[X2] X2+1.4pl+bonuspack+MWM

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

[X2] X2+1.4pl+bonuspack+MWM

Post by Marcybiskup » Wed, 9. Feb 05, 12:03

Zakladam watek, by zdac Wam realcje z milych podrozy po nowym, wiekszym wszechswiecie X i byc moze zachecic do instalacji zawartego w tytule mixu. Do lektury zachecam wszystkich, ktorym brakuje motywacji do wcisniecia ikonki x2 (pozdrawiam Stalovy) lub ktorzy stracili sens istnienia w xswiecie.

Troche reklamy
Co zrobilem? Zmieszalem X2 1.4 PL z oficjalnym BonusPackiem i modem Massive War Mod. Co z tego wyszlo?

X2 jaki jest, kazdy wie. Patch 1.4 pl dal nam poprawione teksty, misje kilerskie i inwazje xenonskie, patrole sektorowe oraz lepsza AI wszystkich statkow. BonusPack dal nam mnostwo narzedzi to lepszego zarzadzania stacjami, usprawnienia do statkow i tych wspanialych specjalistow od dzialek laserowych. MWM dorzuca do tego spora ilosc nowych, czasem baaaaardzo odjechanych sektorow, nowe stacje, tajne khaackie posterunki, tajemnicze artefakty, szczatki statkow, calkiem nowe misje, zmienione statystyki statkow, mnostwo skryptow (np. do zdalnego drenowania mineralow) oraz nieustanna wojne - nie tylko ataki Khaakow i Xenonow, ale wojny miedzy rasami. Czyli wreszcie mozemy miec wszystko, o czym czytalismy w biuletynach - na zywo!
Dorzucmy do tego jeszcze mape "massive", a otrzymamy olbrzymi, zyjacy wlasnym zyciem wszechswiat, gdzie nikt nie gardzi M5, bo to jedyne statki, ktorymi mozna szybko gdzies doleciec.
Krotko mowiac, ten mix ma sens. Czy sa zatem jakies przeciwskazania?

Po pierwsze - wszystko dziala cacy!
Zainstalowalem wszystko, automatycznie rozpakowujac do folderow i wszystko pieknie chodzi. Do tej pory - a to juz ladnych pare godzin rozgrywki - nie zdazylo sie nic, co moglbym okreslic jako krzaczenie sie gry. Jedyne co sie dzieje, to zwolnienie komputera w niektorych momentach - ale panowie, co tam sie wtedy dzieje!

Po drugie - moge grac w dwie gry!
Gdy tylko chce, moge wrocic do normalnej rozgrywki i ona dziala bez zarzutu! Wystarczy tylko wylaczyc mod w ekranie startowym i odpalic stare sejwy z normalnej, niezmodowanej gry. Nie ma wiec wyboru albo-albo.

Wniosek - grac, nie umierac!
I czekac, az wyjdzie The Return - taka przynajmniej jest moja strategia na razie :)


PRZED INSTALACJA

Uwaga 1 - Jesli zmieniacie cos w grze, zawsze robcie kopie sejwow z aktualnej gry. Co prawda u mnie wszystko ladnie sie wgralo i nic sie nie krzaczy, ale nigdy nie wiadomo, co u kogo sie rozjedzie.

Uwaga 2 - Wroble cwierkaja, ze KTOS ;) pracuje nad polska wersja Bonus Packa. Moj opis instalacji dotyczy wersji angielskiej, ktora poprawia sie tak, by ladnie wyswietlala teksty w polskiej wersji gry. Jesli chcecie wgrac Bonus Pack PL, musicie jeszcze poczekac.
Oczywiscie Massive War Mod jest tylko w wersji angielskiej :)

Uwaga 3 - Nie wiem, gdzie w tej chwili mozna sciagnac mod MWM, dlatego nie podaje linka. Ja mialem go u siebie w kompie, bo kiedys sciagnalem go sobie do zabawy. Jakby co, moge sie podzielic, np. przeslac w zipie. Jesli ktos ma mozliwosc umiescic go w necie, chetnie sie podziele. Powtarzam, ze u mnie wszystko dziala OK.


