[X2] X2+1.4pl+bonuspack+MWM

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 23. Mar 05, 14:02

Aha. Dzięx!
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 23. Mar 05, 15:21

Black-Templar wrote:Będziesz grał w zwykłe X2.
NIE!!! (sorry za przekrzykiwanie, ale jestem na 99,99% pewny!)
bo przedtem Stalovy wrote:czy save z poprzedniej (normalnej) gry będą działały z MWM? Np. jeżeli uruchomię X2 z modem MWM, wybiorę nową grę z własnymi ustawieniami ('massive world' czy jakoś tak) i zechcę wczytać save z poprzedniej, normalnej gry (z fabułą), to czy dalej będę w MWM massive world, czu też z powrotem znajdę się w zwykłym X2?
Nie rob tego! Nie mieszaj rozgrywek. Moze bede mowil jak stara babcia (ew. dziadek) bez konkretnych uzasadnien, ale nie rob tego. Wtedy bedziesz mial pewnosc, ze w obie gry - normalna i MWM - bedziesz mogl grac bez niespodzianek. Normalna bedzie normalna, a MWM - MWM.

Tak jak chcesz zrobic, ja zrobilem dawno temu, gdy po raz pierwszy bawilismy sie modem. Wczytywanie "normalnych" sejwow oznaczalo przemieszanie skryptow z gry normalnej ze skryptami MWM. Na poczatku mnie to bawilo, ale potem stalo sie irytujace i glupie, bo skrypty sie gryzly. Potem nie mozna juz gry wyczyscic, chyba ze sie jest mistrzem konsoli edytora skryptow.

Pamietaj, ze MWM nie jest kompatybilny ani z wersja 1.4, ani tym bardziej z Bonus Packiem! Przeczytaj uwaznie watek, tam od czasu do czasu pisalismy o anomaliach - np. nie mozna w MWM kupowac dokow ani stacji.
Poza tym, po co mieszac? To dwie rozne gry. Zmieszane szybko Ci sie znudza. A tak zaczniesz gre w realiach MWM od poczatku - to naprawde x-tremowa sprawa. A przeciez jestes Ojcem Chrzestnym rozgrywek Hardcore X-Treme, prawda ;)

Jesli chcesz grac w normalna gre, wylaczaj moda w okienku startowym. I wczytywja sejwy normala. Chcesz grac w mod, wlacz go i zacznij nowa gre. Tylko potem pamietaj, zeby nie nadpisac normala sejwem z moda! Ja normalna gre sejwuje w gornych slotach, a MWM w dolnych. No i pamietaj o odpowiednim zaznaczeniu (lub nie) moda w oknie startowym (wiem, zrzedze jak babcia, ew. dziadek).

Do zobaczenia w sektorze Warzone! :twisted: :wink:

Gargoil
Posts: 148
Joined: Fri, 25. Feb 05, 00:17
x2

Post by Gargoil » Wed, 23. Mar 05, 17:06

Marcy:
1)Dobra, powiedz mi czy normalna mapa MWM i rozszerzona są inne, tzn dokładnie zeskalowane czy zabudowa i ilość zektorów też się zmienia?
2)Czy grając w małą mapę można zrobić load i przenieść to do dużej?
Trzeba być na tyle dorosłym aby zrozumieć, że życie nie jest sprawiedliwe. W każdej jednak sytuacji powinniśmy postępować najlepiej jak potrafimy.
There are two secrets to life: 1) Don't tell everything you know...
Z tym numerem telefonu zamiast icq to iście wyborny pomysł

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 23. Mar 05, 20:04

1)
CHGW. Wydaje mi sie, ze sektory sa tylko rozdmuchane. Ale wydaje mi sie takze, ze za kazdym razem, gdy wlaczamy nowa gre (sam mozesz to sprawdzic) pozycje stacji sa wybierane losowo.
Nie wiem, czy to dobra odpowiedz na Twoje pytanie.

2)
Sztuczka z mapa wydaje mi sie mozliwa. Mapa chyba nie wplywa na funkcjonowanie gry. Ale nigdy tego nie robilem.

