
Joined: Thu, 19. Feb 04, 17:36
x4

Post by nairamkai » Tue, 8. Mar 05, 11:00

a to dla wszystkich zastanawiajacych sie, czy warto instalowac war-mod.
ostroznie, wazy 70 MB.
siwiak.ibb.waw.pl/sper.rec

bedzie lezalo dopoty, poki mi komp nie padnie, bo potem pewnie zapomne uruchomic demona http :roll: - jakby ktos reflektrowal poniewczasie - wyslac mi PM, to postawie na powrot.

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Tue, 8. Mar 05, 19:11

Gargoil wrote:Jak popatrzycie na daty postów to nasówa się ciekawe wrażenie. Rozpoczęła się szlona debata, nawet widać jak Marcy się napalił, totalny odlot potem tylko ostatnie pytanie i ... cisza.
No, i wlasnie tu kontynuuje swoje napalenie, nawet sie juz nieco zrealizowalem, niejedna noc spedzilem z masywnym wszechswiatem zamiast z dziewczyna. Jak jest cisza i przestoj, znaczy "kruca bomba malo casu". Albo ze jestem z dziewczyna :P

Nairamkai, sciagnalem filmik. Szkoda, ze nie mam gdzie umiescic swoich, to naprawde swietna reklama gry. Dziwie sie, ze jeszcze nie zorganizowalismy konkursu na najfajniejszy filmik i zdjecie. Ale na MWM powinien byc oddzielny, taki co pokazuje to, czego nie ma w normalu. A co slychac w moim swiecie? Odkrylem dwa rodzaje nowych misji. Czytajcie albo znajdziecie sami.

KOLES, POSZUKAJ DLA MNIE MINERALOW
Spoiler
Show
Gdy macie juz skaner mineralow, smsuje do Was koles z kopalni krzemu lub rudy i mowi, ze dorobil sie juz tyle kasy, ze stac go na nastepna fabryke. Ale nie wie, gdzie warto. A nie chce wzbudzac podejrzen u konkurencji. Wiec jesli mozecie mu pomoc, czyli znalezc i zeskanowac co najmniej 3 asteroidy w promieniu 1 sektora z konkretnym wspolczynikiem wydobycia... calkiem dobrze jest to platne, ale ciezko wyrobic sie na czas, zwlaszcza na mapie massive he he.
BLITZKRIEG W SEKTORACH XENONOW
Spoiler
Show
Wedlug mnie jest to pierwowzor inwazji xenonskich, tylko ze w negatywie. Prawdopodobnie potrzebny jest niezly statek lub ranga bojowa - albo jedno i drugie. Tym razem smsa wysylaja do nas wojskowi, u mnie robia to Argoni. Sluchaj koles, masz niezle giwery, jest sprawa, skaczemy do jakiegos Xenonowa, szybciutko (10 mizur) robimy mess i rownie szybciutko spadamy do domu. Niech se blaszaki nie mysla, ze tylko oni skacza.
Zrobilem to raz (trzeba skoczyc natychmiast po otrzymaniu smsa, a nie zawsze jest sie w odpowiedniej formie) i zarobilem kolo 10 mln. Co ciekawe, bylem w Albatrosie, ale mam juz pelna zaloge w gotowosci bojowej. Zaliczylem J i K, a potem chlopaki z argonskiego gangu zagwizdali, ze dajemy dyla. Fajnie bylo.
A na koniec potwierdzam dwie wyrazne niekompatybilnosci MWM z Bonus Packiem i patchem 1.4
a) Salvage Insurance z MWM porzebne do ratowania statkow jest zamienione na Dopalacz. Cos w srodku gry identyfikuje S.I. z Dopalaczem, w wyniku czego Dopalacz jest do kupienia w argonskiej stacji handlowej, a nie tylko u piratow. Tyle ze chyba nadal dziala w grze, bo przeciez pare statkow juz uratowalem. Tzn. jak masz Dopalacz, to tak naprawde gra dziala, jakbys mial i Dopalacz, i Salvage Insurance.
b) Nie mozna kupic na wlasnosc stacji handlowych i dokow. Probowalem zainstalowac skladniki mixa w innej kolejnosci, ale zawsze konczy sie tak samo. Szkoda.

