X-Universe News

Numer 15 - Październik 2004

 Wersja Angielska http://www.egosoft.com/x/xnews/200410_44News.html
 Wersja Niemiecka http://www.egosoft.com/x/xnews/200410_49News.html
 Wersja Francuska http://www.egosoft.com/x/xnews/200410_33News.html
 Wersja Polska http://www.egosoft.com/x/xnews/200410_48News.html
 Wersja Włoska http://www.egosoft.com/x/xnews/200410_39News.html
   
Uwagi Redaktora: Bardzo Krótkie Wprowadzenie...
X² Finalista Konkursu: Nasza część historii: Złote Joysticki
X² The Return: Nowa Gra – Garść Informacji
Niemieckie Wydanie Kolekcjonerskie: Pozostałe wersje – niestety jeszcze nie teraz.
Twórcy & Kontakty: Parę szczegółów

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 800x600.

Uwagi Redaktora

Bardzo Krótkie Wprowadzenie...

 

Witaj w numerze 15. X-Wieści, dającym Ci możliwość wglądu niejako „od kuchni” w aktualne nowinki o grach z serii X. Udostępnimy nieco ciekawych informacji o przyszłości serii, jak również trochę więcej o tym, jak w prosty sposób możesz pomóc swojej X2 zwyciężyć w konkursie. W tym miesiącu wydajemy jedynie niewielki objętościowo numer, jednak bądź w pogotowiu - wkrótce zaczniemy wydawać X-Wieści X-tra. Dostępny jedynie on-line suplement do naszego stałego biuletynu.

 

Przypominamy jednocześnie, że nasze fora pod adresem http://www.egosoft.com/x2/forum/ umożliwiają wielojęzyczne dyskusje, w tym także rozmowy w języku czeskim - nowe czeskie forum zostało otwarte całkiem niedawno.

 

Tak więc po kilku miesiącach przerwy, nalej sobie coś dobrego, włącz fajną muzę, usiądź wygodnie i rozkoszuj się czytaniem aktualnego numeru X-Wieści.

 

Jon Handby

X² Finalista Konkursu

Golden Joystick (Złoty Joystick)...

 

Z początku obszerna lista nominacji do Nagrody Złotego Joysticka roku 2004, w drodze wyboru skurczyła się już do krótkiej listy najlepszych pozycji. Z przyjemnością informujemy, że nasza X2-The Threat została wymieniona wśród 5 najlepszych gier pretendujących do tytułu Gry Roku na Komputery PC.

 

Jeżeli jeszcze nie oddałeś głosu w aktualnej rundzie finałowej, prosimy abyś zagłosował klikając na poniższy link. Konkurs uwzględnia takie hity jak Doom 3 i Far Cry, tak więc każdy głos oddany na X2 ma duże znaczenie!

Głosować może każdy z dowolnego zakątka świata, jednak cenne nagrody (gry) są przeznaczone jedynie dla głosujących z obszaru Zjednoczonego Królestwa, akceptujących zasady wydawnictwa Dennis Publishing.

 

Miej także na uwadze, że w razie oddania więcej niż jednego głosu, wszystkie Twoje głosy zostaną automatycznie anulowane.

 

http://www.computerandvideogames.com/front_joysticks/
http://www.computerandvideogames.com/front_joysticks/

 

Zespół Forum

X² The Return

Nowa Gra – Garść Informacji.

 

Oto i on, przedstawiamy X² The Return. Kolejna fascynująca historia z bardzo popularnej Serii X, której termin wydania został wstępnie określony na początek 2005 roku. X2: The Threat, natychmiast po wydaniu w dn. 4 Lutego 2004, błyskawicznie osiągnął czołowe miejsca na światowych listach przebojów gier komputerowych. Od tego czasu społeczność fanów z niecierpliwością oczekiwała wieści o planowanych dodatkach.

 

The Return poszerza, już i tak bardzo rozległy, wszechświat gry o dodatkowe misje, nowe systemy uzbrojenia i kosmiczne sektory. O odpowiednie napięcie zadba zupełnie od nowa skonstruowana część fabularna. Nowicjusze powinni polubić dodatkowe efekty graficzne w już obecnie bardzo rozbudowanym, niemalże żywym, wszechświecie X, podczas gry weterani kosmicznych zmagań mogą oczekiwać udoskonalonego modelu fizyki obiektów oraz nowych opcji konstruowania.

X-Wieści otrzymały możliwość prezentacji jednej z nowości, dotąd nie udostępnianej.

 

"Kwatera Główna Gracza"
Przedstawiamy nowy typ stacji kosmicznej, będącej od pewnego czasu obiektem spekulacji wielu osób. Tą całkowicie nową, fantastycznie wyglądającą stacją, która obecna będzie w X² The Return, jest dostępna dla Gracza Kwatera Główna.
Stacja będzie posiadać wiele zupełnie nowych możliwości, umożliwiających jej właściwe funkcjonowanie, jednak nie chcemy na razie zdradzać zbyt wielu szczegółów – wolimy zrobić Wam miłą niespodziankę.