Acha, i dzieki za screeny. Ale czegos nie rozumiem - pisales, ze komunikat byl ze "Paranidianie fleet", a "target unknown". A wyszlo, ze to argonskie i boronskie niszczyciele wyladowaly w Argon Prime. Nic nie kumam, a Ty?

Gargoil
Posts: 148
Joined: Fri, 25. Feb 05, 00:17
x2

Post by Gargoil » Thu, 24. Mar 05, 20:52

Excuse moi!
Kiedy pisałem byłem pod wpływem emocji, wiesz jak to jest jak się pierwszy raz odkrywa MWM. Tych komunikatów było mnóstwo, co jakieś 1/2 godziny jakieś floty się przesówały. Oczywiście masz racje chodziło o Argonów. Ciekawe czemu Argoni używają płaszczek - to chyba jakiś ukłon w Twoja stronę :D .

Edit: U mnie z tą teorią losowości bywa różnie pewnie jak zwykle miałem pecha i ściągnąłem jakąś felerną wersje. Stacje są zawsze w tych samych miejscach (zawuażyłem to tylko w sektorach częso odwiedzanych na początku). Porównam mapki, głównie pod względem ukrytych sektorów. Jednak zauważyłem że pliki z mapami w katalogu maps są różnej wielkości, jeśli położenie stacjii określają tylko 3 współrzędne to wydaje mi się że nie powinno być takich różnic. Sprawdze i dam znać.
Trzeba być na tyle dorosłym aby zrozumieć, że życie nie jest sprawiedliwe. W każdej jednak sytuacji powinniśmy postępować najlepiej jak potrafimy.
There are two secrets to life: 1) Don't tell everything you know...
Z tym numerem telefonu zamiast icq to iście wyborny pomysł

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 25. Mar 05, 12:50

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że w MWM gra chodzi wolniej?
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Gargoil
Posts: 148
Joined: Fri, 25. Feb 05, 00:17
x2

Post by Gargoil » Sat, 26. Mar 05, 02:10

Niestety muszę się zgodzić. Widać to zwłaszcza wczasie inwazji u np. xenonów. Gra toczy się wtedy metodą poklatkową. Jedna klatka na 3sekundy :( . Ale to zamało żeby mnie zniechęcić.
Trzeba być na tyle dorosłym aby zrozumieć, że życie nie jest sprawiedliwe. W każdej jednak sytuacji powinniśmy postępować najlepiej jak potrafimy.
There are two secrets to life: 1) Don't tell everything you know...
Z tym numerem telefonu zamiast icq to iście wyborny pomysł

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 22. Apr 05, 10:52

Mam pytanie i zarazem prośbę - czy informacja o wypuszczeniu nowego Bonus Pack'a pojawia się na naszym forum, a jeśli nie, to czy byłaby możliwość wrzucania takiego posta, np. do tego tutaj wątku? (najlepiej od razu z linką?)
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Fri, 22. Apr 05, 11:48

A ma się pojawic jakiś nowy bonus pack?
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 22. Apr 05, 12:28

Nie, ja tylko tak pytam... na "w razie czego", gdyby miał lub pojawił się nowy BonusPack. Rzadko odwiedzam dział download Egosoftu, to dlatego...
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Fri, 22. Apr 05, 12:37

ehhh narobiłeś nadziei że będą jakieś nowe oficjalne skrypty... grrrr :D
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 22. Apr 05, 12:57

Stalovy wrote:Mam pytanie i zarazem prośbę - czy informacja o wypuszczeniu nowego Bonus Pack'a pojawia się na naszym forum, a
Gdyby był nowy BP to na pewno byłaby informacja jeszcze przed jego wypuszczeniem. Ale raczej nie jest planowany nowy BP do X2. :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Kane_Edain
Posts: 23
Joined: Sat, 28. Aug 04, 16:30
x2

Post by Kane_Edain » Fri, 22. Apr 05, 19:13

no to teraz ja mam pytanie...
jak zrozumiałem, MWM należy uruchamiać oddzielnie i ZAWSZE rozpoczynać grę od nowa, tak?
Nie ma możliwośći grania .. hmmm.. od połowy zwykłej gry, czy gdziekolwiek? Zawsze od nowa i zapisywać oddzielnie?
Okazja!!! Wynajmę swoją flotę pancerników do działań stabilizacyjnych w dowolnym sektorze. Niedrogo...