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Wed, 9. Mar 05, 08:36

Misje w sektorach xenońskich zaczynamy dostawać w momencie zakupu M1 lub M2. Tak przynajmniej było w moim wypadku.
In the grim darkness of the far future, there is only war...

nairamkai
Posts: 66
Joined: Thu, 19. Feb 04, 17:36
x4

Post by nairamkai » Wed, 9. Mar 05, 08:50

a ja na misje w sektorze xenonskim polecialem juz Dragonem.
Marcy - miales dzwiek w filmiku? u mnie bardzo rzadko pojawialy sie trzaski, jakby czasem cos laczylo, ale generalnie nie.
a propos misj, o ktorych piszesz - sa tez podobne tylko z krzemem - wtedy kazda warta jest 75000.
pozdrawiam
nairamkai
P.S. pozdrowienia dla dziewczyny. chyba warta pozdraiwania, skoro w ogole znajdujesz czas na X2 :wink:

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 9. Mar 05, 11:12

Cos trzasnelo ze dwa razy. Ale filmik git - fajnie ze walka odbywala sie wlasnie w tym sektorze ;)
Templar, ja nie mam M1 ani M2. Tylko Hydre, teladianskiego TLa i Iguane Strong. Misja wyswietlila mi sie juz dwa razy, ale dopiero za drugim polecialem.

nairamkai
Posts: 66
Joined: Thu, 19. Feb 04, 17:36
x4

Post by nairamkai » Wed, 9. Mar 05, 11:15

postawilem filmik WLASNIE DLATEGO, ze walka odbywala sie w tym sektorze ;)
z reszta po to, zeby urok tego sektora uwidocznic tyle trwa ten filmik, chociaz mamusia mowila, zebym sie nie bawil jedzeniem :twisted:

nairamkai
Posts: 66
Joined: Thu, 19. Feb 04, 17:36
x4

Post by nairamkai » Thu, 10. Mar 05, 12:16

ARGH!
sluchajcie - czy komus udalo sie kupic Khaak Tehnology???
W argonopedii doczytalem, ze jednym z warunkow zakupu tegoz jest ukonczenie fabuly !!!!
zwazywszy, ze gramy "without plot" moze byc problem!

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Thu, 10. Mar 05, 18:43

Hej, bylo juz o tym na forum... musi Cie jakas rasa BAAAAARDZO lubic - patrz rangi u ras (nie bojowe, tylko przyjacielskie). Cierpliwosci, ja wciaz staram sie przymilic Argonom. Zadnego przypadkowego ostrzalu, zadnej kontrabandy... strasznie sie staram ;)

yahreck
Posts: 58
Joined: Wed, 9. Feb 05, 12:06
x3

Post by yahreck » Fri, 11. Mar 05, 11:35

Ja tak sie staram, ze az za bardzo co mi 2 punktow brakuje to wybiore sie niechcacy tytanem do wiekszej rozwalki xenonow i zawsze sie gdzies pod ostrzal napatoczy jakis patrol sektorowy. Jak taki sie robi czerwony to 2 pkt w dol jak go uciszysz to razem 6 pkt w dol. Teraz na rozroby latam tylko centaurem i w dodatku mu wiezyczki wylaczam zeby jakis nadgorliwiec nie oberwal przypadkiem. Mam juz 68% zaufany przyjaciel argonow i 68% bohater krolowej boronow czy jakos tak pozostale rasy tez podobnie ale troche nizej. Strasznie sie nie moge doczekac na khaacka technologie.
Egosoft thank you for buing our game
p4 2.4 ,1 GbRam 333, ATi 9500pro

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Fri, 11. Mar 05, 15:34

yahreck wrote:Ja tak sie staram, ze az za bardzo co mi 2 punktow brakuje to wybiore sie niechcacy tytanem do wiekszej rozwalki xenonow i zawsze sie gdzies pod ostrzal napatoczy jakis patrol sektorowy. Jak taki sie robi czerwony to 2 pkt w dol jak go uciszysz to razem 6 pkt w dol. Teraz na rozroby latam tylko centaurem i w dodatku mu wiezyczki wylaczam zeby jakis nadgorliwiec nie oberwal przypadkiem. Mam juz 68% zaufany przyjaciel argonow i 68% bohater krolowej boronow czy jakos tak pozostale rasy tez podobnie ale troche nizej. Strasznie sie nie moge doczekac na khaacka technologie.
No prosze. Okazuje sie, ze najwazniejsza i najciezsza do osiagniecia w grze rzecza jest kupno informacji o khaackich technologiach. Ja mam dopiero 25%...

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Thu, 17. Mar 05, 11:39

Z zalem zawiadamiam, ze znalazlem kolejna niekompatybilnosc w miksie modow. Tym razem MWM gryzie sie z Bonus Packiem, a dokladniej z systemem AEGIS.

Przynajmniej w moim Albatrosie. Odkad go kupilem, Albatros mial jakies dziwne nowe polecenie w menu komend wiezyczki - cos w stylu "Turret roid burst" ale nie pamietam teraz dokladnie, sorki. To polecenie ewidentnie pochodzi z MWM.
Gdy wynajalem zaloge artyleryjska, pojawila sie nastepna komenda "gotowosc bojowa". Czyli tak, jak ma byc. Ale gdy kupilem system AEGIS, doszla tam tylko jedna komenda "maksymalizuj przechwycenia", choc powinny dojsc jeszcze "obrona antyrakietowa" i "atak rakietowy".

