Wszystkie PROBLEMY z polską wersją patcha 1.4 !

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

qui-stay-gon
Posts: 85
Joined: Fri, 13. Aug 04, 11:52
x2

Wszystkie PROBLEMY z polską wersją patcha 1.4 !

Post by qui-stay-gon » Sun, 12. Sep 04, 11:04

ŚCIĄGNOŁEM WERSJIĘ 1.4 PL Z DZIAŁU DOWNLOADE ALE MAM PROBLE

A MIANOWICIE GDY PRZEKOPIUJE WSZYSTKIE PLIKI DO KATALOGÓW ( SCRIPT, MAPS I TP. ) I CHCE WŁĄCZYĆ TO WYSKAUJE MI BŁĄD
CZY JA COŚ ROBIE ŹLE CZY TO TA ŁATKA JEST SKOPANA
ZASUGERUJCIE COŚ


EditS11: Zmiana tematu, wszystkie ewentualne problemy z łatką 1.4 PL zgłaszajcie w tym temacie. Nie otwierajcie nowych a piszcie tu.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Re: Mam mały problem odnośnie polskiej wersji 1.4 pl POMOCy!

Post by Sauron11 » Sun, 12. Sep 04, 11:15

qui-stay-gon wrote:ŚCIĄGNOŁEM WERSJIĘ 1.4 PL Z DZIAŁU DOWNLOADE ALE MAM PROBLEM
Procedura jest taka, że należy ściągnąć łatę (samorozpakowujący sie plik exe) do katalogu w którym jest X2 i uruchomić. Jednocześnie trzeba pamiętać, że savegamy powinny być z wersji 1.3, gdyż te z 1.4 ANG mogą nie działać prawidłowo z 1.4 pl.

Qui - jakiego rodzaju jest to błąd, jakiś komunikat?
No i nie pisz drukowanymi.

qui-stay-gon
Posts: 85
Joined: Fri, 13. Aug 04, 11:52
x2

Post by qui-stay-gon » Sun, 12. Sep 04, 12:48

hmmmmmm wyskakuje błąd że nie prawidłowy plik wyskakuje to potym jak sprawdza autentycznośc płyty

qui-stay-gon
Posts: 85
Joined: Fri, 13. Aug 04, 11:52
x2

Post by qui-stay-gon » Sun, 12. Sep 04, 14:00

ok łatka 14.pl działa

qui-stay-gon
Posts: 85
Joined: Fri, 13. Aug 04, 11:52
x2

Post by qui-stay-gon » Sun, 12. Sep 04, 14:01

mam jeszcze jedno pytanie może cie mi podać instrukcję jak zainstalować
masiwe war mode i czy będzie działać do wersji 1.4pl

User avatar
fOX_a
Posts: 296
Joined: Tue, 15. Jun 04, 14:40
x4

Post by fOX_a » Sun, 12. Sep 04, 18:33

Będzie działać. Tylko że na stonie http://www.x2source.com czyli największego żrudła skryptów i modów można ściągnąć jedynie łatke na 1.6 (do wersji 1.8 ). Niepamiętam gdzie znalazłem wersje 1.6 więc się nie nie pytaj tylko poszukaj (bodajże w gogle znalazłem spróbuj wpisać massivewarmod (tylko w gogle.com a nie pl)) Łatka do 1.8 jest zrobiona specjalnie dla x2 v.1.4 tak więc będzie działać.
Last edited by fOX_a on Sun, 12. Sep 04, 22:04, edited 1 time in total.

Thores
Posts: 64
Joined: Fri, 7. May 04, 22:38
x3

Post by Thores » Sun, 12. Sep 04, 20:53

Cóż, mi akurat najnowsza łatka nie działa :( Wszędzie pojawia się komunikat "TextIDNotFound"

1) robiłem pełną reinstalkę,
2) wyczyściłem rejestr i katalog z grą,
3) wypakowuję pliczki do właściwego katalogu,
4) na 100% instaluję patch PL

Wersja 1.3 działa znakomicie, kłopoty zaczynają się po zaaplikowaniu łatki 1.4. Skasowanie pliczki lang.dat pomaga na tyle że robi z gry wersję angielską :) Ktoś ma jakieś sugestie? (dodatkowe info: system win2000 + wszystkie aktualizacje)