OPIS INSTALACJI SKLADNIKOW
w taki sposob, by dzialaly w polskiej wersji gry


1. Instalujesz X2 - wiadomo jak.

2. Instalujesz patch 1.4 PL - wiadomo jak.

3. Instalujesz Bonus Pack - wiadomo jak: tez sciagasz ze strony ego, na szczescie to plik exe, ktory robi wszystko sam, wskazesz mu tylko folder gry. Nie trzeba otwierac tego obrzydliwego edytora skryptow!

4. Po zainstalowaniu Bonus Packa otwierasz folder "t" i widzisz tam 4 nowe pliki xml. (chyba 4, nie pamietam dokladnie). Teraz dokonujesz zmian:

a) zmieniasz nazwy tych nowych plikow z 44XXXX.xml na 48XXXX.xml. Robisz to tylko z plikami xml!!!

b) otwierasz te pliki tylko i wylacznie w Wordpadzie i na poczatku zauwazasz linijke tekstu ze slowem "language". Zaraz po nim znow wystepuje liczba 44 - zmieniasz ja na 48. Zrob to tylko w Wordapdzie, w notatniku ani tym bardziej w Wordzie nie zadziala!

5. Sciagasz mod "Massive War Mod without plot".
Nie wiem dokladnie, gdzie mozna teraz go spotkac. Ja mialem go na dysku jeszcze z czasow, gdy probowalem go po raz pierwszy.
Jakby co, moge podzielic sie zipem.

6. Bardzo wazne jest takze sciagniecie Sound Patcha do MWM. Poprawia on dzwiek, ktory strasznie sie bez niego krzaczy. Komputer pokladowy ma czkawke i myli teksty. Z patchem wszystko jest w porzadku. Tez to mam juz sciagniete. Jakby co, moge podzielic sie zipem.

7. Rozpakowujemy zip z MWM do folderu z gra - wiadomo jak.
Ja zrobilem to przez kreatora zipow w XP, wybierajac w nim folder z gra. Kreator wypakowal wszystko ladnie tam, gdzie trzeba.

8. Rozpakowujemy zip z Sound Patchem. Tym razem wybieramy folder "mod" w folderze z gra, bo Sound Patch to jeden plik, ktory trzeba wymienic z tym pierwotnie zainstalowanym w folderze "mods" z gra. Nazywaja sie tak samo, wiec trzeba zgodzic sie na wymiane.

9. Po tym wszystkim znow wchodzimy do folderu "t". Widzimy, ze znow pojawily sie tam nowe pliki 44XXXX.xml...

a) znow wiec trzeba pozmieniac im nazwe na 48xxx.xml

b) a potem otworzyc w Wordpadzie i zmienic nr jezyka z 44 na 48.

10. Nalezy odpalic X2. Na ekraniku startowym uaktywni sie nowa opcja - mody, czy jakos tak, nie pamietam teraz. Wciskamy i otwiera sie okienko z tylko jedna opcja do zaznaczenia - bedzie to MassiveWarMod (chyba ze masz juz tam dziesiec innych modow). Zaznaczamy i klikamy OK. A potem uruchamiamy gre.

11. Gdy gra sie wgra i pojawi sie menu, wybieramy nowa gre, a potem nowa gre z "wlasnymi ustawieniami galaktyki". Tam pojawia sie dwie calkiem nowe opcje: "regular map" oraz "massive map". I jesli ktos naprawde chce wielki, zimny i pusty kosmos, niech wybierze "massive".
Goraco polecam! Hardcore rulez!

12. Po wczytaniu gry pojawiamy sie w Argon Prime w Odkrywcy z jedna tarcza 1MW i chyba 1000 kr. I jesli ktos nie ma pomyslu, co ze soba zrobic, to mod od razu zorganizuje mu zajecie! Az komputer zwolni, gwarantuje. Wiecej nic nie powiem. Tyle ze teksty beda po angielsku.

