Space Rangers 2 Rebelia

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Fri, 10. Feb 06, 12:56

sonen wrote:człowiek jako jednostka wolna może się do nich dostosowac lub nie
Ja powiem tylko tyle, ze polemika z Sauronem do niczego dobrego Cie nie doprowadzi :). Prawdopodobnie zdenerwowales sie ze Sauron zwraca uwage wprost, no coz jako moderator ma do tego prawo, ale mozna sie do tego przyzwyczaic :wink:

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 13:07

ergo wrote:
sonen wrote:człowiek jako jednostka wolna może się do nich dostosowac lub nie
Ja powiem tylko tyle, ze polemika z Sauronem do niczego dobrego Cie nie doprowadzi :). Prawdopodobnie zdenerwowales sie ze Sauron zwraca uwage wprost, no coz jako moderator ma do tego prawo, ale mozna sie do tego przyzwyczaic :wink:
przepraszam, ale do czego złego może mnie doprowadzić? zostane wyrzucony z forum? stanę oko w oko z Sauronem? :)

forum dyskusyjne jest po to zeby dyskutować a nie bawic się w przepychanki,

do czego ma prawo Sauron? do pisania co to jest kultura osobista i estetyka wypowiedzi? więc Ci napisze - w tej kwestii nie ma żadnego prawa, a jak twierdzi inaczej to niech uzasadni

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 10. Feb 06, 13:28

Sonen, przeczytaj swój ostatni post i przemyśl to, co na końcu napisałeś. Przecież każdy na prawo do pisania o czymkolwiek. Chyba, że źle zinterpretowałem twoją wypowiedź.

EDIT: Poza tym chyba zbyt się wczułeś... Wyluzuj. :wink:
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 13:31

Stalovy wrote:Sonen, przeczytaj swój ostatni post i przemyśl to, co na końcu napisałeś. Przecież każdy na prawo do pisania o czymkolwiek. Chyba, że źle zinterpretowałem twoją wypowiedź.

EDIT: Poza tym chyba zbyt się wczułeś... Wyluzuj. :wink:
jestem wyluzowany, nie rozumiem tego co mam przemyśleć :)

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Fri, 10. Feb 06, 13:32

http://www.netykieta.prv.pl/
http://www.pg.gda.pl/~agatek/netq.html
http://www.pnj.pl/Netykieta.htm
http://klub.chip.pl/wincat2/news/netykieta.htm

nikt nie zabronił kolnąć w towarzystwie, ale wiadomo że nie wypada, nikt nie zabronił pluć na chodnik, ale wiadomo ze nie wypada, nikt nie zabronił krzyczeć podczas rozmowy, ale wiadomo że nie wypada..... tak samo jest z forami ;) takich rzeczy się raczej w regulaminach nie umieszcza bo ludzie uważają to za coś oczywistego
:)

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Fri, 10. Feb 06, 13:39

i nazywa sie to dobrym wychowaniem.. :)

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 13:42

po definicją netetykiety...wielki czerwonymi literami

UWAGA: Wszystkie nakazy i zakazy typu: NIGDY, ZAWSZE, BEZWZGLĘDNIE, NIE WOLNO, są tylko i wyłącznie zestawem moich własnych rad, zatem nie ma obowiązku stosowania się do nich, ponieważ ogólnie pojęta NETykieta, to jedynie zbiór zaleceń

:)

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 13:44

Kerrick wrote:i nazywa sie to dobrym wychowaniem.. :)
sądzisz, że możesz pozna cczy ktoś jest dobrze wychowany po tym co pisze - jeśli tak, gratulacje...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 13:49

szczerze mówiąc ponad dobre wychowanie stawiam szereg innych rzeczy które powodują mój rozwój - do tego prowadzi żywa dyskusja, stosowanie jakiś norm typu dobre wychowanie ogranicza wolność wypowiedzi

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Fri, 10. Feb 06, 13:58

a zatem bedac gburem i lamiac elementarne zasady dobrego wychowania stajesz sie lepszy i rozwijasz sie?

ale kto to zauwazy jesli nikt nie bedzie chcial z toba rozmawiac....

to ja ci gratuluje.... :)

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 14:04

Kerrick wrote:a zatem bedac gburem i lamiac elementarne zasady dobrego wychowania stajesz sie lepszy i rozwijasz sie?

ale kto to zauwazy jesli nikt nie bedzie chcial z toba rozmawiac....

to ja ci gratuluje.... :)
po pierwsze: tak naprawde nie znasz mnie i nie możesz powiedzieć nic o mnie poza tym, że nie stosuję netetykiety

jestem dobrze wyzhowany czy nie?

po drugie: człowiek nie będąc ograniczony normami typu netetykieta dowie sie więcej niż ten który jest nia ograniczony...tego nie wolno, tamtego nie wolno...itd

po trzecie: rozmawiasz ze mną, i co możesz stwierdzić czu jestem dobrze wychowany czy nie?