User avatar
Kane_Edain
Posts: 23
Joined: Sat, 28. Aug 04, 16:30
x2

Post by Kane_Edain » Fri, 22. Apr 05, 21:16

aha... i jeszcze jedno: po wrzuceniu MWM do odpowiednich plików, nawet kiedy gram w "zwyczajny" X2 (bez uruchamiania MWM), i tak dostaję misje i obiekty z tego moda (bez wszechświata i systemów), a gra po jakimś czasie zaczyna się wieszać :(
Okazja!!! Wynajmę swoją flotę pancerników do działań stabilizacyjnych w dowolnym sektorze. Niedrogo...

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 25. Apr 05, 13:59

Kane_Edain wrote:no to teraz ja mam pytanie...
jak zrozumiałem, MWM należy uruchamiać oddzielnie i ZAWSZE rozpoczynać grę od nowa, tak?
Ja wlasnie tak zrobilem - nowa gra w MWM, oddzielne sejwy i nigdy nie wgrywalem sejwow z normala do MWM. I pewnie dlatego do tej pory moge grac w obie, oddzielne rozgrywki, ktorych elementy sie nie mieszaja. Na ta szczegolna ostroznosc zwracalem juz w tym watku uwage. Takze eksperymentowanie z dodatkowymi skryptami, gdy ma sie normala i MWM, moze prowadzic do efektu szalonego edytora skrtptow.

User avatar
Kane_Edain
Posts: 23
Joined: Sat, 28. Aug 04, 16:30
x2

Post by Kane_Edain » Mon, 25. Apr 05, 17:33

o tym właśnie mówię... mam oddzielne sejwy (oryginalne od góry, MWM od dołu), zacząłem MWM od początku... a mimo to grając w "oryginala" dostaję misje z MWM (te pierwsze... rescue astronaut, cos od wywiadu itp.)... no i po 5-10 minutach: zawis... :(
Okazja!!! Wynajmę swoją flotę pancerników do działań stabilizacyjnych w dowolnym sektorze. Niedrogo...

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 25. Apr 05, 17:43

No to ja nie wiem. U mnie wszystko jest OK, ani mieszania, ani tym bardziej zwisow. Przyznaj sie, nie wlaczales edytora skryptow?

Gargoil
Posts: 148
Joined: Fri, 25. Feb 05, 00:17
x2

Post by Gargoil » Tue, 26. Apr 05, 00:01

u mnie jest dokładnie to samo, z tą różnicą że ten astyronauta bezprzerwy zwraca się o pomoc, nie wiesza się ale aktywność dziennika jaest na poziomie MWM.

Pozdrawiam
Trzeba być na tyle dorosłym aby zrozumieć, że życie nie jest sprawiedliwe. W każdej jednak sytuacji powinniśmy postępować najlepiej jak potrafimy.
There are two secrets to life: 1) Don't tell everything you know...
Z tym numerem telefonu zamiast icq to iście wyborny pomysł

User avatar
Kane_Edain
Posts: 23
Joined: Sat, 28. Aug 04, 16:30
x2

Post by Kane_Edain » Tue, 26. Apr 05, 21:14

edytora nie ruszałem... chyba (jak tak dobrze pomyślę, to chyba mam uruchomiony, przynajmniej w wersji "oryginal"), ale nową grę w MWM grałem bez włączania edytora (napis "modified" - brak...)...
Okazja!!! Wynajmę swoją flotę pancerników do działań stabilizacyjnych w dowolnym sektorze. Niedrogo...

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Wed, 27. Apr 05, 08:45

Zdarza się , że mod miesza się z normalną grą , tak było u mnie ,ale gra się nie wieszała , niektóre misje z MWM działały ( np. prześwietlanie asteroidów) , a w niektórych sektorach można było spotkać statki bojowe innych ras niż zamieszkującej sektor ( tak zderzyłem się w bramie Paranid prime ze splickim Pythonem :evil: ) , które wcale nie latały tam z misjami dyplomatycznymi :lol: .
In the grim darkness of the far future, there is only war...

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”