Mod nie wyswietla napisu "modified", bo NIE WYMAGA wchodzenia do edytora skryptow. Mod (przynajmniej u mnie) nie krzaczy sie z normalna rozgrywka, ktora mozna kontynuowac, kiedy tylko sie chce � trzeba tylko wyjsc z gry i jeszcze raz ja odpalic, ODZNACZAJAC �massive war� w zakladce �Wybierz mod�.

Jakies pytania?

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Off-topic

Post by Sauron11 » Wed, 9. Feb 05, 12:16

Marcybiskup wrote:Jakies pytania?
Ja chciałbym wiedzieć, gdzie znalazłeś czas by to wszystko spisać? :P

<Przyklejam, bo doskonały przewodnik :D >
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 9. Feb 05, 12:24

Ufff... Nosilem sie z tym przeciez od dwoch tygodni... :D
Cisze sie, ze zasluzylem na "sticky", ale uprzedzam, ze bede rozwijal ten watek ;)

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Wed, 9. Feb 05, 13:38

Tu jest wszystko, co potrzebne:
http://www.egosoft.com/x2/forum/viewtopic.php?t=36840

To wersja 1.8.Czy o nią chodzi?

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 9. Feb 05, 14:29

Reel, tam trochę tego do ściągnięcia jest, w dodatku po angielsku. Który plik trzeba ściągnąć by mieć MWM? Lub inaczej: którą ty (lub Marcy) polecacie (by zapewnić max. rozrywki i miodności)?
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 9. Feb 05, 15:24

Tak, chodzi o wersje 1.8 - chyba pozniej juz nie poprawiali. Stalovy, wedlug mnie to plik z tego akapitu:
Contains Massive Map and Regular-sized Map v1.8 AKA Without Plot:
Massive War Mod 1.8 794kb
Massive War Mod 1.8 Mirror
Massive War Mod 1.8 Mirror
Massive War Mod 1.8 Mirror
Massive War Mod 1.8 Mirror
Chyba dwa ostatnie linki dzialaja, sprawdzilem, to o to chodzi.

Potem sciagamy Sound Patch z tego akapitu (ale tylko ten "without plot" - bo przypominam, ze instrukcja dotyczy wersji bez watku glownego!):
The Sound Patch is necessary ONLY if you have "clipped" sounds. Remember to apply the above patch before this patch.
MWM Without Plot Sound Patch | MWM With Plot Sound Patch
MWM Without Plot Sound Patch | MWM With Plot Sound Patch
Ja wlasnie mialem "clipped" dzwieki, wiec zainstalowalem ta poprawke i wszystko jest cacy.

Zostaje jeszcze Sound Pack z akapitu:
The Sound Pack is optional but highly recommended. Please try the top link first, if not working try the bottom and download both parts. Unzip these files into your x2/s folder
SoundPack Complete 1.26mb
SoundPack Complete 1.26mb
SoundPack Complete 1.26mb
ale przyznam sie szczerze, ze nie pamietam, czy to sobie instalowalem (chyba tak). W kazdym razie nie zaszkodzi, bo to tylko przekopiowanie plikow do folderu "s" z katalogu z gra.

Trzymam kciuki, by wszystko Wam wyszlo :D

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Wed, 9. Feb 05, 15:28

Sorry, nie grałem w Massive War Mod, tylko znalazłem linki.
Marcy polecał MWM bez fabuły:
Massive War Mod 1.8 Mirror

tu zaś jest sound patch:

MWM Without Plot Sound Patch

ponadto są tam soundpack jako opcja i update'y-nie wiem czy konieczne.

Edit:do kompletu-soundpack
SoundPack Complete 1.26mb
Last edited by Reel Mixer on Wed, 9. Feb 05, 15:49, edited 1 time in total.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 9. Feb 05, 15:44

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to oni tam drażnią ludzi, żeby instalować Sound Patch tylko wtedy, gdy dźwięki są 'clipped' (co to znaczy?).
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 9. Feb 05, 15:51

Tak jak pisalem w instrukcji - dzwiek sie spoznial, zacinal, mieszaly sie cale frazy, najczesciej glos urywal sie w polowie. Zainstalowalem Sound Patch - poprawke - i wszystko gra.
Trzymaj sie! (instrukcji... ;) )

