Fabuła w grze - niedościgniony wzorzec

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Fabuła w grze - niedościgniony wzorzec

Post by Sauron11 » Sun, 15. Apr 07, 02:00

Dla przypomnienia:

IMO jak dotąd niedościgniony wzór do naśladowania (a pamiętajmy że ma już 11 lat) to fabuła sfilmowana wyjątkowo na potrzeby gry Privateer-The Darkening, na którego intro natrafiłem na YouTube :) .
Cz.1.
Cz.2. (do 3:29, bo potem leci znów cz.1)

Porównując z fabułą X2 czy X3 to.. eh.. wiadomo.. :P
Tutaj wyraźnie widać, jak mamy myśleć o piratach, których w grze kasujemy, jacy są ci dobrzy i ci źli, jak zawiązuje się akcja opowieści pomiędzy walkami w kosmosie. W grze posiadającej fabułę Darkening aż chce się żyć, chce się wracać i na nowo obejrzeć te filmy, dotrwać do zakończenia. Wieelka szkoda, że takiej złożonej i ciekawie opisanej fabuły nie mają iksy, wtedy na pewno byłyby to pozycje historyczne.

Tak na marginesie szkoda, że Darkening jest pod DOSem, nie udało mi się go jak dotąd odpalić pod XPkiem :( .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sun, 15. Apr 07, 10:13

Sau, przecież są programy do odpalania starych DOSowych gier na WinXP... Niestety, nie pomnę w tej chwili nazwy żadnego z nich :/
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Sun, 15. Apr 07, 11:28

Ja używam programiku DOSBOX działa bardzo dobrze.

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Mon, 16. Apr 07, 09:07

Mnie ominela pierwsza czesc privatera ale w druga gralem i gralem i wlasnie tesknota za nim spowodowala zakup x2 a nastepnie x3. (hehe a zaczelo sie od frontiera). Z tego co pamietam to mimo emulacji dos problem jest z ustawieniami karty dzwiekowej a bez tego bylo niemozliwe uruchomienie gry. Pamietam ze w tamtych czasach specjalnie kupilem kompatybilna karte by sobie pograc - no i obowiazkowo joya bo z kalwiatury to szybciutko dostawaqlem wciry :D. No i nie zapomne samego pudelkowego wydania jakość a nie jakos :). Z tego co pamietam oprocz nieliniowej fabuly 36 roznego rodzaju zakonczen. echh lezka mi sie zakrecila :D

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 16. Apr 07, 13:52

No, PRIVATEER2 to jakość sama w sobie :) . Fabuła filmowa, fajne manuale, plakat na ścianę w wersji lux :D . Tylko właśnie, te nieszczęsne konfigi do karty dźwiękowej i joysticka. Jeśli program dosowy coś tu załatwi to byłoby super. Ale czy on jakoś emuluje te linie tekstu do karty i joya co się kiedyś modyfikowało w config.sys i autoexec.bat? Czy trzeba je i tak ręcznie powpisywać? Bo chyba bez tego gra nie ruszy.

A jeśli nawet powpisuję te linie do tych plików - czy nie spowoduje to naruszenia stabilności innych programów Windowsów i samego systemu? Podejrzewam, że nie bo windows z nich nie korzysta, ale nie jestem w tych sprawach zbyt mądry :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Thu, 19. Apr 07, 22:05

W tym programie masz tak jakby wpisane już ustawienia do sterowników. Tylko w gierce ustawiasz. A niestabilności nie spowoduje, bo to jest tylko emulacja - nie ma związku praktycznie z systemem, bo gra dosowa przekazuje do DOSBoxa, a DOSBox do windowsa i tyle.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 20. Apr 07, 10:08

To byłoby super, przetestuję ten wynalazek, dzięki :D .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Return to “Polskie / Polish Off Topic”