[X2] Oficjalne Pluginy do X2 - instalacja i opis

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

MaaD-AC
Posts: 29
Joined: Sat, 27. Nov 04, 11:14
x3tc

[X2] Oficjalne Pluginy do X2 - instalacja i opis

Post by MaaD-AC » Wed, 29. Dec 04, 21:01

No dobra ostanio naszla mnie ochota na sciagniecie zestawu bonusowych pulguinow ze strony Egosoft'u. Ostatnio dodali taki jeden pakiecik all in one. Problemem jest to ze oficjalnie nie ma dla ver PL :evil: . Ale co to dla mnie - zainstalowalem. No wszystko pieknie dziala, pojawily sie nowe "mozliwosci" tylko jakos nie inforumje o tym ani po ang ani tym bardziej po pl, tylko wyswyietla jakies krzaczki. To jest na pewno cos zwiazane z jezykiem. Wlazlem do katalogu "t" i pozmienialem co bylo na 48 (nazwy plikow oraz w srodku plikow jezyk). Dalej nie dziala. Szukalem w katalogu scripts jeszcze, ale tam nie znalalzem zadnego odwolania do jezyka. Czy jeszcze cos trzeba zrobic czy po prostu to se ne da???

User avatar
Gamer77
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 361
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Gamer77 » Wed, 29. Dec 04, 21:46

Rozszerzenia, ktore wybrales po prostu nie sa przygotowane dla polskiej wersji (nie zostaly zintegrowane polskie teksty). Sciagajac ulepszenia wybieraj jedynie te, ktore zostaly oznaczone jako kompatybilne z wersja polska, chyba, ze nie przeszkadzaja Ci "krzaczki" :wink:

MaaD-AC
Posts: 29
Joined: Sat, 27. Nov 04, 11:14
x3tc

Post by MaaD-AC » Wed, 29. Dec 04, 22:14

Jezlei chodzi o te krzczki to ich skladnia jest nastepujaca: ReadTextXXXX-XXX. Pod "X" jest ukryta jakas cyferka, np jedna z wiele mowiacych mi nazw nowych urzadzen: "ReadText 2010-300". Ja sadze ze gra po prostu szuka gdzies textu o danym numerze, ale nie znajduje pod numerkiem jezyka 48, bo jest gdzies pod 44. Teraz problem jest w tym zeby zamienic z 44 na 48 - slyaszlem ze sie da, ale mi sie na razie nie udalo. Ja nie mam nic przeciwko jezeli uswiadcze krzaczki angielskie, ale kod maszynowy jakos mi nigdy nie wchodzil na lekcjach :D

Visconius
Posts: 110
Joined: Tue, 17. Aug 04, 09:13
x2

Post by Visconius » Thu, 30. Dec 04, 11:40

MaaD-AC wrote:Jezlei chodzi o te krzczki to ich skladnia jest nastepujaca: ReadTextXXXX-XXX. Pod "X" jest ukryta jakas cyferka, np jedna z wiele mowiacych mi nazw nowych urzadzen: "ReadText 2010-300". Ja sadze ze gra po prostu szuka gdzies textu o danym numerze, ale nie znajduje pod numerkiem jezyka 48, bo jest gdzies pod 44. Teraz problem jest w tym zeby zamienic z 44 na 48 - slyaszlem ze sie da, ale mi sie na razie nie udalo. Ja nie mam nic przeciwko jezeli uswiadcze krzaczki angielskie, ale kod maszynowy jakos mi nigdy nie wchodzil na lekcjach :D
Robisz PRAWIE dobrze. Owszem można zainstalować dowolny plugin. Następnie włazimy na katalog t. I tam zamieniamy nazwy plików z 44 na 48, a następnie to samo wewnątrz pliku. Dotyczy to jednak TYLKO plików *.xml. Miałem to samo gdy zmieniłem nazwę pliku o rozszerzeniu .pck. Jego nie ruszamy.
Druga sprawa gdyby to nie pomogło. --> Czym edytujesz wewnątrz tych plików? Nie rób tego Notatnikiem. Przy otwieraniu pliku odwołuje się do opcji zawijania wierszy. Jeśli miałeś wcześniej tą mozliwość wybraną pozawija wiersze i w nowym pliku, a tego gra chyba nie lubi. Zainstaluj pluginy jeszcze raz, po czym edytuj je Wordpadem (tam problem nie występuje). Jeśli nie masz WinXP (tam WordPad) jest napewno to wyłącz najpierw w notatniku zawijanie wierszy i spróbuj dopiero wtedy.
W końcu musi się udać. Wiem bo gram :)