User avatar
fOX_a
Posts: 296
Joined: Tue, 15. Jun 04, 14:40
x4

Post by fOX_a » Sun, 12. Sep 04, 21:43

Thores wrote:Wersja 1.3 działa znakomicie, kłopoty zaczynają się po zaaplikowaniu łatki 1.4. Skasowanie pliczki lang.dat pomaga na tyle że robi z gry wersję angielską :) Ktoś ma jakieś sugestie? (dodatkowe info: system win2000 + wszystkie aktualizacje)
Jak to robi się angielska? Są tam angielskie napisy? Jak tak to spełnienie niektórych marzeń. Bynajmniej nie moich. Ja wole wersje pl. Ach ten patch 1.4.... Niedziała?? Dziwne... Jeżeli wszystko dobrze zrobiłeś to powinna działać.

Thores
Posts: 64
Joined: Fri, 7. May 04, 22:38
x3

Post by Thores » Sun, 12. Sep 04, 21:54

fOX_a wrote:Jak to robi się angielska? Są tam angielskie napisy? Jak tak to spełnienie niektórych marzeń. Bynajmniej nie moich. Ja wole wersje pl. Ach ten patch 1.4.... Niedziała?? Dziwne... Jeżeli wszystko dobrze zrobiłeś to powinna działać.
Po prostu w akcie desperacji zacząłem kasować losowe pliki z katalogu gry i przekonałem się że skasowanie pliku lang.pl robi z pl wersję ang :D Bez tej "operacji" jedynie co widzę (w programie konfiguracyjnym) to w/w napis. W samej grze wygląda on (tzn. komunikat) nieco inaczej ale w sumie niesie podobne przesłanie :(

Jak już powiedziałem, wersja 1.3 działa znakomicie, kłopoty zaczynają się po aplikacji pacza 1.4

User avatar
fOX_a
Posts: 296
Joined: Tue, 15. Jun 04, 14:40
x4

Post by fOX_a » Sun, 12. Sep 04, 22:10

A mam takie małe pytanko. Czy po zainstalowaniu patcha chce restartnąć kąpa i czy to zrobiłeś? Często najprostrza przyczyna jest właśnie tą której wszyscy poszukują. Kurde. Chuba za bardzo filozofuje. Lol.

Thores
Posts: 64
Joined: Fri, 7. May 04, 22:38
x3

Post by Thores » Sun, 12. Sep 04, 22:34

fOX_a wrote:A mam takie małe pytanko. Czy po zainstalowaniu patcha chce restartnąć kąpa i czy to zrobiłeś? Często najprostrza przyczyna jest właśnie tą której wszyscy poszukują. Kurde. Chuba za bardzo filozofuje. Lol.
Yep - nawet parę razy :D Skutek żaden. Cóż - dzisiaj dam już sobie spokuj i pokombinuję jutro. :evil:

LS
Posts: 5
Joined: Sat, 7. Aug 04, 22:01
x2

Post by LS » Sun, 12. Sep 04, 22:50

Może to dziwne pytanie, ale jak ściągnąć patcha 1.4 PL ?
Sprawdzałem na stronie Egosoftu i nie widzę go nigdzie :(

euzebiusz3
Posts: 71
Joined: Wed, 4. Aug 04, 09:46
x2

Post by euzebiusz3 » Mon, 13. Sep 04, 01:59

LS wrote:Może to dziwne pytanie, ale jak ściągnąć patcha 1.4 PL ?
Sprawdzałem na stronie Egosoftu i nie widzę go nigdzie :(
Proponuję zobaczyć w "downloads" na http://www.egosoft.com :)

Można też http://www.egosoft.com/x2/download/X2Update14PL.exe :D

euzebiusz3
Posts: 71
Joined: Wed, 4. Aug 04, 09:46
x2

Post by euzebiusz3 » Mon, 13. Sep 04, 02:23

Patch 1.4 działa poprawnie – trzeba rozpakować łatkę do katalogu gry, a następnie przy sprawdzaniu autentyczności płyty poprosi o restart komputera -> po restarcie wszystko działa jak trzeba.