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Fri, 10. Feb 06, 14:25

Ręce mi opadają :cry: . Czy nie moglibyście rozwiązywać takich kłótni na PM ? Przez takie biadolenie i masową produkcję OT , które po chwili stają się OT w OT :lol: , forum jak dla mnie traci swój cały czar. Jeszcze niedawno było jak na mój gust forum wyjątkowym gdzie moderator nie miał za dużo roboty (chyba :wink: ) , nie było jakichś dziwnych napięć a atmosfera była przyjazna użytkownikowi. Dzięki tej atmosferze , chciało mi się ruszyć swoje tłuste dupsko do Wawy na zlot i poznać wszystkich tam obecnych. Choć się nigdy nie widzieliśmy (przynajmniej ja) poza forum , wszyscy się traktowali jak kumple. Gdyby dzisiaj organizować taki zlocik obawiam się , że atmosfera byłaby znacznie gorsza :wink: .
Co do bałaganu który powstał na forum to teraz chyba tylko Chuck będzie mógł je doprowadzić do porządku.
Panowie i Panie ( jeśli są tu jeszcze jakieś :wink: ) wyluzujcie plissss!!!
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 10. Feb 06, 14:26

sonen wrote:jestem wyluzowany, nie rozumiem tego co mam przemyśleć :)
Chodziło mi o zdanie:
"do czego ma prawo Sauron? do pisania co to jest kultura osobista i estetyka wypowiedzi? więc Ci napisze - w tej kwestii nie ma żadnego prawa, a jak twierdzi inaczej to niech uzasadni"

Otóż: TAK! S11 (i każdy inny) ma prawo do pisania, co to jest kultura osobista i wiele więcej...
No i jeszcze to stwierdzenie:
"nie rozumiem tego co mam przemyśleć".
Jak to?! Nie rozumiesz, co sam napisałeś...?

Zauważ, że począwszy od posta, w którym umieściłeś tą wypowiedź, w kolejnych sam sobie przeczysz... raz wypowiadasz się za wolnością słowa (notabene źle przez ciebie rozumianą; sorki, takie odnoszę wrażenie z lektury twych postów), a przed chwilą tą wolność odbierałeś Sauronowi...
Wolność to swoboda w działaniu, ale wiąże się z nią odpowiedzialność. Jeżeli 51% ogółu nie bierze na siebie odpowiedzialności za swe czyny, to wprowadzić trzeba zakazy, które wymuszają takie, a nie inne działanie. Nie rozpisując się - wolność to wynik samoograniczania się w tym, co się robi i jednocześnie gotowość do poniesienia pełnych konsekwencji swego czynu/zachowania/wypowiedzi. Howgh!

EDIT: - dodane po stwierdzeniu, iż Black zdołał jakoś się wcisnąć ze swym postem przede mnie -
Black - potraktuj to z przymrużeniem oka. Albo jako nowotworowy rozrost ilości postów... co zresztą jest przyczynkiem (istnieje takie słowo?) do usilniejszej walki o podział forum.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 14:38

Stalovy:

W moim rozumowaniu każdy ma prawo do wypowiedzi, niech pisze co chce, niech tylko nie ogranicza tym innych - w moim rozumowaniu netetykieta ogranicza mnie - nie podoba mi sie to i nikt mnie nie zmusi do jej stosowania

w którym miejscu ograniczam Saurona? że się sprzeciwam założeniem łańcucha?

Nie rozpisując się - wolność to wynik samoograniczania się w tym, co się robi i jednocześnie gotowość do poniesienia pełnych konsekwencji swego czynu/zachowania/wypowiedzi

zgadzam się z tym, ale co to ma do rzeczy?