Egosoft zgodnie z tym co mówi Sauron nie odpowiada na pytanie czy pluginy mozna tłumaczyć. Więc PL'ki ciągle nie zrobiłem ;)

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Thu, 30. Dec 04, 12:24

MaaD-AC, daj znac, jesli Ci sie uda.
Czy potem trzeba jeszcze wchodzic do edytora skryptow i cos uruchamiac (co?), czy moze ten plik exe sam wszystko zalatwia po rozpakowaniu?

MaaD-AC
Posts: 29
Joined: Sat, 27. Nov 04, 11:14
x3tc

Post by MaaD-AC » Thu, 30. Dec 04, 14:57

Dziekowac, Visconius. Dodatek smiga, gra i buczy. Teraz czas na testowanie tej rzekomo profesjonalnej obslugi dzial AEGIS. Poligon testowy: Rezerwaty Kaczek.
Co do instalacji, to to sa oficjalne pluginy. Nie trzeba uruchamiac edytora. po prostu instalujesz (stopien trudnosci porownywalny do instalcji patcha :D), nastepnie wchodzisz do katalogu "t" i dalej to juz tak jak napisal Visconius. Nie pojawia sie tez napis "modified". To co ja robilem zle to niepotrzebnie zmienilem nazwe wszystkich plikow. Nastepnie po wlaczeniu gry looknij chociazby do doku zaopatrzeniowego Argonow. Na samym dole powinienes zobaczysz warty ponad 50 baniek upgrade dzialek :D. O reszcie bonuskow dowiesz sie z readme.

Mir[ON]
Posts: 148
Joined: Sun, 8. Aug 04, 07:03
x3tc

Post by Mir[ON] » Thu, 30. Dec 04, 14:59

Poniżej lista skryptów zawarta w all in one
-Basic Patrol Commands-przydatny, jeden M6 patroluje np. 3 sektory
-BPH Upgrade Kit Mk1-super, jeden TS starcza na 1 fabryczkę, do tego jak awansuje umie nawet sprzedać towar
-Extended Ship Information-nie wiem do czego może się przydać ???
-Hired Gunnery Crews-narazie dla mnie za drogi, ale może być rewelacyjny, dodatkowe komendy+obsługa (załoga!) dział na statkach
-Station Management System-jak to wygląda w praktyce ???
-Trade Command Software MK3-wiadomo
-Tuning Kit Mk1-przydatnty, dodatkowe około 100 do prędkosci może się czasami przydać (szczegóły w readme)
-Waremanager ED-TS-???

Czy mógłby ktoś coś napisać na temat praktycznego zastosowania skryptów które oznaczyłem ??? Szczególnie chodzi mi o Kri'Me SDS Station Delivery Software dostępne w dokach Paranidów, najlepiej jak debilowi :wink:
Za nic w świecie nie mogę pojąć o co chodzi z tym softwarem, readme czytałem.

Pozdrawiam.

Visconius
Posts: 110
Joined: Tue, 17. Aug 04, 09:13
x2

Post by Visconius » Thu, 30. Dec 04, 15:27

Extended Ship Information - rozszerza nazwę statku o dodatkowe parametry opisujące co robi. Na razie działa tylko na patrolowanie.

