Space Rangers 2 Rebelia

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Mon, 6. Feb 06, 10:58

Jones Abrahams wrote:Do mnie może dziś dotrze :roll:
kolejny straceniec :wink:

ale wcale mi was nie szkoda :wink:

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 6. Feb 06, 11:23

Czy mozna kupic SR2 w empiku lub media market ? :)

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Mon, 6. Feb 06, 11:27

ergo wrote:Czy mozna kupic SR2 w empiku lub media market ? :)
w empiku ponoć nie, w MM - tak, ale musisz trochę podzwonić i popytać

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Mon, 6. Feb 06, 12:49

Ja nabyłem w Auchan. Grałem może 10 minut i już mi się podoba....
:D
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Mon, 6. Feb 06, 13:41

No w weekend troche pograłem... qrde gra naprawde wciaga.
Na razie minęło mi w grze 8 lat - jestem w rankingu pionierów 29. Kasy na razie mam mało bo ciągle inwestuje w statek - ostatnio zmieniłem sobie kadłub na troszkę większy (bodajże 480 punktów, niestety tylko 1 do obrony).
Z umiejetności na razie inwestuje w celność i obronę - i chyba dałem jeden punkcik w technikę. Mam nadzieje że brak innych umięjetności później się na mnie źle nie odbije :D
Staram sie też latać tam gdzie odbywa się obrona przed atakiem Dominatorów - zawsze trochę ciekawego towaru mozna złapac - i troche doświadczenia... jeszcze trochę expa i będe pilotem :D

Także - POLECAM!!
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 9. Feb 06, 08:11

wczoraj zakupiłem kadłub piracki - "LEGION ŚMIERCI", pięć miejsc do zamontowania uzbrojenia, 738 pojemność...masakra, już kilka misji kilerskich wykonano :twisted:

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Thu, 9. Feb 06, 09:41

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem instrukcję , ale pojemność statku = się jego wytrzymałości? Jeśli nie, to jak można powiększyć tą cholerną ładownię. Co z tego że mam dość dobrze uzbrojony statek jak nic mi się nie mieści w ładowni :( łącznie z dodatkową bronią .
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 9. Feb 06, 10:11

Black-Templar wrote:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem instrukcję , ale pojemność statku = się jego wytrzymałości? Jeśli nie, to jak można powiększyć tą cholerną ładownię. Co z tego że mam dość dobrze uzbrojony statek jak nic mi się nie mieści w ładowni :( łącznie z dodatkową bronią .
pojemność ładowni = pojemność ładowni i jest niezależna od wytrzymałości, żeby zwiększysć ładowność musisz zakupic nowy kadłub, żeby zwiększysć wytrzymałość musisz dokupić generatory pola ochronnego, istnieje jeszcze cos takiego jak płaty pancerza które są lub nie przy zakupie kadłuba a także które możesz zamontować w ośrodku badawczym - szczerze mówiąc nie wiem jaki mają wpływ na wytrzymałość

:roll:

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Thu, 9. Feb 06, 17:00

sonen wrote:
Black-Templar wrote:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem instrukcję , ale pojemność statku = się jego wytrzymałości? Jeśli nie, to jak można powiększyć tą cholerną ładownię. Co z tego że mam dość dobrze uzbrojony statek jak nic mi się nie mieści w ładowni :( łącznie z dodatkową bronią .
pojemność ładowni = pojemność ładowni i jest niezależna od wytrzymałości, żeby zwiększysć ładowność musisz zakupic nowy kadłub, żeby zwiększysć wytrzymałość musisz dokupić generatory pola ochronnego, istnieje jeszcze cos takiego jak płaty pancerza które są lub nie przy zakupie kadłuba a także które możesz zamontować w ośrodku badawczym - szczerze mówiąc nie wiem jaki mają wpływ na wytrzymałość

:roll:
No nie wiem...wydaje mi się, że jednak nie do końca masz rację...
co prawda nie wymieniałem jeszcze kadłuba, ale w opisie jest to wyrażnie zaznaczone, że pojemność statku = jednocześnie jego wytrzymałości (innymi słowy jego punktom strukturalnym), czyli im statek większy, tym więcej obrażeń może odnieść. Generatory pola, to zupełnie co innego, bo ich zadaniem jest absorbcja obrażeń przed dotarciem do kadłuba.
Co do płatów pancerza, to faktycznie opis przedstawia wiele do życzenia, ale generalnie im więcej, tym na pewno lepiej :D :D .
Dzieki temu mogłem będąc wyraźnie słabiej uzbrojony i mając mniejsze statystyki "pokroić" pirata bo miał o 120 pkt słabszy statek (akurat wracał z jakiejś rozróby lekko uszkodzony) :)
Pozdro...
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 08:22

DRACOOL wrote:
sonen wrote:
Black-Templar wrote:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem instrukcję , ale pojemność statku = się jego wytrzymałości? Jeśli nie, to jak można powiększyć tą cholerną ładownię. Co z tego że mam dość dobrze uzbrojony statek jak nic mi się nie mieści w ładowni :( łącznie z dodatkową bronią .
pojemność ładowni = pojemność ładowni i jest niezależna od wytrzymałości, żeby zwiększysć ładowność musisz zakupic nowy kadłub, żeby zwiększysć wytrzymałość musisz dokupić generatory pola ochronnego, istnieje jeszcze cos takiego jak płaty pancerza które są lub nie przy zakupie kadłuba a także które możesz zamontować w ośrodku badawczym - szczerze mówiąc nie wiem jaki mają wpływ na wytrzymałość