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Fri, 10. Feb 06, 14:40

Stalovy--> Ech... może masz rację , ale kiedyś widziałem podobny schemat na jednym z forów na którym bywam praktycznie codziennie. Na początku było tak jak tutaj a teraz pomimo 10 moderatorów panuje tam takie burdelisko i atmosfera , że strach się odzywać.
BTW czy stworzenie forum OT jest jakimś wielkim problemem ( finansowym / technicznym itp.) ? Jeśli nie to czemu go jeszcze nie ma :evil: .
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 14:55

BT:
a jakie to forum, jesli wolno spytać?

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Fri, 10. Feb 06, 14:59

Airsoftowe - Wmasg.pl
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 15:02

BT: chciałeś coś napisać w temacie? Wal śmiało.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 10. Feb 06, 15:05

Sonen, zapodam tu twoje dwa cytaty, z moimi podkreśleniami. I niech ten post będzie gwoździem do trumny tego tematu.
sonen wrote:do czego ma prawo Sauron? do pisania co to jest kultura osobista i estetyka wypowiedzi? więc Ci napisze - w tej kwestii nie ma żadnego prawa, a jak twierdzi inaczej to niech uzasadni
Napisałeś, że Sauron nie ma prawa pisać o tym, czym jest kultura osobista.
trochę dalej sonen wrote:W moim rozumowaniu każdy ma prawo do wypowiedzi (...)
Tutaj z kolei piszesz, że każdy jednak ma prawo do wypowiedzi... Widzisz? Sam sobie przeczysz.

Moim zdaniem masz po prostu zły dzień. Z twoich postów wynika to, że:
albo nie rozumiesz postów przedmówców,
albo specjalnie prowokujesz.
Dlatego nie chcę dalej prowadzić tej dysputy. Czegokolwiek i ktokolwiek tu, w tym temacie by nie napisał, ty będziesz i tak miał swoje zdanie. I'm out of this subject.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Fri, 10. Feb 06, 15:11

sonen wrote: po pierwsze: tak naprawde nie znasz mnie i nie możesz powiedzieć nic o mnie poza tym, że nie stosuję netetykiety

jestem dobrze wyzhowany czy nie?

po drugie: człowiek nie będąc ograniczony normami typu netetykieta dowie sie więcej niż ten który jest nia ograniczony...tego nie wolno, tamtego nie wolno...itd

po trzecie: rozmawiasz ze mną, i co możesz stwierdzić czu jestem dobrze wychowany czy nie?
ad.1
Z twojego sposobu pisania i twoich wypowiedzi wlasnie mozna wysnuc wiele wnioskow na temat twojej kultury i osobowosci. To wlasnie przez rozmowe, wymiane mysli ludzie sie poznaja i wyrabiaja o sobie opinie.
Nie potrzebne mi tu jest twoje zdjecie, ani informacje jakie gesty robisz, gdyz to jest tylko uzupelnieniem twojej osoby.

ad.2
Myslac w ten sposob juz bardzo sie ograniczasz. Sam stawiasz sobie bariery ktorych pozniej nie pokonasz. Sa to bariery braku zaufania, nieodpowiedniego nastawienia innych wzgledem ciebie. Jesli lamiesz zasady obowiazujace w danej grupie, zachowujesz sie buntowniczo bo twierdzisz ze wolno ci wszystko, podwazasz prawo ustanawiania norm i zasad sluzacych utrzymaniu porzadku, stajesz sie banita i stawiasz poza ta grupa. Od tego momentu beda omijac cie wszystkie ciekawsze rzeczy, ktore moglyby wplynac na twoj rozwoj. Z drugiej strony jesli nauczysz sie poruszac wsrod tych kilku dobrych zasad ktore zostaly ustanowione, to latwiej bedzie i tobie i innym znalezc potrzebne informacje.

ad.3 No coz, nie jestes wg mnie dobrze wychowany. Postanowiles bowiem udowodnic wszystkim, ze jestes w stanie lamac reguly nie baczac na to czy komus sie to podoba czy nie. Jestes buntownikiem z zasady. Wiem to poniewaz sam nim jestem. Jednak z biegiem czasu, mam nadzieje, nauczysz sie, ze czasem lepiej jest zastosowac sie do regul i zyskac na tym, niz zamknac sobie drzwi przed nosem wyzwalajac cala nagromadzona energie w bezsensownej bitwie o wolnosc, ktora i tak nie jest ci potrzebna do szczescia.

EDIT: biorac pod uwage post Stalovego, ja rowniez koncze z toba ta rozmowe... To pierwsza BARIERA...

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”