Station Management System - Najlepsze co może być. Choć początkowo trudne w obsłudze. Odpala sztuczną inteligencję na stacji która zarządza cenami i przelewa kasę na twoje konto.
Nie wiem jak wersję lite. Wersję Deluxe odpalamy PO ustawieniu ceny maksymalnej surowców, i ceny minimalnej produktu.
Potem wpisujemy:
pierwsza wartość:
-2 automatycznie oblicza ilość niezbędnej do działania kasy i przelewa cały nadmiar.
-1 wyłącza automatyczny transfer pieniędzy
>=0 wpisujesz wartość kasy powyżej której ma przelewać na konto

druga wartość:
Ostrzeżenie małej ilości kasy w stacji, wpisanie 0 wyłącza funkcję, wpisanie czegoś większego od zera powoduje ostrzeżenia gdy kasiorki będzie mniej.

Mir[ON]
Posts: 148
Joined: Sun, 8. Aug 04, 07:03
x3tc

Post by Mir[ON] » Thu, 30. Dec 04, 16:16

Visconius-->Dzięki wielkie z rozjaśnienie tematu.
-2 automatycznie oblicza ilość niezbędnej do działania kasy i przelewa cały nadmiar
Rewelacja.

Jeszcze raz ponawiam pytanie o Kri'Me SDS Station Delivery Software dostępne w dokach Paranidów.

Pozdrawiam.

MaaD-AC
Posts: 29
Joined: Sat, 27. Nov 04, 11:14
x3tc

Post by MaaD-AC » Thu, 30. Dec 04, 19:26

Mir[ON] wrote:Poniżej lista skryptów zawarta w all in one
--Hired Gunnery Crews-narazie dla mnie za drogi, ale może być rewelacyjny, dodatkowe komendy+obsługa (załoga!) dział na statkach

Pozdrawiam.
Dobra z tego co sie dopwiedzialem to ten upgrade sklada sie z 2 czesci:
-systemu AEGIS
-profesjonalnej zalogi