:roll:
No nie wiem...wydaje mi się, że jednak nie do końca masz rację...
co prawda nie wymieniałem jeszcze kadłuba, ale w opisie jest to wyrażnie zaznaczone, że pojemność statku = jednocześnie jego wytrzymałości (innymi słowy jego punktom strukturalnym), czyli im statek większy, tym więcej obrażeń może odnieść. Generatory pola, to zupełnie co innego, bo ich zadaniem jest absorbcja obrażeń przed dotarciem do kadłuba.
Co do płatów pancerza, to faktycznie opis przedstawia wiele do życzenia, ale generalnie im więcej, tym na pewno lepiej :D :D .
Dzieki temu mogłem będąc wyraźnie słabiej uzbrojony i mając mniejsze statystyki "pokroić" pirata bo miał o 120 pkt słabszy statek (akurat wracał z jakiejś rozróby lekko uszkodzony) :)
Pozdro...
chyba masz rację co do kadłuba...

wczoraj zafundowałem sobie 9 płatów pancerza na moim LEGIONIE ŚMIERCI...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 10. Feb 06, 09:05

sonen: Ten piętrowy cytat-potworek jest niepotrzebny. Jeśli masz zamiar odpowiedzieć na cały post DRACOOLa to napisz po prostu:

DRACOOL: ...(i dalej Twoja odpowiedź)

A jak odpowiadasz na część posta to zacytuj tylko tą część (zdanie lub dwa ukierunkowujące na treść do której się odnosisz) - każdy sam może sobie zobaczyć wyżej co napisali Twoi poprzednicy.

BTW to samo dotyczy DRACOOLa :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 09:10

Sauron11 wrote:sonen: Ten piętrowy cytat-potworek jest niepotrzebny. Jeśli masz zamiar odpowiedzieć na cały post DRACOOLa to napisz po prostu:

DRACOOL: ...(i dalej Twoja odpowiedź)

A jak odpowiadasz na część posta to zacytuj tylko tą część (zdanie lub dwa ukierunkowujące na treść do której się odnosisz) - każdy sam może sobie zobaczyć wyżej co napisali Twoi poprzednicy.

BTW to samo dotyczy DRACOOLa :)
nie ma sprawy szefie :) będzie tak jak piszesz

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 09:12

proponował bym to zapisać w regulaminie

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 10. Feb 06, 09:28

sonen wrote:proponował bym to zapisać w regulaminie
Raczej nie kwalifikuje się to do tego miejsca :) To ogólna zasada poprawnego pisania postów, ale nie obostrzona sankcjami. Zdaje się, że pochodzi z netykiety grup dyskusyjnych. Prawidłowo pisany post pokazuje klasę piszącego, jego forumowe maniery. :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 09:38

Ogólna zasada tego forum - powinieneś dodać, pierwszy raz się spotykam z zasadą przedstawioną przez Ciebie, a pisze na innych forach, pierwszy raz słyszę o czymś takim jak klasa piszącego - bzdura, poprzez to jak zostaje napisany post - w jaki sposób cytuje swoich rozmówców...bzdura, są to ogólne zasady danego forum do których albo bede się stosował albo nie - mój wybór - JA mam zamiar sie stosować, proszę Cię tylko nie pouczaj mnie co do manier i klasy piszącego bo po prostu mylisz pojęcia :) hehe

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Fri, 10. Feb 06, 11:35

Sonen :arrow: zauważ że gdy cytujesz kogoś i robisz taki "stos" to niepotrzebnie zaśmiecasz forum, pomyśl jak by wyglądał temat jak by wszyscy tak robili :roll:
:)

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Fri, 10. Feb 06, 12:02

In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 12:13

General Tatarin wrote:Sonen :arrow: zauważ że gdy cytujesz kogoś i robisz taki "stos" to niepotrzebnie zaśmiecasz forum, pomyśl jak by wyglądał temat jak by wszyscy tak robili :roll:
nie muszę mysleć, ja to widze codziennie wchodząc na inne fora, nie przeszkadało mi to, natomiast mam zamiar się do tego stosować, ale jak ktoś mi wyjeżdza z kulturą pisania to twierdzę że są to bzdury, nikt nigdzie nie napisał jak ma wyglądać dyskusja, każdy ustala sobie ją indywidualnie, według własnych wartości, istnieja natomiast ogólne zasady każdego forum - człowiek jako jednostka wolna może się do nich dostosowac lub nie

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Fri, 10. Feb 06, 12:30

Jeśli pozwolicie to wrócę do tematu i zadam kolejne głupie pytanie : czy coraz lepsze kadłuby są dostępne wraz ze wzrostem doświadczenia czy poprostu są w jakichś odległych od miejsca startu sektorach?
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 12:41

Black-Templar wrote:Jeśli pozwolicie to wrócę do tematu i zadam kolejne głupie pytanie : czy coraz lepsze kadłuby są dostępne wraz ze wzrostem doświadczenia czy poprostu są w jakichś odległych od miejsca startu sektorach?
wydaje mi się...że w trakcie gry dochodzi do rozwoju produkcyjnego i wieksze i lepsze kadłuby będa wtedy dostępne

Return to “Polskie / Polish Off Topic”