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 9. Feb 05, 16:08

Marcy wrote:...dzwiek sie spoznial, zacinal, mieszaly sie cale frazy, najczesciej glos urywal sie w polowie...
Domyślałem się.
Ponad to wrote:Trzymaj sie!
Oki, będę się trzymał ;) (...instrukcji też!) :D
THX!
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Sat, 12. Feb 05, 14:41

Marcybiskup wrote:...uprzedzam, ze bede rozwijal ten watek ;)
Jak uprzedzalem, tak zrobie... w miare wolnego czasu, oczywiscie. A teraz wyobrazcie sobie, ze wlatujecie do jednego z nowych sektorow...
Spoiler
Show
i pierwsze co widzicie na radarze, to dziwne zolte punkty, ktore nie przypominaja niczego, co normalnie znajduje sie w przestrzeni. Lecicie i sprawdzacie, co to jest i okazuje sie, ze caly sektor jest teladianskim centrum rozrywki, w ktorym na rozmieszczonych wokol asteroidow specjalnych Pierscieniach Kesslera mozna przygotowywac sie do slynnych - choc nielegalnych - Wyscigow Bram!
Zolte punkty to szlak znanych z misji treningowych (i z poczatku XBTF ;) ) pierscieni, na ktorych mozna cwiczyc refleks i lot na czas! Sektor ma tylko jedna brame, pilnuja go teladianskie M! i M2. Swieci tam jedno niebieskobiale slonce i jest tam pieknie!
Ale zapamietalem go jeszcze z innego powodu... W MWM warto sprawdzac kazdy kawalek przestrzeni. Ja znalazlem dryfujacego bezzalogowego Splickiego Jaugara, ktorego udalo mi sie odzyskac i w ten sposob za darmo zdobyc calkiem niezle M5!
CDN...

PS Daje spoiler, bo moze ktos nie chce, by mu ten mix modow reklamowac... ;)

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Sat, 12. Feb 05, 16:28

W innym znow sektorze - tez nowym - mialo miejsce dziwne spotkanie…

Zbieralem wlasnie w swojej Iguanie porzucone rakiety, bo bylem na tym etapie gry, kiedy jest to wzglednie szybkie zrodlo niezlego zarobku. Na gravidarze zauwazylem paczke Szerszeni, wiec ladunek nie do pogardzenia. Tyle ze daleko od centrum sektora. Wiec lece.

Lece i widze, ze ktos juz tam przylecial. Wypasiony Rybolow, tylko troche dziwny... bo pilotem byl Nieznany Obiekt. Nieznany Obiekt w ogole nie chcial ze mna gadac. Wzbudzilo to moje podejrzenia, zreszat slusznie, bo zaraz dostalem salwe z miotaczy plazmy. Cale szczescie mialem juz naped boczny, najwiekszego przyjaciela kazdego freelancera (sic!) w kosmosie ;) Pokrecilem sie wokol Rybolowa, probujac zdjac mu tarcze, ale niestety jeszcze nie mialem jonow, tylko AC Gamma.

Wszystko dzialo sie obok tej nieszczesnej paczki Szerszeni, wiec staralem sie odciagnac go od tego miejsca. Rybolow ruszyl w pogon. Na szczescie pogon, to za duzo powiedziane. Lecial z predkoscia 25.

Poniewaz strasznie zalazl mi za skore, ja takze uwzialem sie na niego. Wykombinowalem, ze sciagne go w poblize jakiejs stacji, a tam pomoga mi juz lokalne sily obronne. Tym bardziej, ze w trakcie naszej dluuugiej podrozy (ponad 100 km z predkoscia 25) pare razy z centrum sektora przylatywaly mysliwce, by zajac sie Nieznanym Delikwentem.
Tylko co moze zrobic Argonski Pogromca takiej korwecie... Zal bylo mi tych pilotow, nawet nie potrafilem sie cieszyc tym, ze zostawiali po sobie nikomu juz niepotrzebne Wazki i Osy...