System Aegis jest w choelre drugi - kosztuje ponad 50 bankiek, a jego zadaniem jest cos co bym nazwal: "multinamierzaniem". Ale zeby dzialal to praktycznie trzeba miec zaloge. Zaloga bez tego systemu tez nie odegra wielkiej roli. Zaloga: dobro deficytowe, podruzuje w statkach nazwanych "military transport", laduje na stacji nastepnie mozna kupic (jeszcze nei mailem okazji - na razie pisze to co zrozumialem z instrukcji albo innych zrodel). Zeby dostac cynk gdzie takie stateczki fruwaja trzeba wreczyc lapowe w dokach zaopatrzeniowych Argonow uzywajac komendy polecen (czy jakos tak). Zeby obsadzic taka M2, potrzeba 10 chopa na 1 wieze, wiez jest 6, co daje 60 chopa , dodatkowo trzeba miec 50 chopa w rezerwie (nie wiem czy na 1 wieze czy na caly okret taka rezerwa). Zeby bylo smieszniej chopaki duzo pija, a jak wiadomo zboze ostatnio podrozalo i spiewaja sumki 2500/h na lebka za siedzenie na wiezyce (wieje i zimno chyba ). Ci co sa zapasowi to wolaja tylko 100. No wiec koszt utrzymania niszczyciela na godzien wyniesie: 2500*60 +50 *100=155000Cr (wg mnie jeszcze za malo, ale w koncu sie skonczy era poteznych statkow, ktore nie trzeba tankowac ani utrzymywac - permetum mobile czy co??). Co za to dostaniemy??? Oj duzo. Z ciekawszych rzeczy:
1. To co mnie denerwowalo podczas polowan w rezerwatach na kaczki, to to ze niszczyciel pakowal cala moc w jakiegos scouta podczas gdy ja go prowadzilem ewidentnie w strone nadciagajacej KM2. Dzieki AEGIS mamy multinamierzanie, no i chlopaki na stanowiskach kumaja juz ze KM2 moze zrobic ociupinke wiecje zniszczen niz Scout, jesli go sie nie zdejmie.
2. Druga rzecz - zawsze po skonczonej walce komp pokladowyy rzucal sprzet skierowany w ktorys z rogow. Ja juz pomijam ze on nie szanuje cudzej wlasnosci - przeciez to 6 baniek warte!!! Problem sie zaczyna jak mam KM2 na kolizyjnym a przeniesienie celowniczka trwa niezmiernie dlugo. Od tej pory koniec problemow. Chlopaki maja mozgi, przelaczaj na to co najmniej wazy i sie najszybciej obraca - genialne
3. Ile razy sie zdarzylo, ze "niechcacy" zdjales PSG jakas stacje czy paletajacy sie gdzies przyjazny okret flagowy??? Juz nie - chlopaki wiedza jakie upeirdliwe jest pisanie usprawiedliwien ze ty niechcacy i w ogole. Od dzisiaj jak sie tylko w zasiegu pojawi talatajstwo przyjazne zaloga sprawnie zmieni sprzet nekajacy na PPC//ewnetualnei HEPT.
4. Jak wiemy istnieje multum roznego rodzaju "uprzykrzaczow", ktorymi mozemy potraktowac paletajacyh sie tu i owdzie czerwonych. Jest wiele na wiele okazji. Otoz teraz mozliwe jest popieszczenie na poczatek celem zdjecie im niebieskiej otoczki przy pomocy jonow/PSG a potem szybcuitki myk i zrobienie z nich cedziaka przy pomocy PPC, a nawet jezeli wejda w odpodwiedni zasieg, przeloaczenia na GHEPT, ktore ma wieksza moc przekonywania, ale na mniejszym zakresie :D
5. Jak barddzo nie lubisz tekstu "incoming rocket??". Otoz kombo systemu AEGIS z nasza zalaga "iniemamocnych" wykrywa czy rakieta jest warta zainteresowania (Hornet) czy po prostu to kolejny irytujacy fajerwerk klasy moskit. W pierwszym przypadku wysyalaja na przywitanie moskitka jako counterrocket, w drugim olewaja delikwenta.
6. Chlopaki to tez nie bezduszne maszyny i wiedza ze potrzebujesz kasy, chociazby zeby im wyplacic :D. Dlatego mozna im rozkazac, zeby przyjeli taktyke do przejmowania statkow. Od teraz jak ktos zobaczy Tytana siejacego spustoszenie za pomoca jonow, po czym przelaczajacego sie na AIRE, to to nie koniecnzie moze oznaczac, ze wlasciciela nie stac bylo na dozbrojenie statku i jest przez to latwym celem.
7. Cos co mi sie najbardziej podoba. Wyobrazmy sobie klaster Khakow, ktory sie rozdzielil na iles tam scoutow i 1 mysliwiec. Smiertelne zagrozenie dla Twoich tepych TS. Wyobrazmy sobie tez ze mamy statek (nie koniecznie M2) posiadajacy zaloge oraz AEGIS. Mozemy rozkazac takeimu staktowi przeprowadzenie ataku rakietowego. Objawia sie to tym, ze do kazdego obiektu zazanczonego na czerwono zostanie poslane oficjalne przemowienie powitalne wlascieciela sektora (czyli nas). Zostanie to to wyslane droga rakietowa, a mianowicie Waspami. Wszystkie scouty dostana po 1, a wszystkie inne czerwone talatajstwa po 2 dla pewnosci. Chyba nei musze tlumaczyc jak bardzo nasi gosice beda nam wdzieczni z tak milego przyjecia nie?

No to chbya na tyle - jak dla mnie rewelacja - no ide szukac zalog :D.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 30. Dec 04, 19:56

Dobry temat, przykleiłem go więc jako instrukcję obsługi (ze zmienionym tematem).
Chyba pobawię się tym Aegisem, opis jest smakowity :)

Visconius
Posts: 110
Joined: Tue, 17. Aug 04, 09:13
x2

Post by Visconius » Thu, 30. Dec 04, 21:06

Sauron11 wrote:Dobry temat, przykleiłem go więc jako instrukcję obsługi (ze zmienionym tematem).
Chyba pobawię się tym Aegisem, opis jest smakowity :)
O tak opis jest smakowity. Nawet zakupiłem juz jakis czas temu AEGIS dla paru statków, ale ząłogi jak nie miałem tak ni mam. Wracam w kierunku Argon Prime, może tam się poszczęści. (A jak nie to w końcu postawię sobie DOK zaopatrzeniowy, bo ja rozumiem instrukcję że trza to zrobic w swoim)

Małe sprostowanie Załoganci sami też dużo mogą, AEGIS to tylko zabawka która daje multinamierzanie na wyższym poziomie.