Kwatera Główna Gracza jest jedynie jedną z wielu nowości, które zamierzamy umieścić w X² The Return. A jakie są pozostałe?

http://www.egosoft.com/x/xnews/gfx/15_phq1.jpg

http://www.egosoft.com/x2/info/X2TheReturn/x2tr_03_render.jpg

"Ośrodki Przemysłowe"
Gigantyczne stacje, które można było zobaczyć na niektórych zdjęciach, to Kompleksy Stacji. Są to normalne kosmiczne stacje, których niezwykłość polega na tym, że można będzie łączyć je z innymi za pośrednictwem modułowych łączników. Pozwoli to na polepszenie wydajności fabryk, obecnie ograniczonej powolnością statków transportowych.

 

Powyższe, wraz ze wzmianką o nowym typie statku, było już wcześniej opisywane przy okazji wywiadu, jakiego udzielił nam na forum szef Egosoftu – Bernd Lehahn.
Jedną z nowych kosmicznych jednostek będzie na przykład holownik. Będzie on miał możliwość przemieszczania stacji kosmicznych wewnątrz danego sektora, co będzie konieczne przy formowaniu nowych Super Stacji.

 

Dostępnych będzie kilka zupełnie nowych typów broni, w które będziesz mógł wyposażyć swój statek. Jedna z nich - „Yaki Disruptor” (nazwa oryginalna – będzie zmieniona w wersji polskiej), o dużej sile niszczącej, używana jest przez grupę ekstremalnie niebezpiecznych piratów Yaki do unieruchamiania systemów napędowych statków. Będziesz mógł osobiście przekonać się czy warta jest swojej ceny.
Będzie też wyposażenie antyrakietowe, kolejna nowa, bardzo szybkostrzelna i śmiercionośna broń oraz wiele innych... Z założenia The Return oferować ma potężną dawkę rozmaitych możliwości.

 

Oczywiście ekipa X-Wieści do czasu wydania dodatku będzie na bieżąco przekazywać informacje o zmianach i nowościach. W międzyczasie możesz przeczytać wywiad z Berndem Lehahnem (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś), odwiedzając nasze fora: http://www.egosoft.com/x2/forum/viewtopic.php?t=60568

 

"Więcej Grafik"
Dodatkowo udostępniamy 3 kolejne fotki, pokazujące wnętrze asteroidy, oraz parę motywów z Wszechświata X.

http://www.egosoft.com/x2/info/X2TheReturn/x2tr_04_screenshot.jpg
http://www.egosoft.com/x2/info/X2TheReturn/x2tr_01_artwork.jpghttp://www.egosoft.com/x2/info/X2TheReturn/x2tr_02_artwork.jpg

 

A jeśli sucha informacja o Kwaterze Głównej była niewystarczająca, specjalnie w X-Wieściach prezentujemy Wam wideoklip, pokazujący parę ciekawych nowości X² The Return. Zapraszamy do ściągnięcia i obejrzenia:
http://www.egosoft.com/x2/download/teaser_x2_the_return.mpg (53.7 MB, MPEG2)
http://www.egosoft.com/x2/download/teaser_x2_the_return.avi (80.7 MB, DivX 5)

 

 

Jon Handby, Greg Kingston and Michael Baumgardt

Niemieckie Wydanie Kolekcjonerskie

Pozostałe wersje – niestety jeszcze nie teraz

 

Miło nam Was poinformować, że zespół Egosoft wraz z niemieckim wydawcą przygotowują specjalne rozszerzone Wydanie Kolekcjonerskie X² The Threat.

 

Tym, co ma wyróżniać tę wersję, poza samą grą w wersji 1.4, jest płyta DVD, zawierająca ponad 3 godziny dodatkowych materiałów wideo w języku niemieckim. Bez wątpienia pokazana tam będzie między innymi ekipa Egosoftu w ich codziennej ciężkiej pracy, a także po pracy, jak jedzą pizzę ;-). Na dysku gracze otrzymają też kopię najnowszej niemieckiej noweli „Nopileos”, autorstwa Helge Kautz’a, opartej na środowisku Wszechświata X.

 

Edycja kolekcjonerska będzie niestety dostępna jedynie na rynku niemieckim. Jak dotąd nie pojawiły się nawet plotki o tym, jakoby miała ona trafić na półki sklepowe w innych krajach.

 

Mehr Details dazu stehen in der deutschen Version dieser X-Universe News

 

Jon Handby

Twórcy & Kontakty

Parę szczegółów.

 

W razie gdybyś zechciał się z nami skontaktować, możesz do nas napisać: X-Universe-News@egosoft.com

Wydawca

EGOSOFT info@egosoft.com

 

Redaktorzy Naczelni

Darren Astles - Great Britain

Michael B. - Deutschland

 

Redaktor Numeru

Jonathan Handby

 

Ekipa

Greg "Abyss" Kingston

 

Tłumaczenie i Korekta

CBJ
Mauzi2 (de)
ticaki (de)
Confucio (it)
Hugoz (it)
Sauron11 (pl)
Karagan (fr)

 

To Unsubscribe

 

Jeżeli nie chcesz już więcej otrzymywać e-mailem najnowszych Wieści z Wszechświata X, możesz dokonać zmiany w swoim profilu na naszej stronie www. Zaloguj się, przejdź do Profilu i zaznacz opcję NIE przy „Zapisz się na listę News'ów z Wszechświata X”. - Twój Profil - http://www.egosoft.com/x2/forum/profile.php?mode=editprofile