Wypełnianie ankiet, a zarabianie w sieci

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Wypełnianie ankiet, a zarabianie w sieci

Post by Stalovy » Mon, 23. Feb 09, 13:39

Witam kolegów i koleżanki (hej Balbinka!).

Ostatnio, nudząc się w pracy, wlazłem na stronkę, która oferuje pieniądz za wypełnienie krótkich ankiet nt. wyglądu różnych stron internetowych. Dodatkowo daje jakieś grosze za polecenie frienda (ktoś chętny? - oto mój referal link: http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=Stalovy ).

Tak się złożyło, że po rejestracji (konto jest darmowe) dostałem paczę dość prostych ankiet, które wypełniłem w przeciągu 30 minut, zaś moje konto wzbogaciło się o przeszło 30 zielonych (dają od 1$ do 6$ za ankietę!). Ucieszony, chciałem przelać tą kasę na moje konto w PayPal. No i tu zaczęły się schody... Okazało się, że przy przelewie na PayPal'a muszę mieć uzbierane min. 75 baksów :/ Niestety brak kolejnych ankiet (nowa paczka pewnie pojawi się w marcu) uniemożliwia mi sprawdzenie, czy faktycznie wysyłają kasę; jedynym sposobem na szybkie uzbieranie tej kwoty jest "zaprosić" linkiem referencyjnym 35 osób.

Teraz pytanie: jeśli ktoś wie cokolwiek o takich serwisach, niech łaskawie da cynk tutaj lub mi na priv, ok? Całość wygląda mi na specyficzną reklamę różnych firm (w ankiecie opisuje się stronę, na którą trzeba wejść podanym w ankiecie linkiem), a wiadomo, że tam gdzie reklama i miliony odbiorców, tam też i duża kasa...
Nie wiem, czy brnąć w to dalej (trzeba się logować na założone konto przynajmniej raz na 45 dni, inaczej usuwają), czy też odpuścić... Jak myślicie: to ściema?
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 23. Feb 09, 15:57

W dobie kryzysu? Na pewno ściema :wink: .
A poważnie, czy to nie nazbyt łatwa kasa? Jaki tu jest interes tego kogoś kto płaci baksy, co z tego ma? Jeśli nie musisz nic swojego wkładać w ten 'biznes', oprócz czasu wolnego, to czemu nie spróbować pociągnąć... Najwyżej ostrzeżesz nas przed kolejnym sieciowym oszustem :).

Edit: z drugiej strony na Googlach można poczytać wypowiedzi, że to oszustwo. Choćby tutaj i tutaj.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Tue, 24. Feb 09, 14:28

Poczytałem. Zobaczymy: jak uzbieram te 75$ to zrobię przelew na moje konto w PayPal i jeśli w ciągu 2-3 dni nic nie przyjdzie, to znaczy, że to ściema.

PS. Poczytałem trochę i w wielu komentarzach piszą, że gdy kwota na koncie zbliża się do limitu pozwalającego na dokonanie wypłaty, to blokują ci konto tak, że nie możesz się zalogować... sfaniaki :x
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 25. Feb 09, 12:00

Eee... nie pierwsi co chcą cudzym kosztem zarobić. Daj sobie spokój, na drzewo z nimi :twisted: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 25. Feb 09, 14:56

Właśnie nie ma w tym "mojego kosztu". Wypełniłem tylko ankiety - w sumie 30 minut z przerwami - i poleciłem swój link referencyjny innym, to wszystko. Żadnych opłat, startowych czy innych, nie musiałem wnosić. Jeśli znajdzie się 35 osób, które klikną w mój link http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=Stalovy i tylko założą konto (co trwa 5 minut), to przekonam się o "rzetelności" tej firmy na własnej skórze, z czego nie omieszkam zdać relacji...
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 22. Mar 09, 15:28

Jak tam Stalovy, jest jakiś progress w przedmiotowej sprawie? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 23. Mar 09, 06:29

Nie, co miesiąc dają nową ankietkę za 1$, a nikt nie zarejestrował się z reflinka, więc stoję w miejscu z niecałymi 35$... Ciekawe, czy zablokują mi konto, gdy już będę zbliżał się do limitu potrzebnego do przelania kwoty :]
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 23. Mar 09, 14:23