Mir[ON]
Posts: 148
Joined: Sun, 8. Aug 04, 07:03
x3tc

Post by Mir[ON] » Thu, 30. Dec 04, 23:34

MaaD-AC---> super tekst na temat Hired Gunnery Crews, moje skromne gratulacje, czytało się naprawdę z przyjemnością.


Pozdrawiam.

MaaD-AC
Posts: 29
Joined: Sat, 27. Nov 04, 11:14
x3tc

Post by MaaD-AC » Fri, 31. Dec 04, 08:15

Visconius wrote: ...Nawet zakupiłem juz jakis czas temu AEGIS dla paru statków, ale ząłogi jak nie miałem tak ni mam....
....Małe sprostowanie Załoganci sami też dużo mogą, AEGIS to tylko zabawka która daje multinamierzanie na wyższym poziomie.
Dobre z ta zalaga jest taka sprawa. Cynk o transportach mozesz zamowic poprzez konsole polecen. Sam sprawdzilem - po kilka sekundach dostajesz SMSa, skad dokad i na jakiej trasie sie porusza personel. Statki, ktorymi sie poruszaja to Expresy. Ten ktorego ja sledzilem mial na pokladzie 100 personelu wojskowego. Niestety, ja nieopatrzenie w poscig za ekspresem wybralem sie w przerazliwie wolnej Mambie. Tak tak - te Ekspresy sa jakies podrasowane - wyciagaja prawie 290 - polecany poscig jakims scoutem. Swoja droga to przydalby mi sie taki statek, nie dosc ze nic poza ultra szybkimi scoutami go nie dogoni, a jak juz dogoni to i tak moze co najwyzej poprzegladac sie w lsniacym lakierze, bo o zdjecia 3 tarcz 25MW to moze sobie raczej tylko pomarzyc, to jeszcze to to ma 750 ladownosci. No chyba zaczne szukac personelu nie tylko w celu zatrudnienia personelu :twisted: . Wracajac do rzeczy, statki zawsze laduja w stacjach handlowych. Heh, jak transporter ladowal na stacji, ja bylem tylko, albo az 20 km od niej (mam docking komp, takze praktycznie 15). Ale okazalo sie, ze personel na prawde jest bardziej deficytowy niz papier toaletowy w czasie PRL. Nie wiem jak to sie stalo, ale zanim dolecialem swoja ociezala Mamba, to juz nie bylo ani 1 sztuki personelu (na poczatku bylo 100). To co moge tylko poweiedziec to to ze 1 przyszly pensjonariusz naszego statku zajmuje 3 miejsca w ladowni i kosztuje 4 Cr. Juz widze te :evil: wlascicieli plaszczek. Swoja droga jak to jest, ze pojedyncza plaszczka, ktora rozmiarami jest dobre kilka razy wieksza od delfina, pomiesci mniej towaru od niego?? ale to jeszcze nic, jak to jest ze fabryka BPSG pomiesci 2 sztuk tego ustrojstwa?? Przeciez to wazy/zajmuje 2 jednostki powierzchni, wiec ogormna fabryka ma 2,5 razy mniej miejsca niz Pegaz na swoim pokladzie. To jakis paradoks chyba :D
A co do AEGIS, to ten system bez zalogi jest za drogi jak na swoje mozliwosci, a trud zalatwienia sobie zalogi jest na tyle klopotliwy i kosztowny (chociazby zakup doku zaopatrzeniowego), ze ja osobiscie chyba juz siegne po te drobne i wydam te 52 banki. Sadze ze z zaloga warte jest swojej ceny, jezeli robi to wszystko i tak dobrze jak jest reklamowane. Bez AEGIS na pewno mozna zapomniec o punkcie 1 i 2 z mojego wczesniejszego opisu, a to na prawde jak dla mnie jest dosyc wazne.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 31. Dec 04, 09:40

