Praca w EA - dla aktywnych i mobilnych ;)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Praca w EA - dla aktywnych i mobilnych ;)

Post by Sauron11 » Wed, 11. Jul 07, 14:25

Electronic Arts oddział lokalizacji w Madrycie, Hiszpania, szuka testerów gier komputerowych ANG-POL, z płynną znajomością angielskiego w mowie i piśmie i rzecz jasna tak samo polskiego. Warunkiem wymaganym, oprócz języków i doświadczenia, jest gotowość do relokacji do Hiszpanii na kontrakt 3-9 miesięcy, bo praca zdalna z domu w PL nie jest u nich możliwa.
Dlatego ja się właśnie nie załapałem, bo nie chcę wyjeżdzać z kraju :wink: . Szkoda, bo całkiem dobrze płacą :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 11. Jul 07, 14:36

Podaj więcej informacji, albo link jakiś, albo coś :P

Na pewno chcą jakieś wymagania doświadczenia, wykształcenia itp ?

Bo kurczę, super sprawa by była :).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 11. Jul 07, 18:39

Piszesz i masz :P. Powodzenia :)

Uprzedzając ew. pytania, wysłałem swoje zgłoszenie i przepchnęli mnie do drugiego etapu 8) , w którym trzeba się było niestety w specjalnej ankiecie (10 pytań) zdeklarować co do wyjazdu i pracy w Hiszpanii.

Oto treść ankiety z drugiego etapu :roll: (ważne jest to, że w niektórych pytaniach odpowiedzi można wybrać jedynie z tych podanych, bez możliwości kompromisu):
Name:
xxxxxxxx xxxxxxxx

Date:
10.07.2007

Role applied for:
Videogames Tester - Polish

Please complete all 10 questions on both pages.

Question 1:
Have you ever worked for EA before? If so where, and when?


Question 2:
Are you 18 years or older, fluent in English (written & spoken), and able to demonstrate that you have the proper paperwork to work legally in Spain?


Answers:
- Yes
- No


Question 3:
In addition to English, what languages do you know, and to what level do speak and write these (native, fluent, good, intermediate or basic)?


Question 4:
This is a full-time position. Standard working hours are 10am to 7pm (Mon – Fri), and an average week is 40 hrs. However, we will also require you to be flexible as you may be required to work outside of standard working hours and at weekends. Are you willing and able to do this?


Answers
- Yes
- No

Question 5:
Our office is located at Via de los Poblados 3, Edificio 3 in Madrid about 10 minutes from the airport (Barajas). Are you able to work from this location?


Answers:
- Yes
- Yes but only if I receive financial support with temporarily relocating
- No

Question 6:
If you currently live outside Spain (or more than 2 hours drive from Madrid), EA may offer some relocation support (€900 towards flights & accommodation (1 week), and up to €250 for other expenses.
Are you able to work from our Madrid office with this relocation assistance?


Answers:
- Yes
- No
- Not relevant to me as I live in or around Madrid

Question 7:
The position for which you have applied pays between €16,000 (for limited or no experience) and €21,000 (for strong relevant skills & experience). Is this inline with your salary expectation?


Answers:
- Yes
- No

Question 8:
When are you available to start work, and for how long can you work?


Question 9:
Which system/ platform (PS2, PS3, PC, mobile, Xbox, etc.) do you regularly play games on?


Question 10:
How often do you play video games?


Answers:
- I don’t
- 1-2 times per month
- 1-2 times per week
- Almost every day
Edit: Aplikując na to stanowisko nasunęła mi się smutna myśl jak Egosoft wykorzystuje fakt zaangażowania się testerów i tłumaczy w wolontariackie prace, za które firmy takie jak EA płacą grubą kasiorę (do 21.000 EUR rocznie dla doświadczonych testerów/tłumaczy). To jeden z powodów dla których z mniejszym niż kiedyś zapałem zabieram się za jakiekolwiek prace dla Egosoftu, a już jak czytam na forum developerskim, że zrobienie czegoś dla mnie przez Ego jest dla nich "a waste of time" to normalnie nie odpuszczam i ostro komentuję :twisted: :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 11. Jul 07, 19:22

Sauron11 wrote:Aplikując na to stanowisko nasunęła mi się smutna myśl jak Egosoft wykorzystuje fakt zaangażowania się testerów i tłumaczy w wolontariackie prace, za które firmy takie jak EA płacą grubą kasiorę (do 21.000 EUR rocznie dla doświadczonych testerów/tłumaczy). To jeden z powodów dla których z mniejszym niż kiedyś zapałem zabieram się za jakiekolwiek prace dla Egosoftu, a już jak czytam na forum developerskim, że zrobienie czegoś dla mnie przez Ego jest dla nich "a waste of time" to normalnie nie odpuszczam i ostro komentuję :twisted: :wink: .
Az przypomina mi sie sytuacja, jaka kiedyś była na forum firmy z innej branży (Invision Power Srvices). Paru kolesi napisało do ichniego softu, power boarda, dodatek pozwalający użytkownikom forum prowadzić na nim własny blog. Był to dość rozbudowany dodatek. Kolesie ci pozniej stworzyli rowniez kilkanascie innych bajerow dla roznych skryptów invisionu. A co zrobiła firma? Zatrudniła ich, i teraz są cześcią zespołu, dlej rozwijającą swoje dodatki, i mającą z tego $$.

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Wed, 11. Jul 07, 19:30

Sauronie, zachowaj koniecznie ten kwestionariusz EA, jak następnym razem nasi szanowni gospodarze będą łaskę robić, to im go pokażesz.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 8. Aug 07, 08:57

No i kolejna ciekawostka o EA:

Moj znajomy prowadzi strone o simcity. Co w tym niezwyklego? Pare dni temu... dostal email od EA, z propozycja nawiazania wspolpracy. EA sama znalazła jego stronę, i zaproponowała jej status oficjalnej polskiej strony o Simcity, oraz wspolprace odnosnie simcity 5. ORganizowałby on na stronie rozmaite konkursy, a oni... sponsorowali by gry jako nagrody.

Ech, w całej historii xudb był chyba tylko jeden taki moment, aby zblizyc sie tak blisko pl. wydawcy (play), ale jak co do czego musielibyśmy wyczyscic strone z informacji o X3, a przezto nic nie wypaliło :(

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 8. Aug 07, 12:42

Skoro nie PLAY, to czemu nie TopWare?
Strona o X3 musiałaby wyglądać profesjonalnie (czyt. być wyczerpującą wizytówką gry), potem sam proponujesz taki układ jak EA z simcity, materiał na konkursy sam byś opracował (do dziś nie wiem, co się stało z tym quizem o X, który Ci przesłałem - pewnie umarł razem z XUDB :wink: ) i rozwinął kontakty.
Przy odrobinie szczęścia, zdolnościach negocjacyjnych (do tego może trzeba by kogoś starszego z większym doświadczeniem) ale i dużym nakładzie pracy mogłoby się udać.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 8. Aug 07, 20:09

Co tu dużo mowić, sprawdź PW ;)

Return to “Polskie / Polish Off Topic”