Mam wiec w wiezyczkach z zaloga artyleryjska i systemem AEGIS tylko komendy "gotowosc bojowa", "maksymalizacje przechwycen" i "turret roid burst".
I jakiez bylo moje zdziwienie, gdy pozostale "rakietowe" komendy AEGIS znalazlem w slotach na dodatkowe komendy statku - tak, gdzie uruchamia sie Dopalacz Silnika!

Kompletne pomieszanie. Ale jest tego jedna zaleta - moge miec aktywne dwie komendy AEGIS na raz: w menu wiezyczki np. "maksymalizacje przechwycen", a w dodatkowych slotach "atak rakietowy" . I to dziala, choc jest baaardzo dziwne.

Czy inni mixowcy tez to zauwazyli? Czy jest tak w kazdym statku z wiezyczkami?

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 17. Mar 05, 14:54

Marcybiskup wrote:I jakiez bylo moje zdziwienie, gdy pozostale "rakietowe" komendy AEGIS znalazlem w slotach na dodatkowe komendy statku - tak, gdzie uruchamia sie Dopalacz Silnika!

Czy inni mixowcy tez to zauwazyli? Czy jest tak w kazdym statku z wiezyczkami?
Wydaje mi się, że tak jest w standardzie także i u nie-mixowców. Ja nie mam MWM, a o ile dobrze pamiętam (a grałem wczoraj :wink: ) te komendy są rozmieszczone w sposób jak opisałeś :) Sprawdze jeszcze jak dotrę do domu, ale to "pomieszanie" mogło być celowym pomysłem twórców :wink:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Thu, 17. Mar 05, 16:03

Ups! W normalnej grze jeszcze nie mam AEGIS. No i wydawalo mi sie, ze wszystkie komendy dla zalogi sa w jednym miejscu.
Choc z drugiej strony... rakiety nie sa wystrzeliwane z wiezyczek, wiec zaloga moze nie miec z tym nic wspolnego :P
Ale skoro tak, to sie ciesze, ze wszystko jest w porzadku. Szkoda tylko, ze trzeba czasem decydowac, ktore polecenie jest wazniejsze - strzelanie rakiet czy np. dopalanie silnika.

yahreck
Posts: 58
Joined: Wed, 9. Feb 05, 12:06
x3

Post by yahreck » Thu, 17. Mar 05, 20:38

To normalne , ja nie gram w MWM i u mnie tez Rocket Assault i to drugie jest w komendach statku
Egosoft thank you for buing our game
p4 2.4 ,1 GbRam 333, ATi 9500pro

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 23. Mar 05, 10:07

Wczoraj ponownie zainstalowałem X2 (reinstalka systemu, związana z... a, nevermind ;) ). Wyglądało to tak:
1. Instalacja X2 z płyty I i II
2. Instalacja patch'a 1.4PL (plik: X2Update14PL.exe)
3. Instalacja BonusPack'a PL (plik: x2-plugins_v1.03.02.exe; a jest już może nowszy??)
4. Rozpakowanie MWM.zip do katalogu z grą
5. Instalacja Sound Patch'a -> czyli zamiana plików w katalogu MODS
6. Przeróbka plików z kat. t (pliki: 441111.xml - 441116.xml na 481111.xml - 481116.xml):
6a. Prawoklik na pliku i 'otwórz za pomocą'-> 'notatnik' (UWAGA! Wyłączone "zawijanie wierszy"!!)
6b. zmień <language id="44"> na <language id="48">
6c. 'Plik'->'zapisz jako' (UWAGA! Trzeba zmienić typ pliku z 'dokumenty tekstowe (txt)' na 'wszystkie pliki') -> nazwy: "481111.xml" - "481116.xml"

Mam przy tym pytanie: czy save z poprzedniej (normalnej) gry będą działały z MWM? Np. jeżeli uruchomię X2 z modem MWM, wybiorę nową grę z własnymi ustawieniami ('massive world' czy jakoś tak) i zechcę wczytać save z poprzedniej, normalnej gry (z fabułą), to czy dalej będę w MWM massive world, czu też z powrotem znajdę się w zwykłym X2? Pewnie już gdzieś jest odp. na to, ale nie za bardzo mam czas, żeby to odszukać (praca!).
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Wed, 23. Mar 05, 12:29

Będziesz grał w zwykłe X2.
In the grim darkness of the far future, there is only war...

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”