Czy ten niebotyczny koszt systemu AEGIS wraz z kosztami dodatkowymi nie jest czasem odpowiedzią na wysokie nagrody za Kampanie Xenońśkie? Teraz już wiadomo na co spożytkować jednostkowe zarobki rzędu 100 mln za misję i koniec narzekań na bugi w obliczeniach nagród :wink: :D
I o to imho chodzi, żeby się dużo działo, lepiej dostosować coś nowego zamiast poprawiać stare :wink:

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Fri, 31. Dec 04, 12:41

WOW!!!

Po pierwsze, dzieki za opis instalacji. Zrozumial go nawet moj kot ;). Zainstalowalem i wszystko dziala na cacy. Dzieki, Visconius!

Po drugie, MaaD-AC - genialny opis. Az sie zasmialem zbyt glosno w pracy (tak tak, niektorzy pracuja w Sylwestra, ale tylko do 13 :P )

Po trzecie, ten bonus powinien byc obowiazkowy dla kazdego! Az zaluje, ze niektore rzeczy pojawily sie tak pozno. Bo w tej chwili wszytko mi jedno, czy towar do fabryk kupuje mi jeden madrala, czy dwadziestu przyglupow automatycznych - kasa juz dawno nie jest problemem. Ale na poczatku gry takie rozwiazania dodaja jej 1000% miodnosci!

Po czwarte, kasa jednak bedzie problemem, bo jak juz wiecie najwieksze cudo jest drogie. Ale cala historia z cwaniakami od dzialek jest super.

Mam pytanie, czy ktos juz widzial statki AI, na ktorych zainstalowane jest to cudo? Podobno domyslnie niektore boronskie i teladianskie statki maja juz ten myk - sa sojusznikami Argonow. No i wiezyczki krzakow sa podobno jakies inteligentniejsze ;)

Moznaby przetlumaczyc wypasione ReadMe z tego bonus packa, ale kto ma na to czas? ;)

No i powiedzcie - nie mozna bylo tak od razu?

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 31. Dec 04, 16:21

W Sylwka do 13-tej? Ej lenistwo panie, tak wcześniej wychodzić z pracki :wink: U mnie pracuje sie przynajmniej do 18-tej, więc jeszcze trochę posiedzę :P

Co do ReadMe, to rzeczywiście ktoś mógłby się zgłosić do jego lokalizacji :wink:


Update: dziś do 20-tej.. taka praca.. :wink:

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 1. Jan 05, 22:56

No dobra, na sylwestra pojawiła się wreszcie szansa na oficjalną lokalizację tego pluginu :D

Może ktos posiada już przetłumaczone te trzy pliki 44xxxx.xml z katalogu "t" skryptów? MaaD-AC, Visconius? Jeśli macie cokolwiek prześlijcie mi mejlem.
Jeśli uda się zrobić oficjalką PL na wszystkie skrypty to i ReadMe też pójdzie automatem. Czas jakiś na to znajdziemy mam nadzieję :)

MaaD-AC
Posts: 29
Joined: Sat, 27. Nov 04, 11:14
x3tc

Post by MaaD-AC » Sun, 2. Jan 05, 08:42

Tera mam dwa hardcorowe tygodnie na polibudzue, ale postaram sie znalezc troche czasu zeby to przetlumaczyc, tam zreszta nie powinno byc tego duzo. Pozdrawiam!!

Visconius
Posts: 110
Joined: Tue, 17. Aug 04, 09:13
x2

Post by Visconius » Sun, 2. Jan 05, 21:55

Niestety już nie mam. Skasowałem. Stalovy miał ode mnie PL Trade Command Software, może jeszcze trzyma. Postaram się z nowym, ale nic nie obiecuję.
Sami wiecie jak to czasem bywa.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”