Mam jednak parę pytań :? :
- czy na razie jest tylko jedna komenda dla fabryk? (reszta może później – do ściągnięcia)
- czy po zainstalowaniu 1.4PL można bez większych problemów ściągnąć i uruchomić : AL_script_update.exe, TradeCommandSoftwareMK3.exe, TP-Rename-v1.04.zip (dokładniej idzie o to czy po jakimś czasie nie posypie się gra)
- może coś przegapiłem ale po zainstalowaniu TradeCommandSoftwareMK3.exe mam Universe Trader z opisem po angielsku – czy jest polska wersja? Jeśli nie to czy wszystkie uaktualnienia zamieszczane na stronie E., oprócz tych z sygnaturą EN, DE, FR będą działały z polską wersją, bez większych problemów?

Jeszcze nie grałem za wiele, ale jak na razie wrażenia są jak najlepsze! :) :D

LS
Posts: 5
Joined: Sat, 7. Aug 04, 22:01
x2

Post by LS » Mon, 13. Sep 04, 02:34

Z twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że jednak ty widziałeś pacza w dziale download, pomimo, że ja nie. Więc zacząłem nad tym myśleć, co może być ewentualną przyczyną, że nie widziałem pacza i znalazłem. Po wylogowaniu z forum w końcu zobaczyłem nowy dział downloads a w nim pacza 1,4 PL, tylko tu był następny problem :)

Nie mogłem ściągnąć go, FlashGetem bo wyskakiwał błąd, więc spróbowałem normalnie, czyli zapis na dysk i ku mojemu zdumieniu i przekonaniu, że po Windowsie można się spodziewać tylko problemów, pacz zaczął się ściągać :)

Więc po trudach jestem heapy :)

Pozdrawiam,
LS

PS - Patch działa ok :)

Thores
Posts: 64
Joined: Fri, 7. May 04, 22:38
x3

Post by Thores » Mon, 13. Sep 04, 08:01

euzebiusz3 wrote:Patch 1.4 działa poprawnie – trzeba rozpakować łatkę do katalogu gry, a następnie przy sprawdzaniu autentyczności płyty poprosi o restart komputera -> po restarcie wszystko działa jak trzeba.
Poprosi o restart ? :o U mnie nie prosił. Wypakowuję na pewno do odpowiedniego katalogu (przu uruchomieniu gry pisze jak był ver. 1.4) ale tekstów nie mam. Pogrzebałem trochę na forum ang. i wyszło że nie tylko ja mam takie problemy z patchem 1.4 :( Nie pomogło zalecane w takim wypadku sprawdzenie skrótów (są poprawne) ani wypakowanie plików z tekstem.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 13. Sep 04, 13:02

eee... wiem, że tak się postu nie zaczyna, ale ściągnąłem patch1.4 i monitor MKS VIR wykrył w pliku X2Update14PL.exe trojana (Trojan.Trojandropper.Sera)! Czy to prawdziwy alarm? Pamiętam jak swego czasu MKS wykrywał wirusa w pliku gg.exe (Gadu-Gadu), co było tłumaczone tym, że zadziałała heurystyka... help!!
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Dormio
Posts: 176
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by Dormio » Mon, 13. Sep 04, 13:36

Chyba jednak lepiej będzie jak sprawdzisz to czymś jeszcze. W moim przypadku Norton AntiVirus (z dzisiaj definicje wirusów) nic nie wykrył.
Oczywiście o niczym to nie świadczy...

Dormio

Edit: Sprawdziłem również przez MKSVir Skaner OnLine - czysto.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 13. Sep 04, 14:28

Jeśli faktycznie zaplątał się tam trojan, to może Ad-Aware pomoże... niestety, nie mam zainstalowanego Ad-Aware6, żeby na miejscu sprawdzić.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

euzebiusz3
Posts: 71
Joined: Wed, 4. Aug 04, 09:46
x2

Post by euzebiusz3 » Mon, 13. Sep 04, 18:29

Dormio wrote:Chyba jednak lepiej będzie jak sprawdzisz to czymś jeszcze. W moim przypadku Norton AntiVirus (z dzisiaj definicje wirusów) nic nie wykrył.
Oczywiście o niczym to nie świadczy...
U mnie Norton też niczego nie wykrył, ale parę razy już zdarzyło się że nic nie wykrył (choć generalnie nie można się czepiać – wpadł na nowościach) a tu ...

Ponoć dobry zwłaszcza jeśli idzie o nowości jest
Spoiler
Show
Norman Virus Control 5.7 (www.virusbtn.com)
Z drugiej strony niektóre gry i programy (np. gg.exe) są w pewnym sensie szpiegami ... (warto zapoznać się z umową licencyjną)

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”