Niestety, troche przekombinowalem, gdy dolecialem do pierwszej stacji. Oczywiscie, poprosilem o pomoc. Oczywiscie, dostalem ja. Jak chojrak zawrocilem i puscilem czastki gamma w strone korwety. Po chwili pomoc ze stacji obrocila sie w pyl, a ja mialem 60% kadluba. Co wiecej, sama stacja zaczela miec klopoty, bo Rybolow skierowal plazme na nia. Po chwili nie bylo juz na pokladzie stacji zadnego mysliwca do ochrony.

Zaczalem uciekac dalej w glab sektora. Przyznam sie, ze jeszcze raz przeprowadzilem manewr ze stacja, z takim samym skutkiem, jak za pierwszym razem. I dopiero po dluzszej chwili wlecialem w zasieg radiowy wielkiego argonskiego lotniskowca. Okazalo sie, ze Kolos od dluzszego kierowal sie w nasza strone. Byc moze sciagnal go tu atak na stacje, nie wiem. W kazdym razie dopiero za nim zawrocilem i ukryty za jego masa lecialem na konfrontacje z Rybolowem.

Kolos poradzil sobie z korweta. Oswiecil go fotonami i Rybolow eksplodowal. Nikt juz nigdy sie nie dowie, kim lub czym byl pilotujacy go Nieznany Obiekt. Kolos polecial w swoja strone, a ja zostalem z uszkodzonym statkiem i ok. dwiema godzinami niezasejwowanej gry. Ze wzgledu na jakosc tej przygody i na pamiec pilotow, ktorzy polegli badz co badz za moja skore, postanowilem kontynuowac podroz po nowych sektorach…

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Sat, 12. Feb 05, 18:29

POST SCRIPTUM do poprzedniej historii - mam juz jony na Iguanie i dwa Rybolowy na koncie! W ich ubiciu pomogla mi zaloga Gunnery Crews z oficjalnego bonus packa. To naprawde dziala, nawet sam Personel Wojskowy sztuk 2, bez systemu AEGIS! Szacun.

W ogole zauwazylem cos ciekawego. Do tej pory wydawalo mi sie, ze gdy biore misje klierska i jej nie wykonuje, to dostaje sms z bluzgami i misja sie konczy - tzn. statki, na ktore byl kontrakt, znikaja (czyt. laduja w swojej docelowej bazie). Jestem pewien, ze tak do tej pory bylo.

A teraz bylo inaczej. Przyjalem misje likwidacji teladianskiego konwoju i nie dalem rady jej wykonac (nie dogonilem konwoju). Dostalem wiadomosc, ze sie nie udalo i pomyslalem - trudno.

Latam sobie dalej po okolicy, a tu nagle pojawia sie czerwony Rybolow. I wali we mnie. Udalo mi sie go pozbyc Iguana (naped boczny+jony+AC Gamma). Gdy przekraczam brame, kolo ktorej sie to dzialo, laduje nagle kolo nastepnego Rybolowa i trzech mysliwcow. Czerwonych.

Co mialem robic, sami mnie zaczepili. Przypominam, ze w MWM Rybolow osiaga predkosc 220. Nie bylo latwo. Chcialem nawet pozbyc sie ich sposobem i podlecialem do lokalnej Plaszczki na tyle blisko, by ich ogien w nia trafil. Myslalem, ze Plaszczka sie rozgniewa, ale ona nic, leciala dalej, jakby nie chciala mi pomoc. Troche to zabolalo… moi bracia Boroni… nie, nie wolno plakac.

Na szczescie udalo mi sie systematycznie likwidowac M3, a na koncu zniszczylem Rybolowa. Co jest dobra wiadomoscia dla wszystkich, ktorzy maja TYLKO Iguane :)

Dlaczego to opowiadam - domyslilem sie, ze ten teladianski konwoj to ekipa z misji, ktorej nie wykonalem. Czyli ona nie znika, tylko gdzies sie wloczy w przestrzeni. Czy zawsze tak bylo? Bo ja nigdy grajac w czyste 1.4 PL tego nie uswiadczylem…

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Sat, 12. Feb 05, 19:00

Kolejne dwa slowa reklamy… bo jeszcze nie bylo nic o tym, czemu najwiekszy mod z tego mixa nazywa sie Massive War.