Zarejestrowałem się przed chwilą z Twojego reflinka (user SuppaSuppa), mam nadzieję, że zarobiłeś dzięki mnie extra $1,25 :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Tue, 24. Mar 09, 07:40

No, teraz mam już 35,50$. Ale żeby móc podjąć kasę trzeba mieć 75$... :/ Coś czuję, że ten portal to ściema na maxa.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 24. Mar 09, 13:16

Hmm, a nie wiesz, czy sprawdzają IP przy rejestracji? Mógłbym założyć z 10 kont, ktoś inny drugie tyle i by poszło.
W sumie szkoda czasu, jeśli to ściema, bo tak chyba wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 24. Mar 09, 18:14

Po przeczytaniu tego posta sie tym zainteresowalem. Hmm brzmi ciekawie, latwa kasa, ankiety etc. W google poszukalem opinii nt. awsurveys, a potem sobie to odpuscilem. Wszytskie tego typu serwisy to lipa. Nikt w sieci nie rozdaje za darmo pieniedzy.
Predzej pojdzie zarobic, farmiac zloto w jakims MMO jak WoW, a potem sprzedajac je na necie. 1000 Golda za ok30$, calkiem niezle jak na 4-5 godzin gry by je zdobyc.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Tue, 24. Mar 09, 19:52

Sauron11 wrote:Hmm, a nie wiesz, czy sprawdzają IP przy rejestracji? Mógłbym założyć z 10 kont, ktoś inny drugie tyle i by poszło.
W sumie szkoda czasu, jeśli to ściema, bo tak chyba wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują :roll: .
Sprawdzają. Na jeden IP może przypadać tylko jedno konto, inaczej dostajesz wiecznego bana.
Sorkvild wrote:Po przeczytaniu tego posta sie tym zainteresowalem. Hmm brzmi ciekawie, latwa kasa, ankiety etc. W google poszukalem opinii nt. awsurveys, a potem sobie to odpuscilem. Wszytskie tego typu serwisy to lipa. Nikt w sieci nie rozdaje za darmo pieniedzy.
Tak naprawdę to nie jest za darmo - musisz wchodzić na stronki, do których podają linki, pod pozorem ich zrecenzowania, a w rzeczywistości nabijasz staty tych stron, co przekłada się na ich zarobek z reklam wyświetlanych na tychże stronach... Podobnie działa nasz rodzimy Pajacyk.pl z tym, że nie ma się tam reflinków.
Dodatkowo ta stronka niektórym wypłaca kasę, a reszcie nie, więc bierzesz udział w czymś w rodzaju lotka. I jeszcze jedno: co miesiąc losują (nie wiem, czy to przypadkiem nie jest taka podpucha) 500$, które zasila wylosowane konto (podają nick wygranego).
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 24. Mar 09, 23:16

Stalovy, wydaje mi się że to lipa :) To mi trochę przypomina te firmy które 7-10 lat temu proponowały kasę za wyświetlanie reklam na pulpicie i klikanie w banery. Wydaje mi się że kwota kilku $ za 1 ankietę jest zbyt wysoka - gdyby to było kilka centów to być może....

Apropo "latwych" pieniędzy mała anegdota. Nie zapomnę dwóch panów monterów, którzy parę lat temu instalowali mi w mieszkaniu szafę wnękową. Wdałem się z nimi w dyskusję na temat biznesów, uczciwości w traktowaniu klienta, trochę ponarzekaliśmy na wszystko - typowo , jak to Polacy - w końcu jeden z nich podsumował rozmowę mniej więcej tak:

"wie Pan, bo w życiu to jest tak, że jak Pan sobie sam nic nie ukradnie, to nikt Panu nic za darmo nie da"

Zdanie zostało oczywiście wypowiedziane w humorystycznym akcencie, ale dało mi do myślenia i już do końca ich wizyty zacząłem zwracać większą uwagę na to, co wnoszą, co wynoszą i czy wszystkie rzeczy leżą na swoim miejscu :D

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 25. Mar 09, 06:38

Niezła anegdotka, ergo :)

A co do tej strony z "ankietami", to dopóki nie chcą kasy ODE MNIE, dopóty mogę poświęcić im minutę miesięcznie... :D A nuż będę tym, któremu "pozwolą" na przelanie kasy ;)
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”