wirtualna wycieczka po Nowym Yorku

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

wirtualna wycieczka po Nowym Yorku

Post by ergo » Tue, 14. Apr 09, 10:35

http://www.pixelcase.com.au/vr/2009/newyork/

fajnie byłoby w X'ach latać nad takimi miastami (przy takiej jakości grafiki) na planetach ... :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 14. Apr 09, 16:05

Eee tam planety, X to nie Flight Simulator ;)
Zamiast planet w X, nowa wersje Elite Frontiera. Ta gra wyposazona w nowoczesne rozwiazania graficzne ZMIAZDZYLABY serie X. Wroble cwierkaja, ze prace nad tym rzekomo trwaja.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 14. Apr 09, 19:38

Sorkvild - sprawdź sobie tą gre: http://www.infinity-universe.com/ - wygląda smakowicie :)

Co do frontiera - grałem namiętnie , ok 20 lat temu, jeszcze w czasach amigi 500 :) ale już dawno straciłem nadzieję na to że Braben coś wypuści, space simy to jednak niszowy gatunek :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 14. Apr 09, 22:36

Dokladnie, wyglada smakowicie. Wydaje mnie sie, ze juz ktos to polecal na forum, aczkolwiek bardziej wyglada to na prezentacje jakiegos silnika graficznego niz n a konkretna gre.
Coz... popatrzmy wstecz 15-20 lat temu. Pikelozy w 16 lub 256 kolorach, absolutna prostota. Dzis... oszolamiajaca grafika, fotorealistyczne tesktury i Bog wie co.
Co bedzie za 10 lat ? Nosniki danych beda tak ogromne i beda zawierac tak ogromna liczbe danych, ze latanie po wydetalowanym kosmosie oraz powierzni planet z miastami w chmurach bedzie rzeczywistoscia ;) Ja np nie moge uwierzyc ze 20 lat temu mialem 8 bitowe atari 65XE, a dzis w domu mamy maszyny takie o jakich wowczas nie snili panowie z nasa :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 15. Apr 09, 15:04

Kiedyś już się gadało o Infinity, ta gra jest robiona już stanowczo za długo. Oczywiście życzę jej, żeby zmiażdżyła i zdeptała Egosoft, a najlepiej wyrugowała z rynku :twisted: , ale przy obecnym etapie prac jakoś marnie wróżę temu zespołowi. Mała grupa osób, jakoś nie widać, by stał za nimi jakiś gigant, a wzięli się za niebagatelną sprawę. Zdjęcia to za mało, piekne widoki widzieliśmy już w Oblivionie, a projekty statków w Infinity są ehem jakby z poprzedniej epoki (maksymalnie uproszczone moim zdaniem), więc na tą chwilę nie ma się czym podniecać.
Grał ktoś w ogóle w ten ich Combat Prototype? :)

A co się tyczy wirtualnej wycieczki po NW, to podczas wczytywania pierwszej strony komputer mój w pracy zaczyna bardzo mocno szumieć (znaczy wyć z wysiłku) ;), ale pomysł i wykonanie całkiem fajne, Nowy Jork z lotu plata wygląda fantastycznie w wysokiej rozdzielczości :).

PS. wyłączyłem stronę, bo faktycznie procek zaczął niemiłosiernie wyć ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Wed, 15. Apr 09, 18:21

Grałem w Combat Prototype v 1.x (nie pamietam który) . Latało się strasznie ze względu na fizyczną fizyke :roll: Myśliwiec rozpędzał się do zawrotnych prędkości i trudno było zmienić kierunek lotu (wiadomo - bezwładność). Efektem finalnym były 2 myśliwce które były blisko siebie (tak do 1km) przez 5 sekund, po czym następował nawrót i znowu.

Nie, mówię, że byłem w tym czymś chociażby średnim graczem, ale space sim powinien jednak mięć bardziej przystępny model lotu by nie przeminął jak kometa przed oczyma graczy.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 15. Apr 09, 23:08

Elite 2 Frontier miał chyba podobny model lotu/walki, ciężko było trafić przy dużej prędkości przez tę fizykę. Jak dla mnie zgadzam się, że space sim powinien mieć bardzo uproszczony model lotu, taki jak w iksach albo filmach z serii Gwiezdnych Wojen :).

A w temacie jeszcze - wizualizacja NY zaiste fantastyczna, w domku odpaliłem i... te przestrzenie, te widoki, ta zapierająca dech perspektywa z efektem zaokrąglenia ziemskiego globu, cudo. A wszystko w rozdzielczości fotograficznej, jakby patrzyło się własnymi oczyma, unosząc się jak ptak nad miastem :). Choć procek pracuje przy tym na 85/90 % mocy, to warto, te widoki relaksują...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”