Nowe sektory to nie tylko wielkie, piekne przestrzenie z oryginalnym rozstawieniem stacji i asteroidow. Czesc z nowych sektorow to prawdziwe pola bitwy - nie tylko z Khaakami i Xenonami, ale miedzy roznymi rasami!

Jest wiec pusty sektor, w ktorym najpierw zauwazylem Plaszczke. Co robi Plaszczka w pustym sektorze? Okazuje sie, ze Plaszczka goni Rybolowa. Goni i niszczy bez skrupulow. O co chodzi?
Nie wszystkie nowe sektory maja opisy. Ale ten mial. Okazalo sie, ze z jakis powodow o ten sektor kloca sie Teladianie z Boronami. Gdy pomyszkowalem po pustce sektora, okazalo sie, co jest powodem sporu.
Spoiler
Show
Gdzies w sektorze, ale zdecydowanie nie na poziomie plaszczyzny ekliptyki, dryfuje jeden, jedyny i do tego bardzo tajemniczy asteroid…
Inny nowy sektor. Tez pusty. Tym razem jest to nieustanny poligon walki miedzy Splitami a Boronami. Widzialem, jak Rekin kosil Smoka. W innym miejscu znalazlem sektor, ktory wcale nie byl pusty. Mial kilka szczatkow boronskich stacji i szczatkow boronskich statkow. I Plaszczke, ktora gonila Nemezis. Tym razem bylem wiec swiadkiem wojny boronsko-paranidianskiej.

Sa tez inne smaczki. Lece sobie w Red Light i slysze odglosy walki. Okazuje sie, ze Kolos niszczy wlasnie Smoka. Co normalnie robilby Smok w Red Light? I czy Kolos od razu by go niszczyl? Innym razem wlatuje do sektora, ktory okazuje sie calkiem pusty. Nie, nie jest pusty, cos leci… to Pyton! A wiec Splici? Nic bardziej blednego.
To jeden z glownych sektorow pirackich, w ktorych piraci lataja porwanymi lub wykradzionymi statkami innych ras.

Konflikty, o ktorych mowa w Argonopedii i biuletynach, dzieja sie naprawde w MWM.

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Sat, 12. Feb 05, 21:05

nieźle :)
:)

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Mon, 14. Feb 05, 10:43

W jednym z teladiańskich sektorów można podziwiać pojedynki Feniksów z Odysami . Tam widać który z M2 jest the best :D (bez używania broni "niesportowej" ). Ja już ganiam iguaną MK II i zarabiam siejąć śmierć na swej drodze oraz odzyskując porzucone statki (ostatnio znalazłem porzuconą Barrakudę). Moim aktualnym celem jest zdobycie khaackich działek szt. 4 aby nikt mi się nie oparł niestety pomimo przejęcia już ok 10 M3 nie zdobyłem żadnego laserka :( , tylko kupę osłon. Rybołowów mam już ok 5 na koncie + kilka centaurów . Mam pytanie od jakiej rangi można przejmować korwety - podobno jest taka możliwość.
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Tue, 15. Feb 05, 09:10

Mam pytanko - czemu latacie Iguanami?
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Tue, 15. Feb 05, 09:34

Bo są najlepsze :lol: . 4x ion distruptor + osłony jak w M3 , duża prędkość , spora ładowność i przystępna cena. Dodatkowo w MWM jest Iguana MK II która ma zwięszone osłony do 100 000 i może mieć 3 Bhepty z przodu lub khacką broń z m3. (tylko wtedy odpada przystępna cena :( ) . Iguana ma siłę korwety i można nią dokować w stacjach , przy okazji sprawdza się w OOS dzięki sile ognia ok 28000 .
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Tue, 15. Feb 05, 09:40

hmmm warto sprawdzić...
Ale opłaca sie też latać w "gołym" X2 czy tylko w MWM?
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Tue, 15. Feb 05, 11:56

W "gołym" też. W MWM dochodzi tylko MK II a MK I jest niezmieniona.
In the grim darkness of the far future, there is only war...

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”